Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Kalebx3 21 mar 2016, 16:53
---pewne natręctwo czynnościowe , które wykonywalem od ponad 12 lat dzień w dzień -2 razy dziennie rano i popołudniu , od trzech dni ( dziś jest czwarty ) tego popołudniowego rytuału nie wykonuję . Musze bardzo uważać ,żeby sie nie dać temu szaleństwu . Bardzo mnie to cieszy ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tails 19 kwi 2016, 10:32
Kalebx3 napisał(a):---pewne natręctwo czynnościowe , które wykonywalem od ponad 12 lat dzień w dzień -2 razy dziennie rano i popołudniu , od trzech dni ( dziś jest czwarty ) tego popołudniowego rytuału nie wykonuję . Musze bardzo uważać ,żeby sie nie dać temu szaleństwu . Bardzo mnie to cieszy ;)

Natręctwa powoduje stres i coś wewnątrz nas trapi i powoduje ten stres. Dlatego warto sobie zrobić raz albo pare razy w tygodniu taki czas dla samego siebie, robiąc co się podoba nie przejmując się niczym. Ograniczać bariery, które nas dzielą, obejrzeć 10 filmów, więcej zjeść, nie przejmować się poszaleć. To zmniejszy stres.

Nerwica tworzy nam nawyki , kiedy się pozbędziemy stresu będziemy mogli być w stanie pozbyć się nawyków.

Mnie pomaga też wyciszenie się (taka prosta medytacja). Nie trzeba żadnych poz robić, wystarczy usiąść wygodnie, albo położyć się (tylko żeby nie zasnąć). Następnie trzeba dawać myślom płynąć, pozytywnymi i negatywnym, niech wszystkie płyną. W pewnym momencie umysł się wyczyści i się zrelaksuje. Trzeba dać umysłowi chwile na przeczyszczenia, bo myśli też go wykańczają, dlatego trzeba go czasem wyczyścić z myśli.

przez disgraziato 31 maja 2016, 15:12
Hej wszystkim. Na nerwice cierpię no już troche czasu gdzieś od kąd się tu zarejestrowałem :) Leki brałem jakiś czas na początku triticco i sulpiryd i tak w sumie troche chyba pomogły. Odstawiłem je żeby za jakiś czas pójść znowu do psychiatry ale przepisał mi takie leki po których się okropnie czułem i odstawiłem po 4 dniach i tak do tej pory żyje ,raz jest lepiej raz gorzej. Zacząłem częściej i więcej pić niestety natretne myśli na drugi dzień są okropne obiecałem sobie ,że przestaje chlać ale mam takie smutki i natrętne myśli ,że jak szedłem gdzieś nachlany to myślałem że komuś coś zrobiłem albo nie wiem ogólnie dół na maksa bałem się ,że zaraz policja mi wbije na chate paranoja wiem ,że nic się nie stało ale co ja mam zrobić jak zryty beret ?:( Zastanawiam się nad psychiatrą znowu ale pracuje na 3-zmiany i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na skutki uboczne tych leków... ja ciągle myśle ,że dostane takie leki po których mi przejdzie jak za dotknieciem czarodziejskiej różczki ... ktoś coś poradzi ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez varelse 14 lip 2016, 21:33
Cześć. Czy to są objawy nerwicy natręctw?
Przez ostatnie miesiące guglałam różne choroby psychiczne, ale nerwicy natręctw jeszcze nie obczaiłam. I chyba nie chcę tego robić na własną rękę. Po prostu powiedzcie mi, czy to może być to. Tzn. między innymi to, bo jeszcze mam zdiagnozowane mieszane zaburzenia osobowości + zmagam się z lękami, dysocjacją i obniżonym nastrojem.

Noale tak, zaczęłam brać citabax 10 i wszystko się uspokoiło, poniższa lista już mi nie destabilizuje życia.

