Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez DanielG 06 paź 2006, 17:25
Mam rozumiec, ze schodziles z benzo bez jakich kolwiek leków? Jakie objawy utrzymuja sie do teraz?

przez Ben 06 paź 2006, 18:19
Witam.

DanielG napisał(a):Mam rozumiec, ze schodziles z benzo bez jakich kolwiek leków? Jakie objawy utrzymuja sie do teraz?

Dokadnie tak bylo, jedyny lek juz po odstawieniu to ziola i w najciezszych chwilach Apap :(

Minol juz rok z malym hakiem od momentu zazycia ostatniej dawki benzo. Jakie objawy - prawie wszystkie jakie sa opisane lecz na szczescie BARDZO przytlumione, i sa wyraznie falujace. Coraz wiecej jest chwil dobrego samopoczucia a coraz mniej dolegliwosci. Wyraznie daje sie zauwazyc ze to juz koncowka :P
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez giovanna 06 paź 2006, 22:41
ja odstawiałam oxazepam pod okiem psychiatry,zmiejszała mi dawki wprowadzając powoli fevarin,13 lipca zaczęłam zmiejszać dawki teraz już nie biorę wcale tylko fevarin,czasem jeszcze trochę mną trzęsie i mam zaburzenia równowagi,ale odstawiałam też propranolol (bierz tylko doraźnie,bo on też uzależnia).Ale zaczynam sama wychodzić z domu,lęki mijają jak narazie jest ok :mrgreen: Jak chcesz wiedzieć coś konkretnie to pisz,a zapomniałabym dodać,że mam problemy ze spaniem,mam tabletki estazolam,ale nie biorę ich,bo to też benzo.Pozdrawiam i trzymaj się :D będzie lepiej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Clon 06 paź 2006, 22:46
Daniel

na pewno jak zauwazyles lekko nie bedzie,
ja laczylem Clona z alko, Xanax i tenxe czy Clora tez ale mniej
obecnie zre clora 5/7,5 mg dziennie, a to zeby przejsc pozniej na 0 bdz,

biore teraz gdy minelo 4 mce po tym jak odstawilem Clona i alko calkoqicie,
moja przygoda z Clonem trwala z roznym nasileniem ok 12 lat

probowalem zejsc z niego juz raz i wrocilem w wyniku roznych niepowodzen i slabosci, wtedy schodzilem przez lorafen i na lorafenie zatrzymalem sie, byly rozne objawy (wtedy tez alko domagal sie swoich praw mocniej, i somatyczne dolegliwosci dawaly anac),
wrocilem do Clona i zaczelo si eprostowac na jakis czas...
teraz po atakach leku trafilem do lekarza psychiatry i dostalem do zazywania mix
Asentra/Xydro/Clora, sam dolozylem ziola

Moje spostrzezenia - bardzo wazne jest nastawienie i w miare mozliwosci maksimum sportu (basen, gry zespolowe.. co lubisz) oraz min stresu plus techniki relaksacji.

Moje najmniej przyjemne reakcje to skoki cisnienia w gore, panika, napady tezyczkowe i do tego wrazenie ze to juz end ...

obecnie to skoki cisnienia, szumy w uszach, niepokoj plus zaburzenia rownowagi i to co wnerwia najgorzej to otepienie, ...

walcze i tego Tobie zycze zebys walczyl i nie wracal bo i tak kiedys bedziesz musial sie zmierzyc z tym etapem, ... mnie przeraza perspektywa czasowa, ale jeszcze bardziej to co BDZ moga z czlowiekiem zrobic....
pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez DanielG 07 paź 2006, 01:10
Jakie ziola polecacie - ja generalnie pijam melise sporadycznie kubek = 3-6 torebek... moze powinienem zaczac pic ja nonstop - tutaj prosze o rade. Kiedys bralem Valdispert jakies ziolowe tabsy z apteki. Dajcie jakies namiary co wam pomagalo. pzdr...

P.S. co do alko czasem tez sie napije - ale teraz juz kontrolnie - gora 2 piwa raz w tygodniu - choc wiem jak wielka jest to glupota, ale niestety czasem niezastapiona. Wczesniej pilem razem z xanaxem itd... bo mialem zerowe pojecie o takich mixach.

