Zespół serotoninowy...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół serotoninowy...

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 29 maja 2007, 21:50
Biorąc antydepresanty zaczynam bać sie, że dostane zespołu serotoninowego...
to mnie strasznie paraliżuje.
właściwie nie wiem, na ile jest to niebezpieczne i może mnie właśnie dotknąc... czy ktoś kiedyś przeżył takie coś?
to przecież grozi śmiercią... :(
powiedzcie, jak może do tego dojść.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez Margaret 02 cze 2007, 09:36
Z tego co mi wiadomo to zespół serotoninowy można dostać gdy:
przedawkujesz leki z grupy SSRI
bierzesz naraz różne leki z grupy SSRI
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
Avatar użytkownika
Offline
ExModerator
Posty
255
Dołączył(a)
01 lut 2007, 13:41

Avatar użytkownika
przez laven 02 cze 2007, 12:35
Nie musisz się obawiać. Zdarza to się bardzo rzadko. I tylko wtedy gdy przyjmiesz za dużo leków. Nie wiem jak dużo, ale lekarz czuwa nad tym aby dawka była odpowiednia. Nic Ci nie grozi. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 03 cze 2007, 09:52
Dziękuje wam bardzo za odpowiedz :)
napewno jestem spokojniejsza.... po prostu przeczytałam post jednej dziewczyny która napisała że biorąc (chyba) seroxat o mało nie przeniosła się na tamten świat...
i troche mnie to przeraziło...
ale dziekuje jeszcze raz za informacje :)
pozdrawiam również
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

czy to zespół serotoninowy?

Avatar użytkownika
przez nerwiczka 21 lip 2007, 15:43
Biorę leki od miesiąca Od kilku dni mam rano drgawki lub skurcze mięśni sama nie wiem jak to określić mdli mnie nie mam apetytu i mam stan podgorączkowy 37 a puls skacze mi do 130 i czuję sie jak pijana Co sie dzieje czy to niebezpieczne?Zamiast lepiej jest coraz gorzej
Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła.
Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło...
Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć
i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć
Avatar użytkownika
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
11 kwi 2007, 20:00

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 22 lip 2007, 11:45
z tego co czytałam, zespół serotoninowy objawia się mdłościami i wysoką temperaturą... nie chce cię straszyć.. ale to dziwne, że masz takie objawy po miesiącu brania. bo chyba nie zwiększałaś w tym czasie dawki?
Bądź dobrej myśli i najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem..
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez Jovita 16 wrz 2007, 21:16
zespol serotoninowy jest bardzo niebezpieczny bo moze doprowadzic do śpiaczki a nawet smierci!!
objawia sie wysoka goraczka , pieczeniem skory , wymiotami , drgawkami itp!! jesli objawy sie utrzymuja kilka dni automatycznie trzeba dzwonic do lekarza .
wystepuje on tylko po lekach typu SSRI i wystepuje gdy jest za duzo serotoniny w mozgu!!!! wiec trzeba byc pod kontrola lekarza gdy zwieksza nam dawke do maksimum!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
Offline
ExModerator
Posty
1577
Dołączył(a)
22 lip 2007, 20:57
Lokalizacja
Radom

przez del 24 lut 2008, 01:29
ciezko ten zespul uzyskac

ja kiedys odrazu po odstawiwenu ssri wzialem nastepnego dnia dziurawiec a to inhibitor mao mialem takiegooooo kooooopa...normalnie eufortie jakbym sie nacpal ale zespolu nie dostalem

no chyba ze euforia to juz ten zespol
:)
del
Offline
Posty
89
Dołączył(a)
20 lut 2008, 03:28

Re: Zespół serotoninowy...

przez Misiek_NL 07 wrz 2010, 15:31
Ale się wystraszyłem teraz.... Być może że miałem zespół serotoninowy albo dalej mam :why:

Otóż przez 1,5 roku brałem setaloft 100, afobam 0,5 doraźnie i sulpiryd 100 i elenium 5, troche przez ten czas także za dużo piłem... około 3 miesiące temu zaczołem powoli odstawiać leki i miesiąc temu wogóle już ich praktycznie nie brałem, ale piłem dalej :( Miesiąc temu zaczoł mnie boleć brzuch i wystraszyłem się strasznie poszedłem do lekarza dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej odstawiłem całkowicie alko i zaczeło się jakby nawrót nerwicy ze zdwojoną siłą ataki paniki ciśnienie mi podskoczyło i wogóle czółem się strasznie dziwnie.. Wszystkie badania łącznie z TK wyszły dobrze... I troche mnie to uspokoiło, ale poszedłem do psychiatry który zalecił powrót do leków tzn. do setaloftu sulpirydu i afobamu tylko już nie doraźnie ale rano jedną tabletkę i wieczorem w zależności od samopoczucia. Nie piję już 25 dzień dziś mierzyłem sobie ciśnienie i mam 129/77 i puls 83 z tym że wydaje mi się że mam troche poszerzone zierenice i 37,2 temperature.

Czy to może być zespół serotoninowy ?? I czy zespół serotoninowy może przejść sam np. po odstawieniu antydepresanta ?? I czy benzo też może spowodować zespół serotoninowy ??

Strasznie się boję nie chce już brać żadnych leków :(
Misiek_NL
Offline

Re: Zespół serotoninowy...

Avatar użytkownika
przez El Chupacabra 07 wrz 2010, 21:08
Czy zespol serotoninowy jest mozliwy tylko przy wysokich dawkach SSRI ?

Czy jest mozliwe, zeby ktos dostal go przy malych dawkach ?

wola człowieka jest jego niebem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1052
Dołączył(a)
22 sty 2009, 14:40
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Zespół serotoninowy...

przez L:) 13 wrz 2010, 14:01
przy małych/normalnych dawkach mogą wystąpić skutki uboczne, które jakoś mogą nasunąć myśl że to zespół serotoninowy, zwłaszcza przy zwiększaniu dawki.
L:)
Offline

Re: Zespół serotoninowy...

Avatar użytkownika
przez El Chupacabra 13 wrz 2010, 19:08
L:) napisał(a):przy małych/normalnych dawkach mogą wystąpić skutki uboczne, które jakoś mogą nasunąć myśl że to zespół serotoninowy, zwłaszcza przy zwiększaniu dawki.


Wyczytalem, ze zespol serotoninowy wystepuje czesciej przy mixach. Ja biore mikrodawki SNRI + TLPD + Requip (agonista dopaminy) - czy to dalej za malo ?

wola człowieka jest jego niebem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1052
Dołączył(a)
22 sty 2009, 14:40
Lokalizacja
Gdańsk

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Przeskocz do