Obawa przed pomyłką psychiatry

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Obawa przed pomyłką psychiatry

przez maateusz 28 sie 2007, 22:44
Witam,moj problem polega na tym ze strasznie boje sie schizofreni i ostatnio byłem u psychiatry i po 20 minutach rozmowy zdiagnozował u mnie NN,czy mozliwe jest aby po tak krotkim czasie mogł on zdiagnozowac nerwice i jednoczesnie wykluczyc schizofrenie,boje sie tego ze sie pomylił ze jego diagnoza byla bledna, i ta gowniana choroba sie u mnie rozwija a ja w tym czasie lecze sie na nerwice.

przez .Tomek 28 sie 2007, 22:58
Znowu się nakręcasz. Myślę, że po pewnych zachowaniach, czy sposobie mowy czy z tego co mu powiedziałeś mógłby to zdiagnozować tak szybko. Jasne mógł się pomylić. Ale sie sądzę, że tak właśnie było. Czemu właściwie się obawiasz schizofrenii? Może jeżeli myślisz, że specjalista się pomylił idź do innego lub porozmawiaj ze swoim jeszcze raz, przedstaw mu swoje obawy. Na prawdę nie sądzę, że powinieneś się obawiać schizofrenii. Osoby chore [jak to już wiele razy było tu powiedziane na tym forum] nie zdają sobie sprawy z choroby a to co robią, widzą czy słyszą uznają za absolutną rację i uważają, że to my się mylimy. Mam wrażenie, że za bardzo się nakręcasz. Idź do innego specjalisty skoro uważasz, że ten się mylił.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Twilight 29 sie 2007, 04:40
Dżejem nasza poczci... Znaczy sie, miła, ma 100% racji.

A na marginesie dodam, że to co piszesz wygląda na podręcznikową więc nerwicę natręctw ;) więc lekarz pewnie ma rację.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez From_NewYork 31 sie 2007, 15:58
Ja bylem juz chyba u 5 lekarzy psychiatrów i kazdy z nich mowi mi ze mam nerwice natrectw i hipochondrie a ja nadal boje sie ze mam shizofrenie.

przez .Tomek 31 sie 2007, 18:37
From_NewYork napisał(a):Ja bylem juz chyba u 5 lekarzy psychiatrów i kazdy z nich mowi mi ze mam nerwice natrectw i hipochondrie a ja nadal boje sie ze mam shizofrenie.

No to raczej na pewno masz tą hipochondrię. Może jakaś terapia?
ExModerator

przez From_NewYork 01 wrz 2007, 09:39
Zapisalem sie na terapie bylem na terapi pare miesiecy temu i ja przerwalem ale teraz zaczynam sie brac do pracy i czekam na efekty

przez .Tomek 01 wrz 2007, 13:50
From_NewYork napisał(a):ale teraz zaczynam sie brac do pracy i czekam na efekty

Tak trzymać ;)
ExModerator

przez n-monika 05 wrz 2007, 16:01
witam,mysle, ze nie masz sie co martwic tym ze lekarz sie pomylil.fakt w swoim doswiadczeniu trafialam na roznych psychiatrow.jedni byli lepsi a inni gorsi.ale nn byla latwa do rozpoznania.jak dla mnie to samo to Twoje myslenie ze on mogl sie pomylic,nn nakreca natretna ta mysl.wiec nie zadreczaj sie i gowa do gory.pozdrawiam

Sortuj wg