Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez MaciejMarkowski 09 kwi 2015, 23:55
Santiago20 Uporaj się z problemami i wracaj do szkoły.

https://www.youtube.com/watch?v=zXh-EHpB23A

przez MaciejMarkowski 18 kwi 2015, 20:20
Walczyłem z hocd, pisałem już o tym na forum, w tym temacie.
Boje się, że to powróci, ale też chciałbym zapytać czy normalne jest, że nerwica ustąpiła, ale zostało kilka rzeczy jeszcze po niej, Np. wrzućmy na walla takiego Young Thug wygooglojucie sobie, cały czas uważałem typa za dziwiaka,a dzisiaj nerwica mówi mi patrz ładny, dobre jest to, że kilka dni temu mówiła mi o jakiś tam no name, że typ ładny, a teraz już nie. Czy takie myśli po przejściu hocd mogą się jeszcze powtarzać później? Boje się, że nerwica przejdzie w kolejny etap, mianowicie teraz mam filmy, że nerwica każde mi się masturbować na gimnazjalistki wtf, why zawszę mnie podniecały i jarały starsze panny i zawsze wolałem starsze kobiety, a tutaj nerwica mi takie rzeczy podpowiada.

https://www.youtube.com/watch?v=zXh-EHpB23A

Wykonuje natrectwa aby zapobiec pewnemu wydarzeniu.

przez Bulo 25 maja 2015, 23:39
somebody_23 napisał(a):Hej!
Czy mieliście taką sytuację kiedy wykonywaliście swoje natręctwa aby zapobiec pewnemu zdarzeniu a ono faktycznie się wydarzyło?? Np: Wykonywałem różnego rodzaju natręctwa kiedy myślałem/widziałem mojego siostrzeńca z długopisem w ręce. Wtedy wyobrażałem sobie, że upada i wbija mu się w oko. Może dokładnie tak się nie wydarzyło ale mój siostrzeniec nie widzi na jedno oko po tym jak wykryli u niego guza w oczodole i dokonując operacji usunęli mu część nerwu wzrokowego. Ciekawi mnie jak wtedy sobie radziliście?!

aż takich drastycznych przypadków nie miłem
ale miałem naprawde wiele sytuacji które się zdarzyły po tym jak je sobie naajpierw wyobraziłem.... wiele...
zaczynam się przesuwać w tym kierunku, że jednak myśl ma moc sprawczą
wiem, że głupie, ale cóż ... za dużo tych przypadków

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ciekawy94 27 maja 2015, 21:57
Tak się zapytam. Ogólnie funkcjonuję normalnie, ale czasami mam głupie myśli typu, że np wkręcam Sobie, że dźgnę kogoś w oko długopisem . I w podświadomości czuję, że tego nie zrobię i nawet jak machnę w czyjąś stronę, to zawsze robię tak jakbym kogoś straszył. Że kogoś straszę. Kiedyś też bałem się noży , a teraz przechodzę obok nich i nic się nie dzieję. Czasami też wyobrażałem Sobie, że kogoś przez pomyłkę uderzam kogoś autem, bo przez pierwsze lata bałem się jeździć i bałem się wypadków. Ogólnie różne mam często myśli i większość mi ustępuje, ale prosiłbym Was o jakieś porady. Przeczytałem dużo porad z forum, ale chciałbym aby ktoś mi też pomógł. Najbardziej mnie zastanawia, co nas hamuje przed zrobieniem komuś krzywdy , bo prawie każdy ma jakieś złe myśli wobec innych, z tego co zauważyłem. Proszę o odpowiedzi

przez Jogi 16 lip 2015, 22:30
madeline20 napisał(a):Mysle , ze jestem wrazliwa osoba , zachwycam sie pieknem swiata i boleje nad biada i niesparwiedliwoscia.. szkoda tylko , ze to moja postrzeganie swiata kiedys tak swierze i niewinne teraz zostalo przytepione...
Bol i strach odbieraja mi sily , netrectwa karza ciagle sie kontrolowac , nie ufam nikomu( poza moim chlopakiem) nie potrafie sie do nikogo zblizyc, a najgorsze jest to , ze ciagle udaje kogos, kim nie jestem:( , juz dawno nalozylam maske i teraz ona mi towarzyszy nieustannie, innym wydaje sie , ze jestem wesloa, usmiedhnieta, pogodna , ale to tylko pozory...niestety..chyba potrfaie sie dobrze maskowac ..nie wiem czy jest to powod do dumy(?)
czy wy tez macie wrazenie , ze zycie ucieka wam przez palce , a swiat zyje gdzies obiok was??

