Leki na koncentrację, pamięć.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Avatar użytkownika
przez ewelin 28 mar 2007, 03:06
Ostatnio spytałam mojego psychiatrę o lęk który nie zamula, ale daje "kopa".
Oto jego odpowiedz:" Wie pani tak naprawde najlepszego kopa daje amfetamina, ale stutki sa tragiczne" :D
Nie traktuj życia zbyt serio i tak żyw z niego nie wyjdziesz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
69
Dołączył(a)
12 lip 2006, 23:09
Lokalizacja
3miasto

Avatar użytkownika
przez Mona75 28 mar 2007, 08:43
Amfa nie zawsz skutkuje. Wiem bo brałam. Na mnie działa tak, że najpierw gadam przez godzinę albo dłużej a potem idę spać
Avatar użytkownika
Offline
Posty
601
Dołączył(a)
24 mar 2007, 12:19
Lokalizacja
Wrocław

Avatar użytkownika
przez kasztan 29 mar 2007, 17:25
dobry jest Imovane ale on tylko na receptę jest! jednakże po jakiś 3 miesiącach on przestaje działąś np w moim przypadku, ale polecam także semoval... tylko one trochę uzalezniają... moż epowinnieneś zmienić tryb zycia jakoś nie wiem bo jakbym wiedział to bym sam nie miał problemów ze spaniem... :? ... :? :?

a i jak napisali wyżej to trzeba uważać na Imovane uzaleznia naprawdę,a co do tych objawów po jego zazyciu to w moim przypadku występują lekkie halucynacje jak go wziąłem pierwszy raz to zdawało mi się że wszytko sie porusza i się troche przestraszyłem nie wiedziałem co jest grane ale do tego się idzie przyzwyczać choć szczerze powiem ze to tez poptem uzależnia :lol: no i przed snem masz taki mętlkik w glowie tzn tyle myśli przychodzi do głowy naraz nagle i coś ktoś w kółko powtarza potem cię zwala z nóg i zasypiasz\ przestaje działać po 8h i jak śpisz np. 6 to te dwie godziny musisz się rozchodzić jesteś senny itd... pozdrawiam... p.s. ale nie pakuj się w leki! :?
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez kasztan 29 mar 2007, 18:56
amfetamina daje kopa ale zjazd jest okropny...
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

przez justynak26 29 mar 2007, 21:56
Odstawiłam Imovane jakis tydzień temu i śpię jak zabita, nie śnią mi się przynajmniej koszmary tak jak to miało miejsce przy Imovane. Warto pobrać coś na wyciszenie, ale nie koniecznie coś silnego
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
10 lut 2007, 21:40
Lokalizacja
Ostróda

Avatar użytkownika
przez kasztan 29 mar 2007, 22:27
ja imovane biorę doś krótko przez pół roku... wczoraj mi zabrakło i nie spałem do 4 nad ranemm... dobrze że do szkoły miałem na 8 i przez te cztery godziny jakoś wypoczełem... :? :? :? wogóle chciałem powiedzieć ż esię cieszę że moge z wami pogadać na te tematy bo wśród kolegó nikt mnie nie rozumie i nie mogę się odnaleźć... a wy znacie się na wszytkim... dziękuje że jesteście!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:35 pm ]
CIALO liceum DUSZA muzeum napisał(a):a ten ivoman jest na recepte? bo jesli nieuzaleznia to moze i ja skozystam?

jest na receptę, :cry: on uzależnia nie zaczynaj... a poztym jeśli ci nie pasuje jak ci się wszytko porusza i widzisz podwójnie to wąłsnie Imovane u mnie cos takiego powoduje a semoval to się już nie gada... dla mnie przyznam ciekawe doświadczenie ale miałem schiza jak to się zaczęło pierwszy raz... wziąłem 30 min przed planowanym snem a po 20 minutach nagle jak czytałęm książkę to zaczęły się przemieszczać litery a potem postacie na plakatach i wogóle miałem nagle 2 lampy w pokoju i książki na półkach też wibrowały...
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

Avatar użytkownika
przez CIALO liceum DUSZA muzeum 30 mar 2007, 17:20
no to chyba silne leki nasenne tak dzialaja ,z e sie widzi podwojnie... :shock:
dzialaja od 6 do 8 godz i po tym czasie budze sie i niema nawet mowy o tym ze pospie chodzby 15 min dluzej.... 8 godz i koniec!
mam zolpic w domu na wszelki wypadek, bo niestety zdazaja sie takie noce kiedy za chiny ludowe niezasne, wtedy biore tabletke i spie jak dziecko, zreszta wyczytalam w necie , ze taki sen "na sile", niejest zdrowy, i ze w cale nasz organizm niewypoczywa wtedy tak jak powinien, dlatego trzeba sie przemoc i zrobic wszystko (tylko co?) zeby spac bez tabletek
pozdrawiam was wszystkich
lidia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....
Posty
376
Dołączył(a)
27 lut 2007, 09:38
Lokalizacja
lodz

