Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaki lek z grupy benzodiazepin jest najsilniejszy ?

przez magdalenabmw 08 sty 2010, 13:01
linka napisał(a):Ehhh ciekawe jakby was dopadł lęk wolnopłynący ....to takie coś jak lekki atak nie odpuszczający kilka tygodni.............. :roll:

Nie przypominaj :shock: Trzymało mnie ponad pół roku, jakies 8 miesięcy i zawsze po ataku trzyma tak tydzień. Nienawidzę tego !!!! :(
Dzięki Bogu przeszło.
magdalenabmw

przez zdesperowany1 08 sty 2010, 14:24
Dzięki Bogu ze jestes z nami:)
zdesperowany1

przez magdalenabmw 08 sty 2010, 14:26
Wy jesteście jedynym plusem mojej nerwicy :smile:
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hutch 09 sty 2010, 22:55
:D polakita, wrzuć luz. nie zarzywam co dziennie ani co 2 dzień czasami i przez tydzień biorę w tedy kiedy mam wiekszy "problem"
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez RafQ 11 sty 2010, 01:38
Po głębokim zastanowieniu się i rozważeniu mojej obecnej sytuacji postanowiłem spróbować odstawić na jakiś czas benzo.Do tej pory brałem 2x0.5 mg clonazepamu na dobę.Zmeniłem tydzień temu na alprazolam (od którego zaczynałem) i w tej chwili jestem na dawce 0.25-0.5 mg na dobę.Objawy odstawienne są bardzo silne jak na razie (podobne do objawów zatrucia alkoholem czyli porządnego "kaca").Jeżeli nie uda się przeprowadzić odwyku w warunkach domowych to skonsultuje się z lekarzem i on postanowi co dalej.
Robię to ponieważ zaobserwowałem u siebie bardzo szybki wzrost tolerancji (najpierw na alprazolam później na clonazepam) a nie chciałbym skończyć na dawce np. 6mg za kilka lat.

Chciałbym wrócić do doraźnego zażywania alprazolamu.Wcześniej udało mi się to utrzymać przez ok 5 lat nie uzależniając się fizycznie.W ubiegłym roku (2009) przeszedłem na codzienne stosowanie i skończyło się niestety uzależnieniem.Mam nadzieje że jeszcze nie jest za późno i uda się z tego zejść.
RafQ

przez Zachmurami 11 sty 2010, 13:22
rafQ, trzymam kciuki 8) . Mam nadzieję, że nie odstawiasz na własną rękę, tylko pod okiem psychiatry. Może lekarz zaproponuje jakiś stabilizator nastroju na okres przejściowy? Chyba ważne jest, w jakim stanie psychicznym jesteś teraz - ale to też powinien ocenić dobry psych - w każdym razie, powodzenia!

przez hutch 11 sty 2010, 13:59
RafQ, , akurat w tym jedynym poście
fQ, trzymam kciuki 8) . Mam nadzieję, że nie odstawiasz na własną rękę, tylko pod okiem psychiatry. Może lekarz zaproponuje jakiś stabilizator nastroju na okres przejściowy? Chyba ważne jest, w jakim stanie psychicznym jesteś teraz - ale to też powinien ocenić dobry psych - w każdym razie, powodzenia!

zgadzam sie z Zachmurami,
trzymam kciuki za ciebie
...

przez Zachmurami 11 sty 2010, 14:09
Warto zajrzeć tu:

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha03.htm

Tam jest fachowo na temat siły działania poszczególnych benzo, a także na temat odstawiania. Znalazłam ten link na forum, wystarczy poszukać.

przez RafQ 11 sty 2010, 14:10
Dzięki :smile: .Na razie próbuje na własną ręke,z uwagi na to że wizyte u lekarza mam dopiero za 2 miesiące (jak zwykle odległe terminy u lekarzy z NFZ).Jak się nie uda to może wcześniej pójde prywatnie lub przełoże nieco w czasie próby odstawiania.Jak na razie zszedłem do dawki 0.25 alprazolamu dobowo.Ale nie wiem czy nie ustawiłem sobie zbyt wysoko poprzeczki tak nagłym skokiem. :?
RafQ

przez hutch 11 sty 2010, 14:18
RafQ, podobno najlepszą metodą odstawiania jest zmniejszanie sobie dawki co tydzień (o tabletke pół tabletki czy cwiartke)
...

przez magdalenabmw 11 sty 2010, 14:28
hutch napisał(a):RafQ, podobno najlepszą metodą odstawiania jest zmniejszanie sobie dawki co tydzień (o tabletke pół tabletki czy cwiartke)

Dokładnie tak jest, każdy lekarz tak mówi :smile:
magdalenabmw

przez Zachmurami 11 sty 2010, 15:06
RafQ, nie eksprymentuj na sobie bez porozumienia z lekarzem psychiatrą.

Może uda się pozrozumieć z lekarzem, który zna Twoj przypadek, albo z innym lekarzem z NFZ (ostry dyżur psychiatryczny - powinni skonsultować od razu) lub prywatnie- na cito. Bardzo Ci współczuję, bo nie wyobrażam sobie 'leczenia' przy tak sporadycznych kontaktach z lekarzem (i braku psychoterpii)

Nikt z forumowiczów nie zna dokładnie Twojego przypadku, ani Twojej choroby, więc nie powinien wypowiadać się autorytatywnie o tym, jak masz odstawiać lek!

W razie, gdybyś miał mega zjazd, nasze kciuki, jakkolwiek mocno zaciśnięte, niewiele pomogą :(
Wiem, co to zjazd odstawienny, i jak się człowiek wtedy może czuć.

Link do fachowych stron podałam jedynie w celach informacyjnych. To ogolnodostępne informacje na temat benzodiazepin, ich działania i szkodliwości i o tym, jak trudne bywa odstawianie.

przez magdalenabmw 11 sty 2010, 15:45
Zachmurami napisał(a): z NFZ (ostry dyżur psychiatryczny - powinni skonsultować od razu) l

Pierwsze słysze. Gdzie mieszkasz że masz Ostry dyżur psychiatryczny na NFZ gdzie przyjmują od razu? W Nowym Jorku?
magdalenabmw

przez agnieszka.m 11 sty 2010, 16:10
magda, w Polsce są też ostre dyżury na oddziałach psychiatrycznych - w Szczecinie np. na Mącznej, o każdej porze dnia i nocy przyjmie Cię tam psychiatra bez skierowania.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Sortuj wg