Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez bezsilna82 16 mar 2010, 11:49
hej, czy ktos z was zna Reboxetine?
Życie to męka. Najlepiej się wcale nie urodzić. Ale to szczęście ma jeden na tysiąc...

przez cytrynka84 17 mar 2010, 16:13
Bezsilna82, napisalam Tobie pw.

przez Paranoja 17 mar 2010, 17:40
kochane benzo, co ja bym bez ciebie zrobiła?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bezsilna82 09 kwi 2010, 21:53
Witam.
Cierpie na depresje i jestem w trakcie dobierania odpowiedniego leku, obecnie przyjmuje Edronax 10mg po tyg 12mg 3x dziennie,niestety cierpie przy tym na bezsennosc i wlasnie dostalam Zopiclon 7,5mg na noc. W ulotce przeczytalam, ze nalezy go stosowac jak najkrocej,a moj lekarz nic nie wspomnial jak dlugo mam go zarzywac.W zwiazku z tym mam pytanie: jak dlugo mam stosowac ten Zopiclon i czy jak przestane go brac to czy ta bezsennosc powroci?
Życie to męka. Najlepiej się wcale nie urodzić. Ale to szczęście ma jeden na tysiąc...

przez linka 09 kwi 2010, 22:09
bezsilna82, zolpic = Hypnogen - Nasen - Onirex - Polsen - Sanval - Stilnox - Zolpic - ZolpiGen - Zolsana - Zoratio
stilnox-t3283-200.html - tu masz 11 stron o stilnoxie

Co do tego ile czasu używać - jak najkrócej, uzależnia, ale bez obawy stosowany rozsądnie daje chwilę wytchnienia - przynosi sen.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez majabee 21 kwi 2010, 16:58
Od 2,5 miesiąca biorę Lofepramine (przepisany przez lekarza w Wielkiej Brytanii). Właśnie przeczytałam, że ten lek należy do grypy benzodiazepin (polski odpowiednik - Gamanil). Biorę 2 tabletki dziennie wieczorem.
Utknałam w Polsce ponieważ ruch lotniczy był wstrzymany i zostaje jeszcze parę dni, a nie wziełam dodatkowej ilości tabletek. Nie wiem co mam zrobic.
Wogole jestem w szoku co za tabletki mi lekarz przepisal.... dopiero teraz sie wczytalam ze moga one powodować uzależnienie.
Zostaly mi dwie tabletki, wynika z tego ze bede musiala zrobic 4dniowa przerwe albo brac po połówce przez 4 dni i jeden dzien nic. Czytalam ze odstawinie moze byc bardzo ciezkie. Nie wiem zupełnie co mam zrobic. Jestem gotowa zeby odstawic te leki ale czy nie bedzie to mialo negatywnych skutkow jesli zrobie to zmiejszajac dawke z 2 tabletek dziennie do polowki tabletki?
"Only a man who has felt ultimate despair is capable of feeling ultimate bliss."

przez bezsilna82 22 kwi 2010, 08:07
hej, nie wiem jak to sie ma do odstawienia benzodiazepin ale kiedy ja przestalam brac tabletki (sertraline) na wlasna reke to po 2 dniach po odstawieniu zaczely sie problemy, tzn mialam potworne zawroty glowy, nudnosci i wogole bardzo zle sie czulam, moim zdaniem skoro jeszcze kilka dni bedziesz w Polsce warto moze wybrac sie do lekarza, opowiedziec mu wszystko i pewnie przepisze Ci jakies leki,moze nawet jakis polski odpowiednik tych tabletek,ktore teraz bierzesz, a moze zmieni na inne,

Benzodiazepiny blokują działanie SSRI

przez aree1987 08 maja 2010, 16:24
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Re: Benzodiazepiny blokują działanie SSRI

przez Conrado31 08 maja 2010, 17:21
benzo to straszny syf..
czy te informacje są pewne, bo jakoś linka nie mogę otworzyć ??
u mnie xanax raczej nie blokował działania bioxetyny (choć nie mam pewności )

przez aree1987 08 maja 2010, 17:33
Zaznacz w całości i skopiuj do przeglądarki.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez Conrado31 08 maja 2010, 17:44
niestety jakoś nie działa, Page Not Found.. może to przez te kropeczki w adresie...

przez aree1987 08 maja 2010, 17:48
Kod: Zaznacz cały
  http://www.journals.elsevierhealth.com/periodicals/bps/article/0006-3223(95)00018-6/abstract 

Antagonism by benzodiazepines of the effects of serotonin-, but not norepinephrine-, uptake blockers in the learned helplessness paradigm in rats

Benzodiazepines are routinely administered in combination with antidepressant drugs. Such combination can induce pharmacodynamic or pharmacokinetic interactions resulting in either a potentiation or a reduction of the effects of one of the drugs. The present study was undertaken to determine the effects of benzodiazepines alone and in combination with two classes of antidepressant drugs: “specific” norepinephrine uptake blockers (desipramine, maprotiline) and specific serotonin uptake blockers (indalpine, fuvoxamine) in the learned helplessness paradigm in rats. The present results show that daily injection of diazepam (0.2–2 mg/kg) and lorazepam (0.06–0.25 mg/kg) did not reverse the helpless behavior. The reversal of helpless behavior induced by indalpine (1 mg/kg/day) or fluvoxamine (4 mg/kg/day) was antagonized dose-dependently by daily coadministration of benzodiazepines. In contrast, the effects of desipramine (24 mg/kg/day) or maprotiline (48 mg/kg/day) were not modified.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed

przez patikati 15 maja 2010, 01:42
nie syf czuje sie dobrze po benzo przez lata czulem sie zle

przez El Chupacabra 15 maja 2010, 03:20
patikati napisał(a):nie syf czuje sie dobrze po benzo przez lata czulem sie zle

Do czasu.

wola człowieka jest jego niebem