Ceny leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ceny leków

przez zaqzax 25 lip 2008, 17:32
troszkę poza tematem, bo sam sie spytam.

jakie sa tansze zamienniki Citalu (citalopramu) ?
jesli ktos wie to niech poda mi przyblizone ceny i oczywiscie by te leki byly
do dostania w aptekach, bo czesto jest tak ze poprostu nie maja.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Szlomo 26 sie 2008, 12:57
Podaję ogólnopolskie, ustalone przez ministerstwo zdrowia, refundowane ceny najpopularniejszych substancji w postaci oryginału i najtańszego odpowiednika( w żadnym wypadku nie gorszego od oryginału, gdyż substancja, jej jakość i ilość muszą być takie same, czyli biorównoważne. Tańsze są dlatego, że mamy na szczęście w ustroju kapitalistycznym coś takiego jak ustawy antymonopolowe i patent na dany lek nie moze trwac dłuzej niz okreslony czas. Po uplynieciu terminu patentowego inne firmy farmaceutyczne moga tworzyc dokladnie ten sam lek i nie musza prowadzic przy tym kosztownych badan przedklinicznych i klinicznych nad daną substancją, mogę opierać się na badaniach pierwszego producenta )

Wszystkie ceny tutaj podane to "ceny w chorobie" , czyli te po których kupimy dany lek na receptę z P.

Wenlafaksyna
Efectin ER 75*kaps. o przedł. uwalnianiu* 0,075 g* 28 kaps.* 56.74 zł
Efectin ER 150*kaps. o przedł. uwalnianiu*0,15 g*28 kaps.*97.60 zł
Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,0375 g*28 kaps.*20.22
Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,075 g*28 kaps.*29.73
Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,15 g*28 kaps.* 59.43

Sertralina
Zoloft*tabl. powl.*0,05 g*28 tabl.* 30.41 zł
Zoloft*tabl. powl.*0,1 g*28 tabl.* 62.35 zł
Setaloft 50 mg*tabl. powl.*0,05 g*30 tabl.* 4.99 zł
Setaloft 100 mg*tabl. powl.*0,1 g*30 tabl.*9.97 zł

Paroksetyna
Seroxat*tabl. powl.*0,02 g*30 tabl.* 51.95 zł
ParoMerck*tabl. powl.*0,02 g*30 tabl.*14.97 zł
ParoMerck*tabl. powl.*0,02 g*60 tabl.* 29.07 zł

fluoksetyna
Bioxetin*tabl.*0,02 g*30 tabl.* 18.43 zł
Andepin*kaps.*0,02 g*30 kaps.* 7.45 zł
Fluoksetyna*tabl. *0,02 g*90 tabl.* 26.76 zł

przez namiestnik 26 sie 2008, 13:23
A czy jest tak, że jak mam na recepcie np. Seronil albo Bioxetin to mogę zamiast niego poprosić o Andepin albo Fluoteksynę w aptece? Czy też muszę na recepcie mieć wypisany zamiennik? Czasami lekarze za żadne skarby nie chcą wypisać innego - a raz zostałem objechany, że kupiłem inny (aptekarka sama zaproponowała) bo napewno drożej zapłaciłem (akurat było odwrotnie - bo na recepcie był jeden z najdroższych - akurat się poprostu skończył w aptece).

No i nie wiem jak to jest.

A wogóle wielkie, WIELKIE dzięki za tą listę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Szlomo 26 sie 2008, 13:31
namiestnik napisał(a):A czy jest tak, że jak mam na recepcie np. Seronil albo Bioxetin to mogę zamiast niego poprosić o Andepin albo Fluoteksynę w aptece? Czy też muszę na recepcie mieć wypisany zamiennik? Czasami lekarze za żadne skarby nie chcą wypisać innego - a raz zostałem objechany, że kupiłem inny (aptekarka sama zaproponowała) bo napewno drożej zapłaciłem (akurat było odwrotnie - bo na recepcie był jeden z najdroższych - akurat się poprostu skończył w aptece).

No i nie wiem jak to jest.

A wogóle wielkie, WIELKIE dzięki za tą listę.

Cieszę się, że taka lista Ci się przydała. Tak, możesz poprosić o zamiennik, a farmaceutka w aptece musi Ci wydać najtańszy odpowiednik, jeśli takowy ma.
Przykro mi , że zostałeś objechany , musiałeś trafić na jakiegoś lekarza-barana.
Pozdro

przez namiestnik 26 sie 2008, 13:36
No właśnie się zastanawiałem czy jest tak, że lekarz ma jakiś profit z tego, że ja kupię ten a nie tamten? Czy to jakoś firmy farmaceutyczne sprawdzają od kogo były recepty na ich leki?

przez Szlomo 26 sie 2008, 14:04
namiestnik napisał(a):No właśnie się zastanawiałem czy jest tak, że lekarz ma jakiś profit z tego, że ja kupię ten a nie tamten? Czy to jakoś firmy farmaceutyczne sprawdzają od kogo były recepty na ich leki?

Pewności nigdy mieć nie będziemy, ale przypuszczam, że lekarze nie bez powodu tak często upierają się przy danym odpowiedniku... 8)

przez namiestnik 26 sie 2008, 14:55
A masz taką listę dla benzodiazepin? Np. jakieś odpowiedniki cloranxenu? Albo podobnych?

przez Szlomo 26 sie 2008, 16:18
namiestnik napisał(a):A masz taką listę dla benzodiazepin? Np. jakieś odpowiedniki cloranxenu? Albo podobnych?