Wypisuję wszystko jak leci:
Nie mogę przestać się autodiagnozować. Czaję bezsens autodiagnozy, ale nie umiem odpuścić.
Problem sprawia mi samodzielne przygotowywanie jedzenia, bo odpalają mi się myśli "czy mam czyste garnki? czy produkty są świeże? a co jeżeli zarażę się bardzostrasznym wirusem albo co?"
Nie jem niczego przeterminowanego ani co stoi dłużej niż dwa dni w lodówce.
Dopóki nie brałam leków, nie mogłam przestać chodzić po pokoju. Potrafiłam tak spędzić całe godziny. Przerywałam w tym celu każde aktualne zajęcie.
Myśli samobójcze. Nie chcę się zabijać, myśli samobójcze wyprowadzają mnie z równowagi, ale przez ostatnie miesiące mózg podpowiedział mi niezliczone scenariusze i podsuwał samobójstwo jako jedyną opcję. W najtrudniejszej sytuacji raz zadzwoniłam do przyjaciela (bezcenne :mrgreen: ) i raz do psychiatry.
Często nachodzi mnie myśl, czy mam klucze i czy zamknęłam drzwi.
Wyciskanie twarzy. Próbowałam przestać milijon razy, próbowałam dbać o cerę, ale na nic wszystko.
Gdy spotykam ludzi, MUSZĘ ustalić ich typ kolorystyczny (-> analiza kolorystyczna)
Potrafię zapętlić jedną piosenkę na trzy tygodnie, słuchać dzień i noc, piosenka może mi się w międzyczasie znudzić, ale muszę słuchać dalej i niezbyt umiem myślec o czymś innym
Brzydzą mnie paznokcie. Często myślę o tym, że moje własne paznokcie mi poodpadają. Raz na wszelki wypadek pozaklejałam je plastrami, przy pełnej świadomości jak to zachowanie jest niemożebnie irracjonalne.
Denerwują mnie źle powstawiane przecinki. Poprawiam z ołówkiem błędy w książkach.
Kolekcjonowanie. Koniecznie muszę mieć wszystko z danej serii, gatunku, całą kolekcję. (Skądinąd, moim hobby są pokemony.)
'Cause sometimes you just feel tired, feel weak
And when you feel weak, you feel like you wanna just give up.

przez bas 16 lip 2016, 22:09
Czytam Twoją" listę" i myślę,że to jest nerwica natręctw. Sama ją mam, leczę się od siedmiu lat,przyjmuję leki Fluoksetynę w dawce różnej od 10 do 60 mg w zależności od intensywności objawów oraz korzystam z psychoterapii. W tym co napisałaś są niewątpliwie objawy kompulsywne tzn. przymusowe, Ty robisz coś choć wcale tego nie chcesz, masz przymus powtarzania, chcesz skończyć a nie możesz. Zdajesz sobie sprawę z irracjonalności, ale jednocześnie nie możesz przestać tego robić. Gdybyś przestała,to niezrobienie tych rzeczy "chodziłoby za Tobą" nie dając Ci spokoju.
bas

przez AmeliaSka 07 sie 2016, 19:00
Jeśli potrzebujesz dobrego neurologa, to możesz skorzystać z poradni na Ursynowie i w Centrum. Podaję numer: 22 2991122. Możliwe są też wizyty domowe i konsultacja skype.

przez ilejesthe 31 sie 2016, 12:11
Czasem najlepszym wyjściem (przynajmniej teoretycznie) byłoby uwolnić się od osób toksycznych ze swego otoczenia. W nowym środowisku trzeba byłoby uważać, aby nie stać się znowu ofiarą wrednych "przyjaciół". Ludzie łatwo zauważają potencjalnego kozła ofiarnego i wykorzystują każdą okazję.

przez Ksawi 30 wrz 2016, 15:11
Witajcie! Czy nerwica natręctw może objawiać się cowieczornym kilkukrotnym sprawdzaniem czy zamknięto drzwi? Pytam o to ponieważ moja partnerka od pewnego czasu nie jest w stanie zasnąć jeśli nie powtórzy tej czynności przynajmniej 3 razy w przeciągu 20 minut. Co o tym sądzicie?

przez warrior11 30 wrz 2016, 15:30
Ksawi, tak,to wygląda na na jeden z objawów nerwicy natręctw
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Kalebx3 30 wrz 2016, 15:33
tej czynności przynajmniej 3 razy w przeciągu 20 minut. Co o tym sądzicie?