Avatar użytkownika
przez kasztan 02 kwi 2007, 13:01
ja nie biorę imovanu od tygodnia i przeżywam istne piekło ok 23 dostasję aktywa i nie śpie do 5 rano a potem śpię przez dzień do 14 i dalej jestem wytyrany przez resztę dnia czy ktoś mi może pomóc jestem od tego lekko uzalezniony albo i nawet bardzo, nawet alkohol nie pomaga na spanie.. Boże ja nie zdam matury!!
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

przez justynak26 02 kwi 2007, 21:03
Kasztanku kochany, współczuję Ci szczerze, ja brałam krótko Imovane i na szczęście nie odczułam skutku odstawienia, ale dzisiejszej nocy też nie mogłam spać. Obudziłam sie o 3 a później zaspałam do pracy. Jeżeli chodzi o maturę to masz big problem, może zacznij brać leki przed egzaminami, tak abyś był wyspany
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
10 lut 2007, 21:40
Lokalizacja
Ostróda

Avatar użytkownika
przez CIALO liceum DUSZA muzeum 02 kwi 2007, 22:16
popadnie ze skarjnosci w skarjnosc........niemozemy spac, dadza nam leki, ktore uzalezniaja, nastepnie po odstawiniu jest jeszcze grzej jak przed braniem, czy to nie bzdura?
mysle, ze lekarzom jest wygodnie przepisac nam silne leki nasenne i problem z glowy, tak bylo w moim przypadku, a potem odmawiaja przepisania lekow, tlumaczac, ze lek uzaleznia....
wiec jaki to ma sens? spimy przez 20 dni dobze, bo tle ma opakowanie tabletek, a potem radz sobie sam...
tylko jak?mam pic meliske?
przeciez to samo jest z lekami na nerwice, bierzemy przez okreslony czas, czujemy sie dobze, a potem nastepuje odstawienie, w czasie ktorego czujemy sie koszmarnie, i jest gorzej niz bylo
beznadzieja...........
pozdrawiam
lidia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....
Posty
376
Dołączył(a)
27 lut 2007, 09:38
Lokalizacja
lodz

Avatar użytkownika
przez Sofia 20 kwi 2007, 18:18
Biore seroxat w duzej dawce, tez jestem senna , spie duzo, Ale mysle ze to nie seroxat tak usypia. Przy braniu Zoloft tez spalam jak niedzwiedz.
Mysle ze sennosc wywoluje depresja, jedni cierpia na bezsennosc, a drudzy na nadmiar snu.To objaw deprechy.
pozdrawiam
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
29
Dołączył(a)
25 wrz 2006, 15:06
Lokalizacja
z daleka

Avatar użytkownika
przez Mona75 20 kwi 2007, 23:02
Ja oprócz psychotropów biorę leki antyalergiczne. Taka mieszanka wywołuje senność prawie całą dobę
Avatar użytkownika
Offline
Posty
601
Dołączył(a)
24 mar 2007, 12:19
Lokalizacja
Wrocław

przez Magdalena Bednarek 21 kwi 2007, 20:54
Sofia-masz rację! ja tez się o tym przekonałam pozdrawiam
majta
Posty
77
Dołączył(a)
25 sty 2007, 22:51

przez Heliush 21 kwi 2007, 21:39
Zacznę może od tego ,że najlepiej pójść do lekarza psychiatry i mu przedstawić problem. Pamietaj ,że możesz uzyskać tu na portalu złą podpowiedź i w najlepszym przypadku noic nie zadziała , a w najgorszym może się skończyć tragicznie. Niie próbuj stosować samodzielnie leków.
Idź do lekarza psychiatry .
. On zrobi wywiad , zdiagnozuje, sprawdzi jaka jest prawdziwa przyczyna Twojego stanu i zastosuje leczenie ,
po co masz podejmować leczenie na własną rękę skoro do psychiatry możesz pójść bez skierowania i się umówisz. Jeśli jest bardzo źle , to może od ręki Cie przyjmie. Radzę zrób tak. Są leki i jest ich teraz sporo. A może masz tylko bardzo niskie ciśnienie? Mierzyłąś sobie?
A z lekami to jest tak ,że "nie ma reguły" Mogą nie zadziałać. I w lek trzeba "trafić" w lek. Czasem jest to po prostu "eksperymentowanie" z lekami (z lekarzem!) Kolejne próby i w końcu coś się znajduje. Czesto jednak pierwszy lek jest trafiony.Bądź dobrej myśli .
Pozdrawiam.
Offline
Posty
70
Dołączył(a)
20 kwi 2007, 19:18

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Przeskocz do