No

przez Jogi 16 lip 2015, 23:16
Witam sory za ortografie ale może pomoge.Nerwica czy nerwica natręctw to nic innego jak ładowanie swojej podświadomości myślowymi śmieciami odpowiedzcie sobie sami jak ma działać wasz komputer w głowie jak cały czas faszerujecie go negatywami .Od bardzo dawna wasz komputer w głowie dostaje sygnał że jesteś do niczego no i wtedy łapie to twoja podświadomość i muwi ci że jesteś do niczego i że wszystko jest żle.Sprubuj skontrolować swoje zle myśli i za każdą złą myśl automatycznie pomyśl o czymś przyjemnym.Jestem też w tej sytacji ale są już postępy potrzebne jest wkładanie sobie do głowy pozytywnej myśli a podświadomość zacznie kodować pozytywy i wtedy głowa do góry i świat jest piękny.Nie zrażaj się że to odrazu nie zadziała bo zobacz przez jaki czas zatrówałeś sobie głowe złymi myślami.Wszystko zależy od ciebie pracuj nad pozytywnym myśleniem a na efekty nie bęndziesz musiał długo czekać.Bardzo pomagaja mi różnego rodzaju medytacje i filmiki podnoszace moją wartość pozytywnego myślenia dostępne na YouTube.Masz przykładowo 1000 myśli dziennie i w tym 800 myśli dołujacych to jak masz śię dobrze czuć przeprogramuj wkońcu swój komputer w głowie i zacznij ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYĆIA spróbuj naprawde warto dobre myśli się kumulują i wychodzisz z tego bagna powodzenia.

przez Jogi 17 lip 2015, 06:22
Jogi napisał(a):Witam sory za ortografie ale może pomoge.Nerwica czy nerwica natręctw to nic innego jak ładowanie swojej podświadomości myślowymi śmieciami odpowiedzcie sobie sami jak ma działać wasz komputer w głowie jak cały czas faszerujecie go negatywami .Od bardzo dawna wasz komputer w głowie dostaje sygnał że jesteś do niczego no i wtedy łapie to twoja podświadomość i muwi ci że jesteś do niczego i że wszystko jest żle.Sprubuj skontrolować swoje zle myśli i za każdą złą myśl automatycznie pomyśl o czymś przyjemnym.Jestem też w tej sytacji ale są już postępy potrzebne jest wkładanie sobie do głowy pozytywnej myśli a podświadomość zacznie kodować pozytywy i wtedy głowa do góry i świat jest piękny.Nie zrażaj się że to odrazu nie zadziała bo zobacz przez jaki czas zatrówałeś sobie głowe złymi myślami.Wszystko zależy od ciebie pracuj nad pozytywnym myśleniem a na efekty nie bęndziesz musiał długo czekać.Bardzo pomagaja mi różnego rodzaju medytacje i filmiki podnoszace moją wartość pozytywnego myślenia dostępne na YouTube.Masz przykładowo 1000 myśli dziennie i w tym 800 myśli dołujacych to jak masz śię dobrze czuć przeprogramuj wkońcu swój komputer w głowie i zacznij ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA spróbuj naprawde warto dobre myśli się kumulują i wychodzisz z tego bagna powodzenia.

