Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ladywind 18 kwi 2012, 23:15
sama rozmowa z kims mającym podobne natręctwa nie pomoże, albo chce się leczyć albo chce cierpieć z tym dalej.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez anonimm 18 kwi 2012, 23:20
moze dasz jakies rady jak spr jej to wytlumaczyc?

przez ladywind 18 kwi 2012, 23:28
Moja rada jest taka że powinna iść do lekarza lub najpierw do psychologa, bo być może wystarczy sama psychoterapia,
wszystko zalezy od tego jak silna jest u danej osoby ta choroba. Ale sama sobie z tym nie poradzi, bo ma dość
mocne objawy z tego co tu napisałeś.

Możesz wydrukowac i pokazać jej ten artykół:
http://zaburzeniaafektywne.blog.onet.pl/

Jest to rozmowa z lekarzem, który jeden z niewielu w Polsce zajmuje się przede wszystkim leczeniem nerwicy natręctw.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonimm 18 kwi 2012, 23:34
Jestem kobieta btw :P , dzięki. Pogadam z nia .. bo bedzie coraz gorzej widze to po niej jak nie ma energii i checi do zycia... ciesze sie ,ze chociaz mi sie wygadala co jej jest.. nie smialam sie z niej tylko teraz probuje jej pomoc.. nawet sama bala by sie tu cokolwiek napisac bo niby by sie tu wsz z niej smiali... pokaze jeje jutro wsz twoje posty.. moze zrozumie.. dziekuje jeszcze raz.

przez ladywind 18 kwi 2012, 23:41
Nie ma sprawy:) w każdym razie tutaj może być pewna, że nikt jej nie wyśmieje, bo wiele osób zmaga się z różnymi dziwnymi natręctwami.
Ale lepiej niech trafi na odpowiednie leczenie aby to dziadostwo u niej nie postępowało.

Powodzenia!

przez anonimm 18 kwi 2012, 23:43
o tam w artykule pisze : "mycie i czyszczenie,czyli potrzeba mycia czesto rąk ,ciala ,ubrac ,lub rzeczy codziennego uzytku w obawie przed zarazkami:" ona ma cos takiego tylko na pkt spermy....

przez Martfarypka 22 kwi 2012, 18:37
Moja nerwica natręctw trwała od zawsze. Zazwyczaj były to natręctwa na tle seksualnym lub religijnym. Jako dziecko i nastolatka byłam bardzo wierząca, ale głupio mi było przyjmować komunię, właśnie z powodu natrętnych myśli. Tak, tych najbardziej chyba popularnych... Bo podczas gdy w normalnych sytuacjach NIGDY nie myślałam o seksie, to w kościele same wulgarne i obleśne myśli - odnośnie Jezusa nagiego na krzyżu, czy też tego co mogą wyprawiać ze sobą księża. Więc w końcu przestałam chodzić do kościoła. Aktualnie mojej nerwicy nie ma - wygasła czy ucichła - nie wiem. Wiem tylko, że to za sprawą partnera, który "ustabilizował" moją psychikę. Jedyne moje natręctwa to różne zachowania typu skrobanie (potrafię skrobać w skupieniu jakieś miejsce przez pół godziny xD), ale to nic uciążliwego i nie patrzę na to jak na chorobę.:P

przez Figlid 10 maja 2012, 19:35
Objawy n. natręctw u mnie

1. Jeżeli robię coś w internecie, MUSZĘ mieć włączoną pustą zakładkę. Niezależnie od tego, co robię. Mam swoje stałe miejsca dla konkretnych stron, bo robię kilka rzeczy naraz. Nie mogę zaburzyć tej kolejności.
2. Po każdym użyciu telefonu usuwam pamięć RAM. Nie zapisuję historii w komputerze, ale 'Ostatnio zamknięte zakładki' usuwałam praktycznie co chwilę, teraz je zablokowałam.
3. Miałam fazę, że przy pewnych przedmiotach [od niczego to nie zależało] musiałam je dotknąć w określony sposób i byłam rozdrażniona, dopóki tego nie zrobiłam. Na szczęście to przeszło.
4. Moje ikony na pulpicie muszą być perfekcyjnie ułożone, nie ma mowy o pojedynczych plikach poza skrótami, wszystko musi być posegregowane.
5. Zasłanianie okien, jeśli jestem sama w domu.
6. Otwieranie klamek inaczej niż dłonią, w szkole w mniejszym stopniu.

