Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić....

przez nika. 29 kwi 2011, 17:44
Według tego co sobie 'powkręcałam' i tego co się naczytałam,
to moje objawy pasują i do schizofrenii, depresji, itd. ;)
Mama mnie wspiera bardzo, ale czasem mam wrażenie, że ma żal
do mnie o takie myśli, że w ogóle pomyślę sobie, że chcę jej zrobić krzywdę.
Chociaż może tak tylko sobie wymyśliłam.

przez Ritka7x 29 kwi 2011, 17:44
spoczko;)...powiem Ci,że jeśli jesteś niepełnoletnia to za 1 razem powinno się iść z rodzicem...a czy za drugim razem to nie wiem zresztą na pierwszej wizycie Ty i Twój rodzic i psychiatra wszystko sobie omówicie jak to dalej będzie wyglądać...a po tej np.fluoksetynie się chudnie..praktycznie wszyscy chudną,nie słyszałam,aby ktoś przytył...i właśnie powiedz lekarzowi,aby Ci przepisał taki lek po którym sie nie tyje...np.zapytaj się co by sądził o fluoksetynie bo po niej się chudnie...i jest właśnie na takie natrętne myśli i natrętne zachowania...no i jak coś to pisz na PV nie krępuj się;)...

przez buu 29 kwi 2011, 17:52
nika., to nie jest łatwe ani dla Ciebie, ani dla mamy, ale najważniejsze jest to, że chcesz/chcecie sobie pomóc.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ritka7x 29 kwi 2011, 17:52
...nie wiedziałam,że są dzięcięcy..

przez nika. 29 kwi 2011, 18:00
Ja mam tylko coś takiego; boję się, że mama się ode mnie odwróci.
Że przestanie sobie zawracać głowę tą wariatką i wsadzi mnie do szpitala,
tak będzie najwygodniej... ech.

przez Ritka7x 29 kwi 2011, 18:21
nie wsadzi!..nie bój się...pewnie masz takie natrętne myśli,że Cię do szpitala wsadzi itd...naprawdę terapia i leki fajne są na takie natręctwa...głowa do góry!:)

przez nika. 29 kwi 2011, 18:24
Oby ;). Jeszcze jakbym po tych lekach schudła
co nieco, to byłoby fajnie :D.

przez paradoksy 29 kwi 2011, 18:27
nie jesteś nienormalna. tak wygląda zazwyczaj nerwica natręctw.
fajnie, ze mama Cię wspiera i że pójdziecie do psychiatry.
pierwsze koty za płoty, a im szybciej to cholerstwo wyleczysz/zajmiesz się nim tym lepiej dla Ciebie.

powodzenia ;)
paradoksy

przez linka 29 kwi 2011, 18:33
Ritka7x, :roll:
Ritka7x napisał(a):możesz mi pisać co Ci się dzieje..ja Ci spróbuje doradzić;)...

Ritka7x napisał(a):i jest dużo fajnych leków na natręctwa,po których się nie tyje ja np. takie mam jak np.fluoksetyna jest na zaburzenia obsesyjno kompulsywne,

Ritka7x napisał(a):a po tej np.fluoksetynie się chudnie..praktycznie wszyscy chudną,nie słyszałam,aby ktoś przytył...

Ritka7x napisał(a):i właśnie powiedz lekarzowi,aby Ci przepisał taki lek po którym sie nie tyje...np.zapytaj się co by sądził o fluoksetynie bo po niej się chudnie.

Opanuj emocje, po pierwsze nie jesteś psychiatrą ani terapeutą, więc może daruj sobie to fachowe doradzanie...bo ja widać nie masz o tym zbyt wiele pojęcia.
Po fluoksetynie wcale się nie chudnie, jest to jeden z możliwych objawów ubocznych, i to tylko ewentualnie w początkowej fazie ich brania - hamuje apetyt, później wszystko wraca do normy, ja słyszałam o tym, że wiele osób tyło....to niezależnie od tego czy brało fluo czy inny antydepresant ....czy w ogóle nie brało.... jak się zdrowo odżywiasz, uprawiasz sport to nie utyjesz po niczym.
Następnie, fluoksetyna nie jest tylko na ZOK, nie jest też jedynym lekiem na ZOK, nie znając się na tym kompletnie radzisz komuś żeby zasugerował psychiatrze co ma mu wypisać....zastanów się troszkę.....
Troszkę pokory......

W wieku 14 lat nie trzeba od razu ładować się w leki, myślę, ze porządna terapia i powinno być ok :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez nika. 29 kwi 2011, 18:35
A na czym polega taka terapia?
Na rozmowie?

Dziękuje wszystkim za wsparcie :) ; *.

przez paradoksy 29 kwi 2011, 18:37
nika., zależy jaki to jest rodzaj terapii.
zazwyczaj przepracowuje się swoje problemy, w przypadku nerwicy natręctw rozmowy nakierowuje się tak, aby pacjent zdał sobie w końcu sprawę co mu to natręctwo ma zastępować... bo tak zazwyczaj w przypadku nn jest - wypracowujemy sobie jakieś automatyczne zachowania, które mają za zadanie schować coś, z czym nie chcemy się zmierzyć...
ale ogólnie tak - terapia to dużo rozmawiania.
paradoksy

przez buu 29 kwi 2011, 18:48
Tych leków nie bierze się po to by schudnąć tylko w innym celu i trzeba się nastawić na ew skutki uboczne jak już musi się brać.
Terapia polega na rozmowie i tak jak napisała paradoksy, jej przebieg jest zależny od rodzaju. Osobiście nie wiem w jakim nurcie jest prowadzona w nn, ale idąc na wizytę psychiatra może Cię poinformować o tym czy i jaka terapia byłaby dla Ciebie korzystna.
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez Ritka7x 29 kwi 2011, 21:08
linka..jakiej pokory?...ja chcę pomóc komuś kto miał takie same objawy co ja...rozumiesz :roll: ....a ja tylko podałam przykład leku...nie mówiłam,że ma go Brać...tylko,aby się poradziła psychiatry czy by był dla niej dobry...widzę,że nie zrozumiałaś moich słów i intencji :roll:

przez nika. 02 maja 2011, 19:07
Witam, ponownie ;).

Wiem, że to pytanie i te wątpliwości są dość głupie, ale
naprawdę się tym bardzo martwię. Otóż, dzisiaj, siedziałam w pokoju,
czytałam i ni z tego ni z owego wyobraziłam sobie...taką zjawę.
Potem parę razy się to zdarzyło, a jak układałam włosy, to tak szybko
popatrzyłam na swoją rękę w lustrze i przywidziało mi się, że mam na niej krew :D.
Strasznie się boję, że to może być jakaś schizofrenia, itd.
Jak uważacie?

Sortuj wg