Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez magdalenabmw 02 mar 2010, 17:18
Np na mnie Clon działa mocniej niż Xanax. Myślę że lekarz wie co robi w jej przypadku.
magdalenabmw

przez BladeM 02 mar 2010, 17:21
fobia napisał(a):Paranoja, moze oraganizm się przyzwyczaja po pewnym czsie i domaga się więcej i więcej :( a od jakiej dawki zaczynałas na początku?

na tym wlasnie polega niebezpieczenstwo uzaleznienia od benzos.
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez Paranoja 02 mar 2010, 17:46
magdalenabmw, no właśnie, bralam zomiren (xanax) ale kompletnie nie dawał mi nic. dlatego mi dali jednak cloranxen.

boję się tych skutków odstawiennych, panicznie się boję.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BladeM 02 mar 2010, 17:56
Paranoja a co mowil lekarz ktory ci to przepisal. Jak dlugo masz tak brac leki. Mowilas mu czego sie boisz jesli chodzi o benzos?
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez Paranoja 02 mar 2010, 18:18
BladeM, leki przepisała mi pani neurolog, i miałam do czwartku tego co minął brać 30 mg parogestyny i 15 mg benzo, po czym wejść na 40 parogestyny a benzo zmniejszyc do połówki czyli 0,25 przez 4 tyg i odstawić.
W szpitalu po moich akcjach z cieciem się zawieźli mnie do psychiatry któremu powiedziałam ile biorę, jakie biorę i kiedy, i mi zaleciła właśnie 10 mg benzo na noc, 40 mg parogestyny rano. i tak biorę, ale nie wiem do kiedy i jak. 7mego marca mam akurat wizyte u neurologa więc porozmawiam z nia co ona o tym myśli. Własciwie to ona mi dala skierowanie do psychiatry, które moja pani psycholog zbagatelizowała i powiedziala, że nie widzi potrzeby u mnie.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez polakita 02 mar 2010, 18:22
Paranoja napisał(a):7mego marca mam akurat wizyte u neurologa więc porozmawiam z nia co ona o tym myśli. Własciwie to ona mi dala skierowanie do psychiatry, które moja pani psycholog zbagatelizowała i powiedziala, że nie widzi potrzeby u mnie.

tą panią psycholog to weź wypiernicz przez płot, co to znaczy że ona nie widzi potrzeby twojej wizyty u psychiatry? po pierwsze, jesteś na lekach i musisz być pod opieką psychiatry, po 2 miałaś jakieś przejścia w szpitalu, i po 3 odstawiasz benzo co musi się dziać pod czyjąś opieką, chyba nie psycholog ani nie neurlog?
Poza tym żeby pójść do psychiatry nie potrzebujesz zgody psychologa nie?
polakita

przez Paranoja 02 mar 2010, 18:24
polakita, tak masz rację, za usługi mojej pani psycholog podziekowałam :D czekam na nowego psychologa z tym, że mam wiele zawirowań jeśli chodzi o moje szpitale więc pozalatwim to i pójde na terapię.
ExModerator

przez BladeM 02 mar 2010, 18:30
Paranoja co do twojej psycholog to tylko pokrecic glowa. Co ona ma do tego ze chcesz isc do psychiatry. Ona nie musi widziec koniecznosci bo nie onia chodzi , najwazniejsze ze ty widzisz taka koniecznosc. A niesamowicie zastanawiajaca jest jej wypowiedz bo w zasadzie kazdy psycholog wysyla pacjeta do konsultacji z psychiatra i wspolpracuje z takowym prowadzac pacjeta.

Tak jak Polakita napisala, odstawiajac benzos potzrbujesz konsultacji z psychiatra oczywiscie nie zapominajac o psychoterapie.

przez Paranoja 02 mar 2010, 18:34
no i ciężko bo zrezygnowałam z usług pani psycholog, do nowego się nie zapisałam bo ciągle te szpitale, psychiatry nie mam, jedynie neurolog. idę jutro do przychodni zdrowia i zapisze się na jaknajszybsza wizyte u psychiatry, chyba że jak trafię znów do szpitala to znów się potnę i wyslą mnie bez kolejki do psychiatry... żartuję
ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 03 mar 2010, 20:38
4 raz odstawiam benzo. Jestem na finiszu sedamu. Jednak nie ma to jak lightowe i dlugo dzialajace benzo jak sedam, relanium,tranxene. W porównaniu do alprazolamu to odstawianie, to sama przyjemność ;)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez pete_27 03 mar 2010, 23:55
Wujek, a ile brałeś tego sedamu i jak długo? Sam jestem ciekaw jak to wygląda-spotkałem się ostatnio ze swoją byłą i wygadała się, że ma z benzo problem i to właśnie z tym. Trochę mi żal dziewczyny bo bierze to codziennie od półtora roku i chce przerwać, ale nie może. Ale z tego co piszesz odstawka piekłem nie jest?
pete_27

przez old-Wujek_Dobra_Rada 04 mar 2010, 08:51
pete_27 napisał(a):Wujek, a ile brałeś tego sedamu i jak długo? Sam jestem ciekaw jak to wygląda-spotkałem się ostatnio ze swoją byłą i wygadała się, że ma z benzo problem i to właśnie z tym. Trochę mi żal dziewczyny bo bierze to codziennie od półtora roku i chce przerwać, ale nie może. Ale z tego co piszesz odstawka piekłem nie jest?

1,5 roku to długo. A to, czy będzie to piekło czy nie - zależy od organizmu. Ja brałem bardzo nieregularnie sedam i dormicum (po tym są najgorsze objawy odstawienne). Nie trwało to długo bo jakieś 2 miechy tylko, że dawka 2 x 6 mg sedamu w dzień + 2 x15 mg dormicum (!) przed snem. Gdy odstawiłem dorma, zredukowalem też dawkę poranną sedamu. Potelepało mnie parę dni i było ok. Teraz biorę 1,5 mg przed snem. Jeszcze gdzies z tydzień i finisz.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez pete_27 04 mar 2010, 19:44
Znajoma mówi, że nie da się nie wziąć sedamu bo od razu ją trzepie, więc jak widać problem jest niemały.
pete_27

przez old-Wujek_Dobra_Rada 04 mar 2010, 20:00
1,5 roku to naprawdę długo. Ja z benzo najdłuższą przygodę miałem 3, może do 4 miesięcy. Dokładnie nie pamietam. Po tym okresie odstawianie było bolesne. I tak Twoja znajoma bierze jedno z najlżejszych i najbezpieczniejszych benzo. A trzepać będzie. Pytanie czy jest na tyle gotowa, żeby przez to przejść, żeby odstawić. Czas tylko działa na niekorzyść bo tolerancja rośnie...
old-Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg