Leki na koncentrację, pamięć.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki - na pamieć, koncentrację, kojarzenie

przez montechristo 04 lut 2010, 14:46
Freddie Mercury napisał(a):jest kilka leków stymulujących które zapewne działają pozytywnie na pamięć i koncentracje np:
metylofenidat (Concerta,Ritalin) bądź modafinil (Vigil).

Ok - tylko od psychiatry - czy można to gdzieś kupić?

przez Freddie Mercury 04 lut 2010, 14:48
tylko od psychiatry,suplementy bez recepty tyle dają co umarłemu kadzidło (l-tyrozyna,5 -htp, nootropil =placebo)...
Freddie Mercury

przez montechristo 04 lut 2010, 14:52
Freddie Mercury napisał(a):tylko od psychiatry,suplementy bez recepty tyle dają co umarłemu kadzidło (l-tyrozyna,5 -htp, nootropil =placebo)...

Dziś mam wizytę - i serio potrzebuję tego typu leków.
Nie wiem dlaczego psychiatrzy tak niechętnie to przepisują - jak to argumentować zeby dostać te leki?
Jak mówię prawde to mało...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Freddie Mercury 04 lut 2010, 14:56
ciezko bedzie ci "wysępić" w/w leki.. ja juz probowałem i nic z tego nie wyszło... Vigil (bardzo drogi)moze jeszcze dasz rade ale o Concercie lepiej zapomnij... mów prawde psychiatrze po co Ci te leki to moze go przekonasz,nie rób nic na własną ręke!!!
Freddie Mercury

przez montechristo 04 lut 2010, 14:58
Freddie Mercury napisał(a):ciezko bedzie ci "wysępić" w/w leki.. ja juz probowałem i nic z tego nie wyszło... Vigil (bardzo drogi)moze jeszcze dasz rade ale o Concercie lepiej zapomnij... mów prawde psychiatrze po co Ci te leki to moze go przekonasz,nie rób nic na własną ręke!!!

No i tak chce zrobić....ale nie rozumiem w czym jest problem, przecież one są potrzebne, pomocne, ja nie żartuje.
Choroba dała mi popalić, tak się czuję jak by mi zabrała ileś IQ....
W czym jest problem??

przez Freddie Mercury 04 lut 2010, 15:01
no jest problem bo to sa leki sensu stricte na ADHD -niestety :? ... i mało kogo obchodzi fakt ze mogą byc pomocne na inne zaburzenia...
Freddie Mercury

przez montechristo 04 lut 2010, 15:03
Freddie Mercury napisał(a):no jest problem bo to sa leki sensu stricte na ADHD -niestety :? ... i mało kogo obchodzi fakt ze mogą byc pomocne na inne zaburzenia...

OK ale jak ja mam zaburzenie uwagi i trudności w skupieniu się i generalnie mam ,,cofkę" w myśleniu...
Nie wiem....czy oni się boją ze co ?

przez Freddie Mercury 04 lut 2010, 15:06
po prostu przedstaw lekarzowi swoje argumenty powiedz mu o tych lekach i czekaj co sie z tego urodzi...
Freddie Mercury

przez montechristo 04 lut 2010, 15:09
Freddie Mercury napisał(a):po prostu przedstaw lekarzowi swoje argumenty powiedz mu o tych lekach i czekaj co sie z tego urodzi...

I tak zrobię. Zoaczymy. Wrócę z wizyty i dam znać.

Moze ją przekonam i zapytam w czym jest problem.

przez Korba 04 lut 2010, 15:32
Napisz koniecznie, co Ci lekarz powiedział/przepisał.

Ja mam dokładnie te same objawy i bardzo mi to przeszkadza na co dzień, szczególnie w pracy - niestety ja jestem jeszcze w trakcie leczenia, więc i tak żadnych leków na koncentrację mi nie dadzą (pamiętam jak na kilka dni zabrakło mi velafaxu, wprawdzie byłąm roztrzęsiona i nabuzowana, ale z drugiej strony wyraźnie czułam jakby mi ktoś mózg włączył, bo miałam wspaniały efekt szybkiego kojarzenia i bardzo błyskotliwego słownictwa - takiego jak miałam kiedyś. po ponownym włączeniu velafaxu efekt nieco prysł). Zastanawiam się czy już na zawsze będę głupsza i cofnięta :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez pete_27 04 lut 2010, 19:46
Ja ostatnio dorwałem piracetam. Działa całkiem nieźle, nie powiem. Podoba mi się jego działanie prokoncentracyjne zwłaszcza.U mnie niestety po odstawieniu paroksetyny pojawiły się problemy z pamięcią i koncentracją. Narazie supluję się piracetamem i aniracetamem.

