Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez tool 19 sie 2014, 19:39
Pisze, bo mam taki problem zwiazany z moimi zaburzeniami... Mam zaburzenia depresyjne i nerwice, stany lekowe itd... ale akurat ocd to jest cos, co mnie martwi najbardziej i boje sie, ze juz nigdy nie bedzie normalnie. Popsuly sie relacje z moja rozina przez to :( Jest mi bardzo ciezko, bo nikt nie rozumie tego co sie ze mna dzieje:(

Myślę że tutaj wszyscy cię zrozumieją bo maja takie same problemy. Ja również czekam, tym razem na lek. Mój stan w chwili obecnej również nie jest najlepszy, minute po przebudzeniu dopadają mnie myśli i kończą dopiero w czasie snu. zekać jeszcze 2 tygodnie więc mi również się dłuży.... (wysłałem PW).
:)

przez taterka25 21 wrz 2014, 14:25
Ludzie damy rade z tego wyjsc mi to zaczelo sie dziac od 2012 po malu ale tera to mnie przerasta wiec wspolczuje wszystkim tych natrectw nerwic oraz wkretow i tych urojen...........

przez Carandile 28 wrz 2014, 23:25
Mam również pytanie co do nerwicy, jak i zaburzeń kompulsywnych czy natrętnych myśli. Próbuję od długiego już czasu znaleźć przyczynę, podłoże moich zaburzeń, ale nie jestem w stanie. Na co zwracać uwagę i w jaki sposób określić, co za tym stoi?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez safinio 30 wrz 2014, 19:43
Witam!
Ja mam takie natrętne myśli ze zakochuje się w napotkanych przypadkowo kobietach. Cierpię na nerwice natręctw i nerwice lekowa. Mam zonę i ja bardzo kocham, ale natręctwo każe mi myśleć ze jej nie kocham tylko inna kobietę, która mi się spodobała np. w aptece. Tez mam myśli o niej i cały czas lata mi po głowie aż do następnej innej spotkanej kobiety. Ta choroba jest masakryczna, ale leki, które biorę łagodzą objawy; olanzapina i asentra.
Pozdro

przez rikuhod 30 wrz 2014, 21:03
safinio, o ile wiesz że tak naprawde nie myślisz to bardzo dobrze to ponad połowa sukcesu : D
jak sam wiesz nerwica bierze się z tego że mocny stres który mamy sobie zgromadzony powoduje że pojawiają się chore myśli takie których sami nawet nie mielibyśmy odwagi się pomyśleć x_x

ludzie łagodni i mili napadają myśli żeby komuś zrobić krzywde; osoby które mają pociąg do dziewczyn dręczą myśli o homoseksualiźmie albo pedofili; osoby wierzące mają myśli bluźniercze itp. - Nerwica powoduje że pojawiają się myśli całkowicie do nas przeciwne dlatego nas tak przerażają bo my wgłębi tak nie czujemy a jakieś dziwne myśli się pojawiają

ty ponieważ bardzo kochasz swoją żone pojawiają ci się myśli przeciwne całkowicie do ciebie żeby cię straszyć. Ale spokojnie o ile wiesz że to tylko natrętne myśli to już ponad połowa sukcesu :D

Najważniejsze to potraktuj te myśli jak zwykłe myśli, nie walcz z nimi, nie staraj się ich odpychać; poprostu traktuj je jak zwykłe myśli i niech płyną; jak zaczniesz dawać tym myślom płynąć to wkońcu staną się zwykłymi myślami. Wiec że to poprostu natrętne myśli(i że nikomu nie chcesz zrobić krzywdy) i ignoruj je, niech płyną traktuj je jak zwykłe myśli.
Te myśli to poprostu stres jak zaczniesz je traktować je jak zwykłe myśli takimi się staną : )

Na depresje czy nerwice pomagają też bardzo spacery bo one pozwalają na takie wewnętrzne wyciszenie; zrozumienie pogodzenie się z tym co nas wewnątrz trapi, pozwala uspokoić myśli i się zrelaksować, działa jak medytacja.

przez gauger 21 paź 2014, 21:21
Czy łagodne objawy nerwicy da się jakoś niwelować bez leków?

przez Neafia 24 paź 2014, 23:11
Czy miał ktoś z Was problem z natręctwami typu gryzienie warg/policzków od wewnątrz albo celowe rozdrapywanie raz "bo tak muszę, bo coś mi każe"? Wstydliwy temat, ale mimo to staram się szukać pomocy, być może ktoś miał taki problem i udało mu się to "wyleczyć".
Oczywiście bez leków, bo nie mam stwierdzonej nerwicy, ale jednak to natręctwa, tak myślę

przez Tranx88 28 paź 2014, 20:20
Typowy objaw OCD. miałem to 10 lat temu. Anafranil uratował mnie z tego
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez sailorka 28 paź 2014, 21:29
Praktycznie od zawsze mam natręctwo "wybierania". Na przykład: idę sobie ulicą albo jadę autobusem i widzę dom. No to muszę wybrać jedno okno (najładniejsze, najbardziej przeciętne itp.). To samo jest z dziurami w płocie, z latarniami itd. Jak oglądam film, to wybieram oko i ucho aktora, na którego twarz jest zbliżenie. Wiem, że to brzmi śmiesznie, sama się z tego naśmiewam, ale to jest też uciążliwe. Teraz się nasiliło i trochę mnie to męczy.