P.S.2 Caly czas jeszcze zastanawiam sie nad Depakine - wiem ze g**no trzeba brac dwa lata - czyli do momentu kiedy wszystko w organizmie sie ustabilizuje. Wiem rowniez, ze depakina dzial na poziom kwasu GABA odpowiedzialnego za te wszystkie nieprzyjemne objawy. Zetknalem sie z przypadkiem gdzie pewien typ walanal Xanaxem /spore dawki/ z dnia na dzien - dostal napadu padaczki wyladowal w szpitalu gdzie dobrano dawke depakiny i szybko zapomnial o tych wszystkich przykrych objawach. Dwa lata byl na depakinie - zero akcji typu napady lekowe, zaburzenia rownowai itd. Nie wiem jak bylo z napedem ... Lekarka mowila mi, ze depakina dziala dosc silnie sedatywnie i raczej jest sie ospalym caly czas - bez wiekszych emocji.

przez Ben 07 paź 2006, 09:03
Witam

DanielG napisał(a):Jakie ziola polecacie

Troche tego sie napilem, moge polecic mieszanke ktora jest opisana tu:

http://www.nerwica.com/forum/zioa-vt837.html

Dziala kompleksowo rowniez na uklad pokarmowy, predzej czy pozniej bedziesz mial z nim klopoty. Juz po odstawieniu calkowitym chemi mi osobiscie bardzo pomogla ta mieszanka, oraz dwie sesje akupunktury.
Nawet teraz gdy nie zazywam juz praktycznie nic, stoi w domu "Nerwosol" - ostatni raz zazylem sobie ok trzech tygodni temu jak nie moglem usnac ;)
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez Toshiro 07 paź 2006, 13:40
Benzodiazepiny... Ciężko... Cztery nieprzespane noce i ostre lęki. Udało mi się nie oszaleć od wewnętrznego napięcia właśnie dzięki temu Pramolanowi przy którym chodziłeś "zryty do potęgi".
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez DanielG 08 paź 2006, 16:38
Gratuluje, ale powatpiewam, iz bralas bda tak samo dlugo jak ja i w takich dawkach - pramolan nie ma mocy .. w sumie zaden lek procz depakine nie jest w stanie zredukowac w znacznym stopniu to co dzieje sie w organizmie na odwyku. pzdr.

przez Clon 09 paź 2006, 21:54
o tym powinien decydowac specjalista, sa rozne szkoly, od konowalow co mowia iz powinines rzucic wszystko jednego dnia (he niech sami sprobuja, ja dziekuje) po takich co stopniowo redukuja i zastepuja innymi srodkami....
pewnie racja jest gdzies po srodku, ale to moze banal z szpitala na peryferiach...
wiem jedno cholernie duzo zalezy od calej reszty, nie wiem po co siegnalem znowu po Clon tzn wiem domagal sie tego organizm,
calkowicie inaczej znosilem odstawienie jak mialem poukladane pozostale sprawy, dom, praca itd plus duzo zajec zastepczych, lacznie z wyjsciami na piwo itd, teraz jak mam generalnie ciezej plus jakies popierdulki z lekow i zero alko, to jest ciezko, ale jakos do przodu...
trudno doradzac, jak czujesz ze mozesz 2 lata byc na takim wyciszeniu i po tym czasie nie bedzie Cie meczyc to kazdy sposob jest dobry, a zwyciezcow sie nie sadzi,
pzdr
j
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez blugirl 17 paź 2006, 14:30
do giovanna,
sluchaj,ale po co mam isc do psychiatry,zeby mi przypisal nastepne oglupiajace leki?naprawde mi to niepotrzebne.owszem, zle sie czuje,ale jak wiesz,kazdy organizm reaguje inaczej. moze ty odstawialas lek bardzo stopniowo,z kolei ja raczej szybciej,i objawy są nasilone.zobacz Ben tez bardzo dlugo przechodzil te objawy.sluchaj,nie wiem czy czytalas www o benzo,ta na poczatku tego forum,ale kazdy inaczej reaguje i jedni dluzej inni krocej.tam standardowo piszą ze to z rok moze potrwac nawet te objawy.to ze tobie przeszlo po 3 miesiacach,to moze znaczyc ze bralas lek jakis slabszy,albo mniej sie uzaleznilas.

Witaj Ben,
serdecznie Ci dziekuje za wsparcie.U mnie byly chwile lepsze,ale niestety powrocily mi znowu te gorsze dni.ja nie chce isc do psychiatry,bo mi przypisze kolejne oglupiacze:(( ostatnio naprawde naprawil mi sie wzrok i to otępienie tez mija. nadal mam bolesne mięsnie rąk i nóg.szczypiąco bolące i pieczące bóle nog i rąk,a potem jak popiecze to sa takie oslabione ze ledwno chodzę.jak sobie pomoc na te nogi? jak mam wykonywac cwiczenia jak nogi sa nieraz jak z waty?prosze napisz,czy nogi tez tak Cie dlugo nękaly i i czy jak juz minal ten 4-5 miesiac tez byly dni,ze nawracaly Ci duze bole nog i te łażące pieczenia i tak ze cie oslabialo.nieraz tak bola ze mi slabo.nie rozumiem,czemu powracają mi takie ostre bole co jakis czas.Czy tobie tez tak powracaly takie bolesne?

