Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez bei 16 lip 2014, 23:29
Mam taki problem. Otóż ostatnio w moim domu przebywają dzieciaki 3-7 lat.
Ja jako że mam problem z "normalnym" dotykaniem klamek, szafek, kranów, kurków od gazu itd. krępuje się przez to cokolwiek zrobić w domu :roll: .
Czy to że te dzieciaki widzą że np. otwieram/zamykam kran łokciem może im jakoś zaszkodzić?
Na zasadzie ze wezmą ze mnie przykład? :roll:
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Tranx88 22 lip 2014, 19:59
U mnie OCD objawia się pod trzema postaciami- 1)natręctwa ruchowe- muszę np przez dłuższy czas stać w jednym miejscu, gasić i zapalać światło po kilkanaście razy, przykładać głowę do szyby, wykrzywiać twarz. 2) natręctwa myślowe- czyli obsesje na temat śmierci najbliższych. 3) natręctwa głosowe- przymusowe wypowiadanie na głoś pojedynczych słów bądź zdań, kaszel na siłę oraz powtarzanie słów nie mających w ogóle sensu. Czasami brzmi to jak atak psychotyczny. Mam nadzieję że paroksetyna oraz olanzapiną, pomogą mi w zwalczeniu objawów....przynajmniej częściowo...
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez skyu 26 lip 2014, 10:29
chciałabym z całego serca aby obecność na tym forum pomogła mi ze sobą.... dlatego dziś się zarejestrowałam.

Od kilku lat borykam się natręctwami. Zaczęło się od sprawdzania przed snem czy za zasłoną kogoś nie ma. W tym momencie natręctw jest bardzo dużo. M.in. obsesyjne sprawdzanie klamek, kurków od gazu, wtyczek, kontaktów, wyłączonego żelazka, zawsze w określony sposób, wydawałoby się idiotyczny i skłaniający siebie samą do nazwania psychiczną, polegający na powtarzaniu określonych słów, wykonywaniu określonych ruchów. Najgorsze jest jednak to że jednokrotne sprawdzenie zamknięcia drzwi czy wyłączenia kurków nie wystarczy. Czasem wymaga to wielokrotnego powtórzenia, co czasem kończy się płaczem przez bezsilność i zmęczenie.
Męczy mnie też strasznie to, że przed jakimś ważnym wydarzeniem czy spotkaniem powtarzam wielokrotnie, kilka dni wcześniej, to co mam danej osobie powiedzieć. Nawet kilkaset razy dziennie :(
Jestem już bardzo zmęczona :(
Mąż stara się pomagać ale nie rozumie :(
Stres panuje nad mym życiem :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lonsdale 31 lip 2014, 18:39
Tranx88 napisał(a): 3) natręctwa głosowe- przymusowe wypowiadanie na głoś pojedynczych słów bądź zdań, kaszel na siłę oraz powtarzanie słów nie mających w ogóle sensu. Czasami brzmi to jak atak psychotyczny.
też tak mam, powtarzanie tych samych słów, przekleństw gdy mam natręctwa, kurde, jak sie idzie ulicą i złapią wtedy te natręty to sie wygląda jak schiz bo sie gada do siebie :hide:
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez Tranx88 31 lip 2014, 22:56
Czyli mamy podobne objawy w tej zasranej chorobie :) Najgorsze jest to że najskuteczniejsze leki na zatrzymanie "ataku" to często benzodiazepiny, które uzależniają i trzeba się ostro pilnować.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez bei 03 sie 2014, 17:04
Też tak macie, że natręctwa się nasilają w określonym miejscu, że gdzieś nie może być normalnie :roll: .
Ja studiuję, teraz pracuję dorywczo i jakoś daję sobie rade, ale w domu jest masakra.
Myślę że nikt z mojego otoczenia nie wie że np. otwieram drzwi łokciem.
Szczerze powiedziawszy to nie wierzę w to, że kiedyś będę umiała zachowywać się w domu tak jak inni domownicy,
może gdzieś indziej i owszem ale w domu... raczej nie.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez lonsdale 04 sie 2014, 00:04
bei, mi sie natręty nasilają w określonych sytuacjach, w miejscach też, kiedyś jak szedłem licbazy to miałęm swoją "ścieżkę" i każda zmiana tej drogi wiązała się z natrętami i kompulsjami
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez Tranx88 05 sie 2014, 12:04
Ja od dzisiaj wskoczyłem na 50 mg. paroksetyny Jak na razie zero skutków ubocznych. Oby była większa poprawa niż na 30 mg.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez ania_taka 05 sie 2014, 12:43
Tranx88 ja biore od lat 40mg paroksetyny i na takiej dawce czuje sie w 95% jak zdrowa. Pewne nawyki i drobne natrectwa zostały ale nieprzeszkadzają zazwyczaj w normalnym funkcjonowaniu, wiec jest bardzo ok. życze powodzenia

przez sylwek31 05 sie 2014, 13:16
ania_taka napisał(a):Tranx88 ja biore od lat 40mg paroksetyny i na takiej dawce czuje sie w 95% jak zdrowa. Pewne nawyki i drobne natrectwa zostały ale nieprzeszkadzają zazwyczaj w normalnym funkcjonowaniu, wiec jest bardzo ok. życze powodzenia

Zgadzam się z Anią, ja również po lekach czuje się zupełnie zdrowy, zero skutków ubocznych, jednakże trafiają się sporadycznie sytuację na które jestem przewrażliwiony i muszę być ostrożny.
sylwek31

przez Tranx88 05 sie 2014, 16:17
Dzięki za słowa wsparcia. Ja dodatkowo wspieram się olanzapiną w dawce 10mg i to połączenie wydaje się być idealne . Moje natręctwa męczą mnie głownie w nocy wtedy kiedy trzeba się wyciszyć i spać więc dlatego dodatkowy neuroleptyk ma mnie wyciszać. Chodzicie na jakąś terapię ?
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez lonsdale 05 sie 2014, 16:29
Tranx88, pomaga ci olzapin ? ja brałem i nie pomagal wcale. Jakie masz natręctwa?

przez Tranx88 05 sie 2014, 16:57
Pomaga mi zasnąć bo wcześniej byłem uzależniony od stilnoxu. Jeżeli chodzi o sen to jest dla mnie nieoceniony lek. Poza tym stabilizuje nastrój i razem z paro dają dobrą mieszankę. Natręctwa mam głosowe, ruchowe i myślowe, od 20 lat także jestem weteranem :D Często natręctwa są tak silne że graniczą z psychozą,

-- 05 sie 2014, 16:58 --

ps: może brałeś za małą dawkę, ja mam ustalone 10 mg ale w razie czego mogę wejść na 20.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez lonsdale 05 sie 2014, 17:02
bralem 10 mg i nie dosc ze przytyłem to byłem zamulony jak staw sołtysa - nie wyobrażam sobie że miałbym jeść 20 tego świństwa boszz to bym sapł chyba 16 godzin na dobe :P głosowe natręctwa ? chodzi Ci o schizofrenie o głosy ? w sumie taka dawka olzapinu jest już mocno antypsychotyczna

Sortuj wg