Wcześniej jakoś dawałam sobie z tym radę (koncentrowałam się mocno, żeby myśleć o czymś innym).

Co o tym myślicie?
Cześć, jestem czubkiem

przez rikuhod 28 paź 2014, 21:35
sailorka, wiesz na twoim miejscu ignorowałbym to, im bardziej można sobie coś wkręcić tym dłużej będzie męczyć :(

moim zdaniem najlepiej zignorować to, przez to twój umysł powoli zacznie się odzwyczajać. Dlatego jak nachodzi cię że musisz coś wybrać, albo w głowie już zaczynają krążyć takie myśli po prostu ignoruj je i daj im przejść. Powoli będziesz się odzwyczajać.

To samo z filmami, oglądaj dalej nie ważne że nagle myśli naszły i odwróciłaś wzrok.

O ile będziesz to ignorować powinnaś się od tego odzwyczaić.

przez sailorka 28 paź 2014, 21:41
rikuhod ok dzięki, tak zrobię.

A i jeszcze zapomniałam dodać, że drapię głowę do krwi. Ale to też będę ignorować.
Cześć, jestem czubkiem

przez AnneBlack 16 lis 2014, 00:35
sailorka napisał(a):A i jeszcze zapomniałam dodać, że drapię głowę do krwi. Ale to też będę ignorować.

Robię dokładnie to samo i za nic nie potrafię tego zignorować.
Tak samo z każdym strupem, raną, czymkolwiek.

Miewacie problemy z oddychaniem? Oczywiście na tle nerwicowym. Typu nie możecie wciągnąć całego powietrza, czujecie dyskomfort przy oddychaniu? Ostatnio zaczęłam mieć znowu z tym problem, kiedyś miałam, ale samo przeszło, teraz wróciło.
Jak sobie radzicie?

(nie mam stwierdzonej nerwicy, ale mam większość objawów, więc proszę tutaj o radę)

przez Alexandra 18 lis 2014, 19:35
Męczą mnie natręctwa. Głupie, beznadziejne myśli, które musze non stop powtarzać i to iles razy, bo inaczej czuję ogromny dyskomfort taki, że nie mogę nie powtarzać. Myśli są nieraz tak beznadziejne, dotyczą sytuacji, ktore mogą się wydarzyć i jak w tym momencie ja zareaguje, co powiem i powtarzam to non stop w glowie, aż będę usatysfakcjonowana z tego co ewentualnie powiem. Gdy chcę się temu przeciwstawić, pojawia się niepokój oraz lęk. Zwyczajnie się boję. Biorę wenlafaksyne 75mg, której już mam dosć, bo nie moge jej odstawić, a na natręctwa to ona nie działa. :-|
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez Tukaszwili 19 lis 2014, 14:17
Mi niestety ponownie odwaliło. Pozwólcie, że opiszę swój problem, bo do tej pory towarzyszyły mi tylko lęki o zdrowie, nie natręctwa. Zaczęło się tydzień temu, między 11 a 12 listopada. Nie poszedłem w Dzień Niepodległości do Kościoła i coś mnie tknęło, że to niedobrze. Ta myśl jednak dość szybko, przynajmniej tak mi się wydawało, zniknęła. Wieczorem, tuż przed pójściem spać obejrzałem odcinek serialu Constantine, który powstał na bazie komiksu o kolesiu, który walczy z demonami na świecie. Oczywiście, jako że mam nerwy słabe, zacząłem się zastanawiać nad kwestiami opętania itd., itp.. Zastanawianie przerodziło się w lęk, który spowodował nieprzespaną noc, a w środę przecież od rana praca, która polega na siedzeniu przed kompem, więc oczy mi umierały. Mijały kolejne dni, zbliżał się weekend, problemy lekko osłabły, ale wciąż budziłem się w nocy zlękniony. W piątek przyszła imprezka, popiłem troszkę, potańczyłem, sobotę za dnia spędziłem z dziewczyną, wieczór do kumpla na film i piwko. Wróciłem późno w nocy do domu, ale jakoś dałem radę, zasnąłem, wyspałem się, nie było źle. Jednak w niedzielę coś mnie tknęło, aby pójść do spowiedzi. No i pojawił się problem, bo ksiądz zapytał, czy żyję w czystym związku. Powiedziałem prawdę: kocham moją dziewczynę, planuję się za jakiś czas zaręczyć, nie wyobrażam sobie bez niej życia i tak - sypiamy ze sobą. Oczywiście nie mogłem powiedzieć, że żałuję, bo kłamałbym, a nie jest to celem spowiedzi przecież. Jakże miałbym żałować miłości fizycznej z moją wybranką, nie jestem tego w stanie pojąć. Oczywiście, jak się można było spodziewać -rozgrzeszenia brak. Teraz mam paranoją na temat potępienia, piekielnych mocy i całej reszty takich lęków. W piątek czeka mnie psychiatra, w poniedziałek umówiłem się na rozmowę z duszpasterzem salezjańskim na duchową rozmowę, bo chyba mam tego typu problemy, oprócz rzecz jasna nerwicy. Najgorsza jest bezsenność, która mnie dobija. Pozdrawiam Was, nerwicowy.

Sortuj wg