Co do innych objawów [zasugeruję się listą z Wikipedii. Innej nie znalazłam na razie]:
sztywność karku, nieuzasadnione bóle żołądka [na pewno nie z głodu, bo wytrzymuję spokojnie 8 godzin bez picia i jedzenia. A boli nawet, jak jestem najedzona], nieuzasadnione bóle kręgosłupa, nieokreślony lęk, niechęć do wszystkiego, bezsenność, oraz wyobrażanie sobie, jak skrzywdzić osobę [najczęściej małe dziecko] przedmiotem, na który patrzę [nie cały czas oczywiście].
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, 00:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Witaj! Przeniosłam Twój wątek do poniższego. Pozdrawiam. Mon

przez ladywind 10 maja 2012, 19:54
Polecam Ci wizyte u psychiatry
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, 00:08 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono

przez rafka 11 maja 2012, 22:25
ja ma tak, że zawsze muszę 2 razy sprawdzić czy kurek od gazu dobrze zakręciłam.
Na pulpicie nie ma chaosu, ale nie jestem aż taką perfekcjonistą, ze musi być wszystko równo.
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, 00:08 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
rafka

przez MadGregor 11 maja 2012, 22:50
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ja w necie muszę mieć uruchomioną pustą kartę po prawej stronie. Poza tym:
- piloty układam równolegle do siebie, w takiej samej odległości i prostopadle do stołu.
- głośność w tv ustawiam tak aby wynosiła 4 lub wielokrotność tej liczby.
- kosmetyki matki stawiam w pozycji wyjściowej
Tak było niedawno, jednak po ogólnym kryzysie natręctwa przybrały inną formę- jakby osoba postronna mnie obserwowała zobaczyła by, że nadal wykonuję rytuały, ale już machinalnie, bezkrytycznie.
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, 00:09 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Dytsw 12 maja 2012, 23:46
Gregg1991 napisał(a):- piloty układam równolegle do siebie, w takiej samej odległości i prostopadle do stołu.

O, tak! Nie jestem sam! :yeah:

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego głośność w komputerze koniecznie muszę mieć parzystą, a np. w TV już mi to lata i ustawiam 9, 13, 17... ? :why:
Dytsw

przez tahela 13 maja 2012, 06:15
Dytsw,
tego to akurat juz chyba Ci nikt nie wytłumaczy dlaczego w kompie musisz mieć a telewizorze juz nie,
ja jak usuwam wiadomosci PW to juz zauważam ,ze najpierw muszę dać na zaznacz wszytko jako całą stronę a poźniej dopiero przejdz a mozna odwrotnie i ostatnio znowu usuwałam kilkanaście stron z PW i zauwazyłam ze tak robie oczywiście po 8 chyba stronach juz wiedziałam ,ze musże to zniwelować zeby nie wpasc w rytuał i nie zacząc jeszcze o tym myśleć cały czas i zmieniałam kolejność a ostatnich pare to na zmianę i to sie rozregulowuje wtedy a najgorzej zaczac to robić bo wtedy to sie zamieni w rytuał albo w myśl natrętana i klops,
z telewizorem ja za to miałam i sciszeniem i podgłaszaniem ,ale jakoś za bardzo sie nie włącza albo łatwo z tym walczyć po lekach, ale bez leków też to trzeba zwalczać,
najskuteczniej włąśnie na początku natręctwo zwalczać jak dopada , to oczywiscie wróci ,ale w tym danym momencie sobie z tym poradziłam i jest spoks
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Figlid 13 maja 2012, 14:06
- kosmetyki matki stawiam w pozycji wyjściowej

Ja gazety w kiblu układam po przeczytaniu w kolejności, na tej samej stronie, pomimo, że nie ma w nich nic, co by rodziców zaniepokoiło...

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego głośność w komputerze koniecznie muszę mieć parzystą, a np. w TV już mi to lata i ustawiam 9, 13, 17... ?

Ja muszę mieć w kompie głośność na jedynce. Chyba, że oglądam film lub słucham muzyki. No to może być głośniej. I wpadam w panikę jak mi ktoś wejdzie do pokoju wtedy.
F84.5
A "wyjdź do ludzi" to strasznie tępa i bezużyteczna rada. Dla kogoś kto nigdy nie był osobą towarzyską jest to stwierdzenie równie jasne i proste co budowa czołgu T-34.

Sortuj wg