Ceny leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ceny leków

przez namiestnik 02 wrz 2008, 10:08
No to powinni to ukrócić. Dobrze by było - przypisywano by leki skuteczne i niedrogie, a nie najdroższe - bo w cenie tych pewno jest największa działka dla lekarza.

Kurcze. No to już wiem czemu moja lekarka mimo moich próśb bym dostał coś tańszego bo mam fatalnie z kasą i powiedziałem jej przecież, że już nie mam za co żyć - nadal mi wypisywała najdroższy lek jaki był w aptece. Wyjaśnia się też czemu mnie tak opier... gdy kupiłem coś innego, tańszego.

To za taką jej pomoc to ja dziękuję. Wyraźnie ma mnie w d. Tak czy inaczej od jakiegoś czasu próbuję znaleźć innego lekarza. W takim razie szkoda, że tak późno. Poszedłem do innego, a on mi od razu, że jak wszystko zawalam i trudno mi funkcjonować to pewnie z kasą też gorzej, więc czemu biorę takie drogi leki - i przepisał 10 razy tańszy odpowiednik. Ale polecił jeszcze innego lekarza. Tamten znowu nie ma już miejsc i polecił jeszcze inną lekarkę. No i u niej dopiero mam mieć wizytę. No może tam się ostanę.

przez Szlomo 09 wrz 2008, 17:59
Ostatecznie rozwiązanie dla wszystkich Wspaniałych Forumowiczów , którzy chcą dowiedzieć się ile kosztuje obecnie dany lek(i jego odpowiedniki).

http://leki-refundowane.com/

Należy wpisać w wyszukiwarce interesujący nas lek, a następnie zaznaczyć w ramce "posiadane uprawnienia" opcje : ubezpieczony i choroby przewlekłe. Pokaże Wam się wtedy cena jaką zapłacicie za dany lek z receptą na tzw " P" .

Ps. Jak na buszmena netu przystało przyznam, że jestem zdziwiony faktem, iż tak póżno odkryłem taką fajną i praktyczną stronkę. ;)

Pozdro

przez namiestnik 09 wrz 2008, 19:38
Super stronka. Ale nie wszystkie ceny leków są. Wielu nie ma. Może tą są ceny takich co są refundowane do stałej ceny czy jak...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mariogangsta 11 wrz 2008, 09:18
Brakuje bardzo wielu leków,szkoda bo w sumie nie znalazłem prawie żadnego ,który biorę,ale dla niektórych napewno będzie ok!!

przez Szlomo 12 wrz 2008, 01:05
mariogangsta napisał(a):Brakuje bardzo wielu leków,szkoda bo w sumie nie znalazłem prawie żadnego ,który biorę,ale dla niektórych napewno będzie ok!!

No to ja miałem szczęście. Leki, które mnie interesowały, akurat były na liście.
http://www.doz.pl/apteka/
Tu można sobie samemu, wypełniając fikcyjną receptę, sprawdzić cenę (zapewne też nie wszystkich) leków.

A najlepiej to iść do apteki i się zapytać, tam mają obowiązek poinformować Cię, na twoją prośbę, o cenach wszystkich leków i ich tańszych zamienników, albo przynajmniej o tym najtańszym. ;)

---- EDIT ----

mariogangsta napisał(a):Brakuje bardzo wielu leków,szkoda bo w sumie nie znalazłem prawie żadnego ,który biorę,ale dla niektórych napewno będzie ok!!

Mam, w końcu znalazłem coś konkretnego! (zestaw dla leniwych :P)

http://bil.aptek.pl/servlet/bil/start

Tutaj jest już wszystko! Strona z Ministerstwa Zdrowia, oficjalny informator o lekach. Znajdziesz tam ceny wszystkich leków(oryg. i zamienników) , dowiesz się czy są refundowane itp.
Polecam wyszukiwać w wyszukiwarce :p po nazwie chemicznej leku. Wcześniej musisz se sprawdzić jaka jest miedzynarodowa nazwa danej substancjii, np. dla sertralina - sertralinum . Dzięki takiemu podejściu pojawią Ci się wszystkie dostępne odpowiedniki jakie są na polskim rynku, dopuszczone przez MZ.

Pozdro

przez mariogangsta 12 wrz 2008, 10:33
ja tez mam linka do dobrej stronki z lekami
http://www.przychodnia.pl/el/leki

przez Misiek 26 paź 2008, 10:41
Jak chodzi o ceny leków to myślałem że tego rodzaju leki sa droższe...

przez namiestnik 26 paź 2008, 18:12
Ale jakiego rodzaju?

przez SpawnLQX 30 paź 2008, 01:51
Zawsze nalezy zorientowac sie co wchodzi w sklad naszego laeku nastepnie zorientowac sie co do zamiennikow, zawieracych ta sama substancje (czyli tego samego leku) w nizszej cenie.
Dla przykladu nie ma sensu kupowac xanaxu jesli mozemy kupic zomiren lub afobam, ten sam lek tylko ze duzo tanszy... bo nie z hameryki tylko ze slowacji.

przez jaaa 30 paź 2008, 02:37
zastanawia mnei czego nie dostaje znizki na Citalec( jak bralam go jescze;)) mimo P na recepcie wie ktos cos?

przez LSDisland 07 mar 2009, 15:44
jaaa napisał(a):zastanawia mnei czego nie dostaje znizki na Citalec( jak bralam go jescze;)) mimo P na recepcie wie ktos cos?

kup citronil lub citabax (citalopram) kosztuję ~15,20zł wczoraj kupowałem.
Wolny od leków?

przez dzidzius22 06 wrz 2009, 08:17
mam pytanie o lamitrin
ile za niego placicie i w jakich chorobach jest na recepte "P"
dziekuje
DZIEN DZISIEJSZY JEST NAJWAZNIEJSZYM DNIEM TWOJEGO ZYCIA
WCZORAJSZY - DOSWIADCZENIEM
JUTRZEJSZY - NIEWIADOMA

przez bliksa 30 wrz 2009, 15:38
nie kumam jednej rzeczy- psychiatra wypisywał mi paromerck bez P a rodzinny z P, jakby nie było, dyszka róznicy, wie ktos o co chodzi w tym? :roll:
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 21 paź 2009, 20:09
Mi moj rodzinny dal recepte na Xanax SR 0,5mg doraznie bo go poprosilam, oczywiscie bez literki ''P'' bo to cholerna Polska. U mnie kosztuje 35zl, a Wy ile daliscie?
jest cos co ma ten sam skladnik co xanax ale jest tansze i moge go kupic zamiast xanaxu (na tą sama recepte) ??
magdalenabmw

Sortuj wg