P.S. Ja też miałem chrapkę na metylofenidat(concerta) i spytałem o to lekarza. Owszem przepisywał ostatnio nawet, ale mi przepisać za bardzo nie chciał. Co nie oznacza, że porzuciłem ten pomysł, pomęczę go jeszcze:) Chciałbym dostać ten lek, ale jednocześnie go się odrobinę boję, ze względu na jego, dajmy na to, potencjał rekreacyjny:) No, a poza tym to stymulant, nie oszukujmy się, bez wpływu na serce to on nie jest.

[Dodane po edycji:]

Korba_v.2 napisał(a):Napisz koniecznie, co Ci lekarz powiedział/przepisał.

Ja mam dokładnie te same objawy i bardzo mi to przeszkadza na co dzień, szczególnie w pracy - niestety ja jestem jeszcze w trakcie leczenia, więc i tak żadnych leków na koncentrację mi nie dadzą (pamiętam jak na kilka dni zabrakło mi velafaxu, wprawdzie byłąm roztrzęsiona i nabuzowana, ale z drugiej strony wyraźnie czułam jakby mi ktoś mózg włączył, bo miałam wspaniały efekt szybkiego kojarzenia i bardzo błyskotliwego słownictwa - takiego jak miałam kiedyś. po ponownym włączeniu velafaxu efekt nieco prysł). Zastanawiam się czy już na zawsze będę głupsza i cofnięta :mrgreen:

Hmmm, nie wiem ile już czasu bierzesz ten lek, ale ja powiedziałem sobie jedno-żadnego leku otępiającego już nie będę brać. Dokładnie tak czułem się po paroksetynie - wesoły, zadowolony głuptasek:) Miałem taką jakby blokadę w docieraniu do informacji, kojarzeniu faktów. Nawet jeśli wiedziałem, że one tam są, to wolałem zapytać o konkretną rzecz kogoś innego. Taka niechęć do myślenia oraz oglądania się za siebie wstecz(wracania pamięcią do pewnych spraw). Niestety część z tego już została. Mam wrażenie, że pod wpływem chronicznego przyjmowania tych lekarstw mózg się do takiej rzeczywistości przyzwyczaja.
pete_27

przez montechristo 04 lut 2010, 22:19
Dla zainteresowanych szybszym myśleniem, lepszą pamiecią itd:)

Byłem u psychiatry i pomęczyłem....no i dał mi tak:

Do trittico 250mg/dzień dodał 10 mg CITALU na aktywizację większą
a na kojarzenie, pamięć i koncentrację - Rivastygminę - lek dla chorych na alzhaimera i otępienie - i ona się z tym zgodziła że przez piep....depresję mogłem wytracić ileś % IQ, a mnie to męczy strasznie....

plus PIRACETAM 1200-1500 mg

i od siebie Acetyl - l karnitynę, magnez, omega 3, bilobil plus techniki pamięciowe, nauka języka, i dużo czytać, ćwiczyć mózg - musi się udać!!!!

przez *Wiola* 05 lut 2010, 00:43
Ja mam ochotę notropilu spróbować tani i w zasięgu, że tak powiem, co o nim myślicie?
Moderator

przez montechristo 05 lut 2010, 08:16
wiola173 napisał(a):Ja mam ochotę notropilu spróbować tani i w zasięgu, że tak powiem, co o nim myślicie?

Jest ok nawet bardzo. 1200-1500 mg dziennie.
Ten lek kryje sie pod różnymi nazwami - jest też Geratam, Aniracetam i inne odmiany.
Ale też jest tak że przy silnym epizodzie depresji to nie działa, jak już się podleczy deprech to ok.
Szybsze myślenie, kojarzenie, koncentracja...

Sortuj wg