Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez oohwowlovely 27 lut 2013, 18:49
Niunka87, 10 lat :O Boze, wspololczuje
ja niecaly rok, a juz mam serdecznie dosyc..
mysl ,ze moglabym byc pedogilka, morderca mnie przeraza a jednoczesnie caly czas meczy
staram sie olewac, alke dalej mnie mecza
juz nie wiem co mam robic

-- 27 lut 2013, 17:59 --

czasami sie zastanawiam, czy ja sobie zasluzylam na ta nerwice..
na ta meke, zazdroszcze innym kolezankom ich wydumanych problemow typu, "mama nie chce mnie puscic na impreze, ale mam pecha zyciowego " -,-
ja bym oddala wszystko zeby tych mysli nie bylo
juz trace nadzieje, ze bedzie lepiej. biore leki od 4 miesiecy, a te mysli dalej sa. fuck
oohwowlovely

przez Niunka87 27 lut 2013, 19:25
No niestety tak dlugo to juz trwa moje fobie strachy rzeczy do ktorych glupio sie przyznac. Boje sie brac leki wiec nic nie biore mimo ze mi proponowalii zobacze moze terapia cos pomoze. Juz nie mam sily a jak to sie u Ciebie zaczelo rok temu?

przez oohwowlovely 27 lut 2013, 19:37
to zabrzmi glupi, bo ta moja nerwica natrectw wziela sie z ogladanie serialu. a wiec ogladalam sobie "dextera" . glowny bohater jest seryjnym morderca. wtedy jakos cos mnie tknelo i zaczelam sie interesowac psychika seryjnych mordercow. wyczytalam ,ze ci ludzie pochodze z parologicznych rodzin. stwierdzialm,ze jak patrzec na to obiektywnie, to kazdy z nas moglby byc takim seryjnym morderca i wtedy sie zaczelo, ze moze ja tez jestem .. zaczelo sie to od sierpnia, to w sumie pol roku
oohwowlovely

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niunka87 27 lut 2013, 19:59
Wcale glupio nie brzmi. U mnie tez bardzo czesto zaczynalo sie od filmow. Pierwszy taki film byl o schizofreniku po czym ciagle sie bam ze jestem na to chora i ludzie z ktorymi gadam nie istnieja. I tak wiele mojich mysli i strachow zaczelo sie od filmow. wiedzialam ze nic nigdy bym nie zrobila a tu takie mysli przerazajace. Probuje sie ich pozbyc myslac o innych rzeczach. Do tego moj strach przed brudem i ciagle mycie rak wszyscy maja mnie dosyc. Milo jest znalesc forum gdzie ludzie maja takie same provlemy bo tylko my mozemy sie mawzajem zrozumiec. A moge spytac jak zaczelas sie leczyc? Sama zdecydowalas ?

przez oohwowlovely 27 lut 2013, 21:16
sama zdecydowalam, bo mialam dosyc
pierwszym objawem tej nerwicy natrectw bylo powtarzane w myslach jedno zdanie "zabij ja", to bylo najgorsze, gorsze niz to co jest teraz
mialam wrazenie, ze slysze wlasnie jakies glosy, jestem oblakana. trwalo to 2 tygodnie. potem mi przeszlo i zaczelam miec mysli,ze jak widze noz, to dzgam kogos nim itd. wtedy doszla reszta. stwierdzialam,ze nie dam rady i poszlam do psychologa, on mnie wyslal do psychiatry i aktualnie biore leki
oohwowlovely

przez anonus 27 lut 2013, 21:22
Seriale, filmy...u mnie sie zaczelo od snu :?
anonus

przez oohwowlovely 27 lut 2013, 21:25
wlasnie jak widac nerwica natrectw bierze sie z d upy ..
oohwowlovely

