Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez *Monika* 08 maja 2011, 13:17
Newrus_90, A oprócz tych leków chodzisz na psychoterapię? Bo przy tego typu zaburzeniach byłaby wskazana. Obsesje i kompulsje mają źródło w lęku. A lęku nie wyleczysz tylko i wyłącznie medykamentami.
Obrazek
Główny Moderator

przez Newrus_90 08 maja 2011, 13:53
Dopiero mam zamiar wybrać się na jakąś terapie.
Newrus_90

przez *Monika* 08 maja 2011, 13:54
Newrus_90, To dobrze!
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Newrus_90 08 maja 2011, 14:00
W szpitalu miałem prowadzoną terapię. To był oddział ogólny (na oddziałach ogólnych zajmują się raczej diagnostyką) więc na ile to było możliwe to terapeutka prowadziła ze mną terapię i nawet trochę pomogło.
Newrus_90

przez *Monika* 08 maja 2011, 14:01
Newrus_90, I widzisz! Czyli jesteś do niej jak najbardziej przekonany, powinieneś ją kontynuować.
Obrazek
Główny Moderator

przez Newrus_90 08 maja 2011, 14:11
Podobno leczenie nerwicy długo trwa, ale w sumie mam czas...jeszcze pół biedy z tymi czynnościami, tyle lat robiłem różne rzeczy że jestem przyzwyczajony, ale najgorsze są myśli i wątpliwości, to one rozbijają człowieka, jak nie zrobię tego czy tamtego to wydarzy się coś strasznego, albo te 'homo' myśli, strasznie się boję. Mam nadzieję że przejdzie z czasem.
Newrus_90

przez MARTIN1986 08 maja 2011, 14:18
Mam to samo, ja się przejmuję tym że się przejmuję! To są głupie nasze myśli, nasze rozbłąkane emocje.

przez Newrus_90 08 maja 2011, 14:44
MARTIN1986 napisał(a):Mam to samo, ja się przejmuję tym że się przejmuję! To są głupie nasze myśli, nasze rozbłąkane emocje.

To że to są tylko głupie myśli to wszyscy doskonale wiemy, ale ile człowiek nerwów straci...ja też mam tak że przejmuję się tym że się przejmuję, ale co zrobić.
Newrus_90

przez admn 08 maja 2011, 19:38
Newrus_90, Powiedz jak Ci się zaczęły te natręctwa?

Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić....

przez tinka4inka 08 maja 2011, 22:44
Myślę - a właściwie jestem pewna - że mam nerwicę natręctw. Chciałabym iść do psychologa, ale problem w tym, że mam tylko 15 lat, a moi rodzice nie traktują mnie poważnie, kiedy mówię im, że mogę mieć nerwicę.
Co robić? :( nie chcę tak dalej żyć, nerwica odbiera mi tyle przyjemności i radości...
Ostatnio edytowano 08 maja 2011, 23:53 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez *Monika* 08 maja 2011, 23:55
tinka4inka, Napisz więcej na czym polegają Twoje natręctwa i o tym dlaczego sądzisz,że masz nn.
Obrazek
Główny Moderator

przez mała83 09 maja 2011, 13:23
a coś takiego jak schemat automatycznie pojawiających się myśli? znacie to? kiedy np pojawia się jakaś tam hipotetyczna sytuacja, która nas przykładowo stresuje, czy paraliżuje zazwyczaj u człowieka pojawiają się te same automatyczne myśli. To mniej więcej wygląda tak:
stresująca sytuacja ---> 'złe myśli' ----> cała kaszaniasta reszta (złe samopoczucie, lęki, itd.) Takie autodestrukcyjne myślenie doprowadza do nerwic, chorób. Cała sztuka polega na tym, żeby wychwycić te 'złe myśli' i zastępować je innymi np. jak ktoś ma lęk przed podróżowaniem tramwajem i w momencie gdy znajdzie się w tramwaju zaczynają się pojawiać w głowie te wszystkie dręczące myśli, że ludzie się gapią albo inne tego typu to można przykładowo wyobrazić sobie, że wszyscy ci ludzie mają to samo i jadą też tym tramwajem z takimi samymi lękami. Jak dany osobnik zacznie to sobie wyobrażać, zaczyna bagatelizować swój stan i nawet może mieć chwilowy dobry ubaw z tej całej syt. w tramwaju. Nie wiem czy dobry dałam przykład, ale wydaje mi się, że w przypadku nerwicy natręctw odwracanie uwagi od swoich myśli, lub zastępowanie ich innymi może pomóc. No i nie tylko w tym przypadku bo tak samo jest z depresją i innymi chorobami duszy :)

przez Newrus_90 09 maja 2011, 13:29
admn napisał(a):Newrus_90, Powiedz jak Ci się zaczęły te natręctwa?

Jeśli chodzi o czynności to już dawno temu, a jeśli chodzi o te myśli to stało się nagle. Obudziłem się i wpadła mi taka myśl że jestem gejem bo nie mam dziewczyny. I zaczęło się piekło. Do facetów nigdy nic nie czułem i teraz również nic nie czuję, facet jak facet nic ciekawego do oglądania. Sam nie wiem jak to dokładnie ubrać w słowa i opowiedzieć tobie moją historię. Trudno mi o tym mówić/pisać.
Newrus_90

przez miszka 09 maja 2011, 14:34
sprawie gejostwa jest prosta jezeli w towazystwie kobiet masz wzwod wszystko jest jak najlepiej, jestes hetero, to taka mysl natretna, ktora moze byc spowodowana jakimis czynikami

Sortuj wg