Ceny leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ceny leków

przez linka 21 paź 2009, 20:17
magdalenabmw, jest afobam i w sumie skład jest ten sam, a to polski odpowiednik, farmaceutka chyba nie będzie robić problemów jeśli będziesz chciała zamiennik.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 21 paź 2009, 21:07
Powiem tak - jak zażywasz doraźnie to IMO lepiej bez literek SR. Możesz śmiało kupić zomiren na tą samą receptę. Kosztuje około 11 do 18 zł za wersję 1 mg 30 tabletek. 0.5 mg jest oczywiście tańsza. Około 9 zł. Podobne ceny ma też Afobam. To wszystko i kilka innych (droższych już) to dokładnie to samo jest. Ja na sobie nie widzę żadnej różnicy w działaniu.

Ale to zamiast wersji SR Xanaxu - czyli zamiast zwykłego Xanaxu. Odpowiednik Xanaxu SR to Zomiren SR - około 15 zł (co ciekawe - bo Xanax SR kosztuje praktycznie tyle samo co Xanax).

Ja wolę mieć przy sobie 1mg tabletki zomirenu. Są w listku więc można mieć listek lub wycięty kawałek w portfelu. Jak wolisz w fiolce to Abofam jest dostępny w obu wersjach.

I ogólna uwaga - to są leki BARDZO uzależniające. Więc najlepiej bierz tylko jak koniecznie musisz.

[Dodane po edycji:]

Acha - możesz napewno wziąć Zomiren SR na tą receptę. Ale nie wiem czy dostaniesz zwykły (IMO doraźnie lepszy - bo błyskawicznie w porównaniu z wersją SR zaczyna działać i trochę szybciej kończy).

Prawo jest tu trochę niejasne. Bo mówi, że farmaceuta ma obowiązek wydać generyk na receptę na inny refundowany lek o ile jest w tej samej dawce, ta sama ilość tabletek, etc. Ale kruczek jest w słowie "refundowany". Xanax ani Zomiren nie są refundowane (bez różnicy z P czy bez - ta sama cena). Więc w sumie od dobrej woli zależy. Ale naprawdę trudno trafić na takiego co ma złą wolę. Bo co prawda prowizji od Xanaxu będzie miał więcej - ale możesz tam np. więcej nie pójść. :) So..

przez magdalenabmw 22 paź 2009, 01:06
Dziękuję serdecznie za odpowiedz :) Jutro przejde sie do apteki i zapytam czy mi da ten Zomiren SR na ta recepte z Xanaxem. Zalezy mi zeby ten sam sklad byl, bo Xanax dobrze na mnie dziala. Uzaleznienie mi nie grozi, bralam na stale tylko miesiac, potem doraznie raz na kilka miesiecy, teraz tfu tfu nie mialam ataku od czerwca, wiec rzadko mi potrzebny :) Wystarcza swiadomosc, ze mam go w kieszeni.
I wole SR niz zwykly, bo wole jak pozniej dziala ale za to dluzej, u mnie najgorzej zawsze jest pozbierac sie po ataku, dlatego SR dla mnie jest lepszy nawet doraznie.
Dzieki jeszcze raz, jutro Wam napisze czy mi zamienila w aptece :)
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 22 paź 2009, 01:10
xanax i zomiren to to samo.
aaa i lexapro kupuje za 79 zl

przez bliksa 22 paź 2009, 11:58
fobia, jak drogo :shock: moje leki kosztują łącznie 40 zeta.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Razorbladerka_ 22 paź 2009, 13:04
a ja się cieszę, bo ostatnio moja pani doktor przepisała mi duze opakowanie seronilu 100tabl po 20mg za 31zl, a to jest duzo taniej bo opakowanie 30tabl po 20mg koszt ok20 zl.... :shock: niestety jednak nie w kazdej aptece mają takie duze opakowanie i zanim je dostalam, musialam pojsc do 7aptek az w końcu znalazłam!!!
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez linka 22 paź 2009, 13:21
Razorbladerka_, ja jadłam Deprexetin (to samo co seronil) i płaciłam około 30zł za 30tabletek, i dopiero się skapnęłam, zeby zmienic jak już w sumie byłam w tak dobrym stanie, ze odstawiłam leki :)))
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Razorbladerka_ 22 paź 2009, 13:31
hehe.. lepiej póżno niż wcale... :oops:

Jak ja już bym chciała nie brec tych tabletek.... eh
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez linka 22 paź 2009, 13:32
Razorbladerka_, ooo pobożne życzenia.....porozmaiwmy o tym za rok :-|
Przyjaciel forum

przez fobia 22 paź 2009, 13:33
bliksa- jak na lexapro to i tak tanio ;) bo normalnie kosztuje okolo 90-100 tylko mi psychiatra polecila apteke gdzie taniej sprzedaja ten lek :roll:

przez Razorbladerka_ 22 paź 2009, 13:40
linka656 trzymam Cie za słowo... ;)

przez agusiaww 22 paź 2009, 15:04
Ja za Alventa place 30 zł :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez magdalenabmw 22 paź 2009, 18:59
Zaminila mi babka w Aptece Xanax 0,5 mg SR na Zomiren 05,mg SR, Xanax za 30-35zl w roznych aptekach, Zomiren za 18zl, 30 kapsulek kazdy, spora roznica. Dzieki za podpowiedz :)

Poprawka- Zomiren jest produkcji slowackiej.
magdalenabmw

przez xizia 09 gru 2009, 13:55
Witajcie.
Jaki jest najtańszy obecnie dostępny lek zawierający Fluoksetynę? Od miesiąca biorę Andepin, za który płacę 6,5 zł, to może nie dużo, ale dla kogoś kto nie pracuje to każda kwota jest duża, zwłaszcza, że jedno opakowanie starcza mi na 2 tygodnie. Może jest jeszcze jakiś tańszy zamiennik Andepinu?

Sortuj wg