Leki na koncentrację, pamięć.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Lek na koncentrację/pamięć

przez MadGregor 29 sie 2012, 20:11
ladywind, wykończony, a czy Wy eksperymentowaliście w przeszłości z jakimś zielskiem czy innym syntetycznym g*wnem? Ja niestety kilka razy spróbowałem by poprawić sobie nastrój i chyba tylko pogorszyłem sytuację. Podejrzewam nawet, że lekkomyślnie mogłem chronicznie uszkodzić komórki nerwowe, ale nie mam wiedzy odnośnie regeneracji i degeneracji komórek, nie wiem też czy istnieją narzędzia diagnostyczne by to sprawdzić. Z drugiej strony to raptem i aż 7 razy w przeciągu 2lat! - ostatni raz 1,5 roku temu nie wykazałem się asertywnością w towarzystwie. Znam osoby które nie wyobrażają sobie dnia bez zjarania i nie skarżą się na problemy natury psychicznej etc. No ale zaburzony umysł reaguje inaczej...
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Ferdynand k 29 sie 2012, 20:19
Jeżeli chodzi ci o narkotyki to nigdy.

-- 29 sie 2012, 20:21 --

Choć sole amfetaminy są lekiem w niektórych krajach zarejestrowane
lepsze są ich l izomery metabolity selegiliny.
Naczelny Użyszkodnik

przez frustrated 30 sie 2012, 00:22
nic na ta pamiec nie dziala :roll: chyba czas zrezygnowac z poszukiwania leku, ktory wypierdzieli moj umysl w kosmos i pogodzic sie ze smutnym faktem bycia idiota.... ehhh, i tak o tym zaraz zapomne :mrgreen:
zdrowymozg.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 30 sie 2012, 10:54
Maciej farmaceuta, kurcze nie mogę teraz tego znaleźć,gdzieś wyczytałam ,ze nieodwracalne imao ta rhodiola,Odwracalny,czy nie,ale jednak lMAO,a tego nie powinno się łączyć z antydepami
Jeśli bralam 225 wenli(teraz zmieniłam leki) to myślisz,ze mogłam to spokojnie łączyć z rhodiola 2 tabl(450mg/d brałam tego korzenia??
Jakie jest ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego?,czy tzw.przełomu nadcisnieniowego? Może niepotrzebnie zmieniłam leki :( Co do efektu tyraminowego to może on wystąpić też przy odwracalnym IMAO(Moklar) Dr mnie ostrzegał,ze mam uważać na produkty bogate w tyramine.

-- 30 sie 2012, 10:19 --

Maciej ,proszę przeczytaj ten artykuł
http://www.panacea.pl/articles.php?id=3703
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Maciej farmaceuta 30 sie 2012, 14:01
Co bierzesz teraz konkretnie z leków?Nie słyszałem żeby rhodiola działała jako inhibitor MAO,do tego nieodwracalny(bardziej niebezpieczny-dłużej działa,ryzyko interakcji 2 tyg po zażyciu).Ryzyko zespołu serotoninowego i przełomu przy obecnych iMAO(selegilina,moklobemid)jest małe.Efekt serowy(tyraminowy)występuje częściej po moklobemidzie(ale i tak jest b.rzadki),selegilina daje więcej niebezpiecznych interakcji lekowych.Wg mnie z rhodiolą można brać wszystkie leki.Efekt serowy wywoływały stare leki(iproniazyd,fenelzyna),nowe b rzadko,ale sery pleśniowe lepiej sobie odpuścić

przez cytrynka84 30 sie 2012, 14:37
Rhodiola to wg tego artykułu,netu,i opinii jednego farmaceuty z portalu doz.pl to IMAO A i B,może i odwracalny,ale i tak się bałam zs i tego przełomu nadcisnieniowego,przy wenli 225mg i dużej dawce korzenia,bałam się,lecze się na lęki.Wogole rhadiola jest mało znana i nikt do końca nie wie jak działa i ,co to wogole za roślina.Moj lekarz psych.nie słyszał nic o rhadioli i powiedział,ze mogę brać na własną odpowiedzialnośc.
Teraz biorę fluoxetyne 1 tabl i Edronax 2 tabl,właśnie na lepsza koncentracje i większe pobudzenie,bo mam Full,różnych spraw do załatwienia,a nie mam na nic siły,sporo nauki,a skupić się wogole nie mogę,stad zmiana leków
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez ladywind 30 sie 2012, 14:47
Gregg1991, paliłam trawke tylko 4 razy w życiu nie sądze że to wpłyneło na moją słabą konectracje, mysle że przyczyniła sie do tego choroba i byc moze leki antydepresyjne

-- 30 sie 2012, 13:48 --

frustrated, a z kojarzeniem tez masz problemy??
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez cytrynka84 30 sie 2012, 18:01
Maciej farmaceuta, wysłałam do Ciebie priv,odpisz proszę w wolnej chwili Z gory dzięki za odpowiedz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez frustrated 30 sie 2012, 18:07
ladywind, no z kojarzeniem tez, ogolnie ostatnio ze wszystkim jest problem ; p
zdrowymozg.pl

przez Ferdynand k 01 wrz 2012, 12:32
ladywind napisał(a):wykończony, obecnie Fluwoksamine 100mg i trittico 75mg

Ladywind przepraszam nie sprawdziłem trittico jest smart drug. :uklon:
Naczelny Użyszkodnik

przez joofi1 27 sty 2013, 03:59
Cześć! Jestem Joofi1. Mam nerwice a prócz tego Chad.
Wiec jeśli chodzi o problemy z pamięcią bardzo dobry jest Moklobemid. Efekt antydepresyjny pojawia się już po 3 dniach. Lek ten poprawia przepływ krwi w mózgu wiec nie ma problemów z pamięcią. Niestety wchodzi w liczne reakcje z innymi lekami,co czasem uniemożliwia jego stosowanie (np.tramal-czasem go biorę ze względu na zapalenie kości)
Natomiast usypia dobrze Mirtazepina i może byc stosowana doraźnie jako lek nasenny. Niestety mnie bardzo chciało się po niej jeść.
Czy ktos bierze stabilizatory nastroju,jakie macie doświadczenia? Ja biorę 200 na dobę a stabilizacji jakoś nie widzę
Ostatnio edytowano 27 sty 2013, 04:57 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto dubel

przez wacekk 17 lut 2013, 11:53
zaliczył ktoś przygode z donezepilem (ariceptem)?

przez kuzyn 17 lut 2013, 19:20
Maciej Farmaceuta vel Maciej kajrys z Bydgoszczy to oszust, więc dajcie sobie spokój z pisaniem do niego wiadomości...
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Mago222 22 lut 2013, 11:37
Zamiast "szpikować" się lekami spróbuj innowacyjnego i bezpiecznego treningu EEG Biofeedback. Jest to metoda pozwalająca kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej (ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe), ale także służy jako metoda treningowa dla osób zdrowych w celu poprawy funkcjonowania umysłu, poprawy koncentracji uwagi i pamięci. Po więcej informacji zapraszam na moją stronę www.fizjo-brain.pl[b] :smile: [/b]

Sortuj wg