Cloranxen jest najtańszy, jest jeszcze tylko droższy Tranxene.
klorazepan dipotasowy
Cloranxen*tabl.0,005 g*30 tabl.*17.10 zł
Cloranxen*tabl.0,01 g*30 tabl.* 23.16 zł

alprazolam
Xanax* tabl. 1 mg*30 tabl.*41.94 zł
Xanax* tabl.0,5 mg g*30 tabl.*27.24 zł
Xanax* tabl.0,25 mg*30 tabl.*16.54 zł
Zomiren*tabl. 1 mg*30 tabl.*18.42 zł
Zomiren*tabl. 0,5 mg*30 tabl.*10.48 zł
Zomiren*tabl. 0,25 mg*30 tabl.*5.32 zł

Xanax SR*tabl. o przedł. uwalnianiu*1 mg*30 tabl.*29.70 zł
Xanax SR*tabl. o przedł. uwalnianiu*0,5 mg*30 tabl.*29.70 zł
Neurol SR 1*tabl. o przedł. uwalnianiu*1 mg*30 tabl.*28.78 zł
Neurol SR 0,5*tabl. o przedł. uwalnianiu*0,5 mg*30 tabl.*19.80 zł

przez namiestnik 26 sie 2008, 17:00
A czy zamiast Cloranxenu można poprosić o alprazolam? Taki Zomiren jest dużo tańszy. A gdzieś znalazłem, że 10 mg Cloranxenu odpowiada między ,25 mg a ,5 mg Xanaxu. To by było 5 albo 10 zł a nie dwadzieścia kilka. Strasznie leże finansowo i tak...

Widziałem, że dużo osób bierze Xanax i chwalą. To i Zomiren byłby ok.
Kiedyś brałem Chlorprothixen - ale to bardzo źle na mnie działało. Cloranxen przynosi dużą ulgę i mogę po nim coś jeszcze robić. Może ten też byłby ok? Poprosze może lekarza i spróbuje. Najwyżej 5 zł się zmarnuje.

Dzięki Szlomo. Masz super informacje.

przez Szlomo 26 sie 2008, 17:41
namiestnik napisał(a):A czy zamiast Cloranxenu można poprosić o alprazolam? Taki Zomiren jest dużo tańszy. A gdzieś znalazłem, że 10 mg Cloranxenu odpowiada między ,25 mg a ,5 mg Xanaxu. To by było 5 albo 10 zł a nie dwadzieścia kilka. Strasznie leże finansowo i tak...

Widziałem, że dużo osób bierze Xanax i chwalą. To i Zomiren byłby ok.
Kiedyś brałem Chlorprothixen - ale to bardzo źle na mnie działało. Cloranxen przynosi dużą ulgę i mogę po nim coś jeszcze robić. Może ten też byłby ok? Poprosze może lekarza i spróbuje. Najwyżej 5 zł się zmarnuje.

Dzięki Szlomo. Masz super informacje.

10 mg Cloranxenu odpowiada ok. 0,5 mg Xanaxu/Zomirenu.
Wiem to z tej strony:
[flash=,]https://hyperreal.info/node/4257[/flash] -> (Wogole bardzo duzo o benzo, o tym jak brac, jak odstawiac)
Nie mozna poprosic o alprazolam w zamian za Cloranxen, bo chodz to leki z tej samej grupy to jednak inne substancje czynne.
Osobiście polecam ci Neurol SR , tabl. o przedluzonym uwalnianiu, gdyz dzialaja dluzej, wystarczy wziasc raz na dobe, dzieki czemu nie wzrasta tak szybko tolerancja organizmu i nie trzeba szybko zwiekszac dawek ;).
Najlepiej skonsultuj to z psychiatrą, powiedz mu o tych tabl. z przedluzonym uwalnianiem i niech on Ci wyznaczy dawkę. Odradzam brania na wlasna reke i brania recept od lekarki ogolnej/rodzinnej ;)

przez namiestnik 26 sie 2008, 18:00
Ale ja chciałbym by nie działało za długo. Cloranxen jak dla mnie działa za długo. Ja biorę doraźnie i najlepiej jak by mi działał godzinę-dwie a nie pół dnia czy dłużej jak Cloranxen. Spytam psychiatry jak u niej będę.

przez Szlomo 26 sie 2008, 23:14
namiestnik napisał(a):Ale ja chciałbym by nie działało za długo. Cloranxen jak dla mnie działa za długo. Ja biorę doraźnie i najlepiej jak by mi działał godzinę-dwie a nie pół dnia czy dłużej jak Cloranxen. Spytam psychiatry jak u niej będę.

W takim układzie dobry będzie Zomiren. Tylko pamiętaj, aby brać małe dawki, bo łatwo się uzależnić, a z odstawianiem jest koszmar. Wiem z doswiadczenia. :twisted:

przez Misiek 01 wrz 2008, 15:33
Są leki które nie są wcale takie drogie... Mi lekarz przepisał luxeta - około 30 zł
sulpiryd - 0 zł :smile:

przez realista 02 wrz 2008, 06:59
namiestnik napisał(a):No właśnie się zastanawiałem czy jest tak, że lekarz ma jakiś profit z tego, że ja kupię ten a nie tamten? Czy to jakoś firmy farmaceutyczne sprawdzają od kogo były recepty na ich leki?

firmy farmaceutyczne mają dostęp do aptecznych wydruków, stąd wiedzą jaki lek ile razy dany lekarz zaordynował i na tej podstawie płacą mu prowizję lub fundują wczasy na ładnej wyspie.
Więc Twój lekarz też może działać w ten sposób, choć nie musi.
Generalie to oni nie mają skrupołów i robią tak, żeby wycisnąć jak najwięcej, tymbardziej, że czują się pokrzywdzeni przez los, fiskusa, państwo o bóg wie kogo jeszcze.
Mieli ukrócić ten proceder dostępu do aptek, ale nie wiem jak to wygląda.
realista

Sortuj wg