--- dla mnie to norma ,
jakby było to 30 razy mozna by było mówić o nerwicy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mimi904 26 paź 2016, 12:22
Wydaje mi się że natręctwo sprawdzania drzwi, gazu czy wyłączony, światła kilka razy( bo przecież też nie pamiętam czy wyłączyłem ;) ) czy żelazka, to zupełnie normalne. Raz tak robimy raz nie, raz pamiętamy, raz nie. jeżeli jednak denerwuje cie to u samego siebie warto zastosować taką technikę dość popularną przy nerwicy - zrób to więcej razy. Sprawdzasz czy zamknąłeś drzwi 3 razy? Sprawdź 30. Wtedy mnóstwo osób uświadamia sobie bezsens tej czynności. Powodzenia :)

przez jakubgliwice 12 lis 2016, 19:28
Mi na nerwice pomogły tylko leki niestety sytutacja jaka mnie otacza problemy i itp to masakra zgłupiałem jeżeli się na sile radze iść do lekarza niż samemu się leczyć terepia , leki idze z tego wyjść
Paxtin40,Clon,Propranolol Klozapol ,Symla ,Tisercin .Depresja Letka,Zaburzenie osobowości letka OBSESJA maniakalna i nerwica natręctw

przez singer 30 lis 2016, 01:13
theniczi napisał(a):Ja mam tak, że wydaje mi się, że każdy na mieście, w autobusie, u lekarza się na mnie gapi i śmieje. Jak wchodzę do autobusu to wydaje mi sie, że wszyscy mnie obgadują, że jakoś dziwnie wyglądam czy coś. Mam też problem z wyjściem z domu. Kiedy mieszkam na stancji i jestem sama w domu 5 razy sprawdzam wszystko co się da, gaz, okna, żelazko, czasami muszę zrobić zdjęcie odłączonego żelazka żeby być pewna że jest wyłączone. Drzwi wejściowe sprawdzam z 3 razy, nie pomaga nawet np zrobienie przysiadu po zamknięciu drzwi ( co musi wyglądać idiotycznie dla sąsiadów z bloku ). Wszystko mija kiedy jestem na wakacjach u rodziców, bo w domu mieszka 8 osób więc wiem, że ktoś coś zauważy albo mogę zadzwonić żeby sprawdzili wszystko. W dodatku w moim pokoju wszystko musi leżeć tak samo, tak jak ja to ustawiłam.Zastanawiam się czy mam jakaś paranoję czy to właśnie nerwica natręctw.

Też tak miałem w zasadzie od szkoły podstawowej do późnego liceum. Strasznie to było męczące bo czasami potrafiłem zawrócić się przez pół ulicy żeby sprawdzić czy na pewno zamknąłem drzwi. Teraz też się czasami wracam, ale to bardziej z tego iż zaganiany jestem i po prostu nie pamiętam ;)
Ogólnie zwalczyłem swoją nerwice w ten sposób, że za każdym razem gdy w mojej głowie była bitwa o zakręcony gaz czy zamknięte drzwi to mówiłem sobie w myślach " a w d*pie to mam.. Zamknięte /zakręcone i *uj". Pomagało.
Jedyna głupia nerwica jaka mi została to podczas jazdy autem mam chęć zaciągnąć ręczny, skręcić gwałtownie kierownicą, albo wbić wsteczny bieg. Zauważyłem, że często tak mam jak mi się nudzi podczas drugiej trasy gdy jadę na tempomacie. Wtedy muszę wyłączyć tempomat i czymś się zająć.. Gumą do żucia albo papierosa zapale i przechodzi.

Sortuj wg