przez Niunka87 27 lut 2013, 22:39
Przez wiele lat myslalam ze tylko mnie to dotyczy dopiero niedawno sie dowiedzialam, ze nie jestem sama i przyznam ze lepiej mi z ta wiedza ze jednak moge to uleczyc i inni maja te same problemy. Ciekawa jestem tylko czy tak naprawde mozna to do konca wyleczyc

przez oohwowlovely 27 lut 2013, 22:54
nie chce cie dobijac, ale pytalam sie psychologa , czy da sie to wyleczyc, on powiedzial ,ze mozna to "zaleczyc" wytlumaczyl ,ze jak mi przjedzie ta nerwica, a stanie sie cos traumatycznego to to moze wrocic
ale trzeba byc dobrej mysli
tylu ludzi na tym forum wyszlo z tego, to czemu my mamy nie wyjsc?
oohwowlovely

przez Niunka87 28 lut 2013, 08:14
Racja, trzeba byc dobrej mysli.

przez neverer 28 lut 2013, 12:44
Niunka87, dziękuję Ci za posta :) Jak ja mam powiedz mi iść do terapeuty, jak oprócz tego mam bardzo silną fobię społeczną - jak gdzieś przychodzę (mam coś załatwić) i jest tłum to jestem momentalnie spocony, zaczyna mnie swędzieć całe ciało, mam palpitacje serca i uderzenia do głowy... Wystąpienia publiczne to jakiś koszmar, chociaż je nawet jakoś znoszę... najgorsze jest wejście do pomieszczenia gdzie jest dużo ludzi... ten sam moment.... tragedia - dlatego zawsze wolę przychodzić przed wszystkimi i pojedynczo się z każdym następnym oswajać...

oohwowlovely pytasz jak można męczyć się przez 10 lat... ja o ile kojarzę to od dziecka byłem zestresowany, w szkole zaczęła się nerwica lękowa, potem fobia społeczna i teraz te natręctwa

leków brać nie zamierzam, bo boję się działań niepożądanych - poza tym - to tylko ucieczka od problemów - nie mam schizofrenii tylko nerwice więc u mnie przydałaby się psychoterapia - zmierzenie się z problemami, ale nie czuję się na siłach (albo nie jestem jeszcze aż tak zdesperowany?)

przez oohwowlovely 28 lut 2013, 15:21
to ze ktos chodzi na terapie nie znaczy ,ze jest zdesperowany.
ktos ma zlamal noge, pojdzie do lekarza, to tez desperacja?
po co masz sie meczyc?
ja biore leki i moge powiedziec, ze nie mam jakies niepozadanych skutkow. pierwszego dnia w glowie mi sie troche krecilo i tyle
oohwowlovely

przez anonus 28 lut 2013, 16:58
neverer, leki sie przydaja, bo potrafia nieco ogarnac ten balagan-serio. Nie przejmuj sie dzialaniami niepozadanymi. U mnie dzialania niepozadane to polowa z metrowej ulotki mego leku a jakos sie nie przestraszylem.
anonus

przez Niunka87 28 lut 2013, 17:33
NEVERER a moze dasz rade umowic sie na wizyte telefonicznie. Ja wszystko zalatwilam przez telefon najpierw prosilam o wizyte to oddzwonili wczoraj (rozmawialam az godzine) opowiedzialam Im wszystko przez telefon i teraz czekam na telefon w ktorym dadza mi date mojej terapii. Moze tez tak mozesz zrobic :) zaoszczedzi Ci stresow i czasu. Ja mam problem ze nie lubie byc poza domem i nawet w domu sama, czuje sie jakos bardzo dziwnie.
Ja panicznie boje sie lekow niewiem czemu nie biore nawet przeciwbolowych chyba ze nie moge wytrzymac z bolu i nie biore nigdy na noc bo musze wiedziec ze nic sie ze mna nie dzieje , ale mysle ze jednak poprosze o te leki jednak bo sa po to aby pomoc i pewnie po nich przestane sie bac ich brac.

Sortuj wg