Leki na koncentrację, pamięć.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez elektro 12 sty 2008, 22:03
Jak długo bierzesz Fluoksetynę?

przez dystymik 12 sty 2008, 22:34
Od około roku - najpierw 20 mg, później zwiększyłem do 40 mg.

przez elektro 13 sty 2008, 02:36
Jeśli ktoś uskarża się na senność i przy okazji bierze SSRI to niekoniecznie brakuje mu energii. Przyczyną mogą być stany euforyczne, o których wcześniej pisałem. W moim przypadku wygląd to tak, że po przebudzeniu się mam nadmiar energii, promienieję radością i cieszę się z byle czego. Po godzinie - dwóch jestem już tak wyczerpany, że nie pozostaje nic innego jak uderzenie w kimono. Kiedyś żeby tym stanom zapobiec brałem rano taurynę, która obniżała poziom serotoniny w mózgu, ale jednocześnie pogarszała mój nastrój (wiadomo dlaczego). Acha. Piszesz coś dystymiku o pogorszeniu pamięci pod wpływem brania leków. NA rynku jest zatrzęsienie preparatów poprawiających pamięć i koncentrację. Wypróbowane przeze mnie to Acetyl L-karnityna (ALC) i L-tyrozyna. Omega-3, którą teraz biorę również poprawia zdolności umysłowe, ale dopiero po kilku tygodniach brania. Jeśli chcesz zmienić lek to nie musisz przerzucać się od razu na SNRI, możesz spróbować jakiś inny SSRI, którego jeszcze nie brałeś np. Paroxetynę (Seroxat, Paromerck). Pozdro.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dystymik 13 sty 2008, 11:36
Z pamięcią nie mam żadnych problemów, jedynie z sennością. Seroxatu się obawiam, bo czytałem, że bardzo ciężko go odstawić, że daje bardzo nasilone działania niepożądane a do tego działa mocno przeciwlękowo a słabo przeciwdepresyjnie, a mnie męczy jednak obniżony nastrój bardziej niż lęki.

przez Bad Girl 13 sty 2008, 12:43
A ja nadal utrzymuje zdanie, że efectin mógłby ci pomóc. sam zobaczysz jak twój organizm zareaguje na ten lek, bo na mnie akurat nie działa nasennie.
po tym leku chyba pierwszy raz zauważyłam jakąś poprawe nastroju. więc to też jest plus.
na mnie np każdy lek z grupy SSRI działał nasennie... :/
Nawet brałam do tego reboksetyne (edronax) i nic nie ruszyło...

musisz szukać... w końcu znajdziesz dla siebie odpowiedni lek :)

przez depresyjny86 13 sty 2008, 15:48
Efectin nie działa nasennie wiem bo biore sam ;)
:)

przez elektro 13 sty 2008, 17:02
Seroxatu się obawiam, bo czytałem, że bardzo ciężko go odstawić, że daje bardzo nasilone działania niepożądane a do tego działa mocno przeciwlękowo a słabo przeciwdepresyjnie, a mnie męczy jednak obniżony nastrój bardziej niż lęki.

Najpierw brałem przez rok Seroxat, potem przerzuciłem się na jego znacznie tańszy i tak samo dobry odpowiednik Paromerck. Po tych lekach niewątpliwie poprawił mi się nastrój w ten sposób, że już chyba nie może być lepszy.

przez silesiaster 14 sty 2008, 15:07
Effectin nie działa nasennie - ale w moim przypadku powoduje bardzo realne sny - coś jak drugie życie - szkoda, ze one nie mają kontynuacji - co noc inny sen.

przez dystymik 14 sty 2008, 16:37
A czy Efectin jakoś wpłynął na Waszą pamięć?

przez Bad Girl 15 sty 2008, 10:44
raczej nie zauważyłam żebym miała trudności z pamięcią.
to naprawde dobry i bezpieczny lek...
silesiaster z tymi snami mam identycznie....
i czasem też mam wrażenie jakbym prowadziła podwójne życie ;)

Nie moge k... spać!

przez Tromgenn 02 mar 2008, 04:39
Mam k... problem spać nie moge tuż przed snem nawet jak jestem śpiący to mam kołowrót mysli i nie moge zasnąć. Psychiatra zamist Stilnoxu który mu proponowałem zapisał mi Chloroprotixen ale to k.. nie działa!
zamiast tego pije browary (w miarę działa) a jestem na stilnoxie i sulpirydzie. Co mam zrobić???

Do psychiatry razie nie pójde bo keszu ni mam. :(

Ja chce po prostu spokojnie zasnąć tak wiecie bez myślenia... Psych mój polecał mi jakiś ośrodek jak mi nie przejdzie. Ja nie chce, ja chce jakąś pigułe ... kurde...
Podnoć mam jakieś niewyleczone "mechanizmy nerwicowe" które objawiają się problemami ze snem. Ech. A myslałem że piguły wszytko załatwią. Jest ok w dzień ale nie moge spać. Podświadomość czy ch...?

Brałem jakieś ziołowe syfy nie działają. Estazolan który brałem co 2 dzień ... nie działa. Relanium nie działa. Help. :cry:

przez Moniunia27 02 mar 2008, 12:04
ja mam juz piata z rzedu noc nieprzespana to jest najgorsze ze klade sie juz o 19 do lozka bo spac mi sie chce a nie moge kompletnie zasnac pije trzy szklanki cieplego mleka , melisy dwie szklanki , mabuson sobie biore i nic :( i tak sie tluke do rana koszmar :cry: nigdy jakos nie mialam problemu ze spaniem odkad przeszlam na inne leki to sie zaczelo a biore teraz seronil kurde to przez niego tak niespie?nic nie rozumiem a mial pomagac a zadnych skotkach ubocznych typu bezsennosc nic tam nie pisze.
rano i popludniu dobrze w miare funkcjonuje a wieczor jak sie zbliza to mamm dosc -nerwica lęki trzepia mi sie strasznie nogi rece poca nie wiem co to sie dzieje juz chyba koniec na mnie przychodzi :(

Re: bezsenność/senność

przez Magnezja 26 cze 2008, 13:03
DO TYCH CO PRACUJĄ:
jak sobie dajecie radę w pracy przy bezsenności?
ja jestem wiecznie niewyspana i do tego zmulona lekami, ostatnio zasnęłam w pracy ( w urzędzie!) ciagle się boję, że strace pracę przez bezsenność.
A Wy?
Czy wasz pracodawca wie, że cierpicie na deprechę/nerwicę/bezsenność?
czy macie jakieś ulgi z tej przyczyny?

Re: bezsenność/senność

przez jaaa 26 cze 2008, 13:42
Moniusia o 19 juz chodzisz? to moze przez to ni emozesz zasnac moze to za wczesnie?

Sortuj wg