[ Dodano: Wto Paź 17, 2006 2:38 pm ]
Ben, cisnienie mam juz teraz tak 120/70.ale jest poroblem z oslabiajacymi miesniami i tymi bardzo piekacymi bolami nog.to mi doskwiera najbardziej. nie rozumiem,dlaczego giovanna pisze mi,ze powinno mi juz przejsc,ze to juz dlugo.ale kazdy organiuzm jest inny.pozatym,ja przez rok bralam lek,ponadto dosc szybko odstawilam. nie wiem jak sobie pomoc,by mnie tak nogi nie bolaly i nie pieklo :((( A Ty ben jak dlugo brales te leki łącznie?

do filoo,
dziekuje Ci za odpowiedz i pozdrawiam:)

przez Ben 17 paź 2006, 16:53
Witam.

blugirl napisał(a): A Ty ben jak dlugo brales te leki łącznie?

Pelna dawke 1mg Neurolu (ekwiwalent 20mg diazepamu) bralem dwa miesiace, po tym okresie zaczolem redukcje dawek z jednoczesnym przestawianiem sie na Tranxane (Clorazepate) redukcja dawek trwala prawie 7 miesiecy. Laczny okres wyniosl 9 misiecy.

W jednej z poblikacji jakie czytalem wowczas, byla wzmianka ze nasilenie objawow jest nie tylko uzaleznione od dlugosci zazywania benzo. ale rowniez od sily leku jaki sie zazywalo. Neurol (Aprazolam) nalezy do grupy najsilniej dzialajacej. Byc moze dlatego moje objawy sa tak dlugo sie ciagnace.

Wracajac do objawow - wszystkie jakie odczuwalem byly falujace, bywalo tak ze juz sie cieszylem ze wszystko minelo a one wracaly. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc, wszystko zacznie sie normowac i fale beda coraz mniej dokuczliwe, potrzebny jest czas.
Ostatnio edytowano 18 paź 2006, 09:16 przez Ben, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez problemik 17 paź 2006, 17:22
Neurolog tydzien temu przepisal mi Neurol łącznie juz zjadłem 7 tabletek 0,25mg dobrze ze trafiłem na to forum i przeczytałem duzo rzeczy o benzo wiec mam nadzieje ze nałóg mi nie grozi :smile:

przez Ben 17 paź 2006, 19:08
problemik napisał(a):Neurolog tydzien temu przepisal mi Neurol łącznie juz zjadłem 7 tabletek 0,25mg dobrze ze trafiłem na to forum i przeczytałem duzo rzeczy o benzo wiec mam nadzieje ze nałóg mi nie grozi :smile:

Jak nie musisz zazywac to daj se spokoj, szybko zmien lekarza. Po takiej dawce nie masz sie czego obawiac.

K*****a nastepny przyklad bezmyslnosci, niewiedzy i olewatorstwa :(
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez giovanna 17 paź 2006, 22:42
blugirl mnie się wydaje,że długo to trwa,bo ja najpierw brałam xanax przez dwa lata 2 razy dziennie,a potem od października ubiegłego roku 3 razy dziennie oxazepam razem z sulpirydem.Więc myślę,że brałaś większe dawki niż mówisz,przecież signopam nie jest znowu aż taki silny.Mnie po prawie trzech latach brania udało się odstawić,na początku było bardzo źle tak jak pisałam dwa miesiące przeleżałam praktycznie,ale potem było coraz lepiej.A leki nowej generacji nie uzależniają i nie ogłupiają,a pomagają łagodzić objawy odstawienne.
To żebyś poszła do lekarza to była tylko moja sugestia,chęć pomocy wynikająca z mojego doświadczenia,ale widać Ty wolisz wymieniać z Benem doświadczenia o tym co Was boli,jakie macie ciśnienie i jak tam dziś wasze samopoczucie.Rozumiem może to pomaga,każdy inaczej reaguje,pozdrawiam.
bym zapomnialam dodać,że stronę o benzo czytałam,tylko nie muszę się z tym cały czas afiszować,życzę powrotu do zdrowia

Sortuj wg