przez Rivvva28 17 sie 2015, 21:23
Iść po leki:) najlepiej:P
Rivvva28

przez 179 18 sie 2015, 09:03
Słuchanie muzyki w słuchawkach (ale takich bez dziury). Zgrać sobie muzykę do telefonu i słuchać. Podczas chodzenia, ćwiczeń, leżenia, odpoczynku - słuchać. Skupiać się na tym co się wykonuje. Mówić o tym co się dzieje psychologowi- są telefony zaufania gdzie dyżurują psychologowie. I słuchać. Podczas chodzenia, ćwiczeń, leżenia, odpoczynku. A myśli natrętne odejdą, przyjdzie spokój i opanowanie.
179

przez theniczi 29 sie 2015, 11:33
Ja mam tak, że wydaje mi się, że każdy na mieście, w autobusie, u lekarza się na mnie gapi i śmieje. Jak wchodzę do autobusu to wydaje mi sie, że wszyscy mnie obgadują, że jakoś dziwnie wyglądam czy coś. Mam też problem z wyjściem z domu. Kiedy mieszkam na stancji i jestem sama w domu 5 razy sprawdzam wszystko co się da, gaz, okna, żelazko, czasami muszę zrobić zdjęcie odłączonego żelazka żeby być pewna że jest wyłączone. Drzwi wejściowe sprawdzam z 3 razy, nie pomaga nawet np zrobienie przysiadu po zamknięciu drzwi ( co musi wyglądać idiotycznie dla sąsiadów z bloku ). Wszystko mija kiedy jestem na wakacjach u rodziców, bo w domu mieszka 8 osób więc wiem, że ktoś coś zauważy albo mogę zadzwonić żeby sprawdzili wszystko. W dodatku w moim pokoju wszystko musi leżeć tak samo, tak jak ja to ustawiłam.Zastanawiam się czy mam jakaś paranoję czy to właśnie nerwica natręctw.
"Tylko ogarnięci obsesją przejmują się obsesjami."

przez haha-not-so-much 08 wrz 2015, 13:08
Ja mam podzielone ciało na dwie części wzdłuż (prawa i lewa), z czego ta pierwsza jest znacznie lżejsza.
Ciągle muszę więc napinać mięśnie po prawej aby "wyrównać" swoje ciało.. A gdy uderzę się w lewą rękę, muszę uderzyć się też i w prawą, dwa razy mocniej, dla równowagi.
Psycholog twierdzi że to dysmorfofobia, ale czy nie raczej natręctwo?

przez sylwek31 22 lis 2015, 14:41
Witam
może kogoś zainteresuje ciekawy film który otrzymałem na terapii
https://www.youtube.com/watch?v=HNkMTwFGTpA
chętnie posłucham opinii co o tym sądzicie
pozdrawiam
Sylwek

przez Asia87 30 sty 2016, 13:36
Czy ma ktos z Was natrectwa myslowe ze zrobi komus krzywde??????

przez Tails 08 mar 2016, 18:51
Asia87 napisał(a):Czy ma ktos z Was natrectwa myslowe ze zrobi komus krzywde??????

Kiedyś miałem takie natręctwa. To się z reguły zdarza jeśli bardzo zależy nam na bezpieczeństwie bliskich osób. Jeśli na przekład bardzo zależy nam na kimś to boimy się, że może się tym osobom stać krzywda.

Natrętne myśli często zmieniają formę. Kiedy do jednych możemy się przyzwyczaić i nieco na nie zobojętnieć pojawiają się silniejsze.

U mnie to tak było przynajmniej. Najpierw bałem się, że moim bliskim stanie się krzywda (wypadek, że ktoś na nich napadnie itp.). Potem nagle pojawiły się myśli, że sam zrobię im krzywdę.
Ale nie bój się nie zrobisz nikomu krzywdy, bo to się rodzi z tego że sami się boimy, że komuś stanie się krzywda czyli sami w życiu byśmy nikogo nie skrzywdzili.

Prawdopodobnie mocno zależy ci na ludziach więc po prostu boisz się, że komuś stanie się krzywda. Tylko myśli zmieniły formę.

Jeśli zrozumiemy co je wywołuje osłabiają, a potem jeśli będziemy ciągle świadomi co je powoduje znikają. Na tym polega terapia. Jedna rzecz co nas trapi, albo przeraża może zmieniać treść myśli jakie nas męczą.

Sortuj wg