Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaki lek z grupy benzodiazepin jest najsilniejszy ?

przez eligojot 03 sty 2010, 00:47
Kochana, no nie przesadzaj. Potem znowu mi się coś odbuduje, i latami będzie się się uwalniać. Po receptę nie chcę.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez *Wiola* 03 sty 2010, 00:56
heh, szkoda ,że rozumy niektórym się nie odbudowują:)
Moderator

przez RafQ 03 sty 2010, 01:45
Wyluzujcie troche.
Powiem tyle jeżeli chodzi o benzo,że niektórzy biorą dawki 0.5 do 1mg na dobę przez 2 miesiące i nie mogą odstawić.Inni zaś biorą przez lata i potrafią z dnia na dzień.Zależy to od organizmu a jak wiemy każdy organizm jest inny.
Druga sprawa to czy jest jakaś alternatywa dla benzo,aby po tym odstawieniu można było czymś je zastąpić lub żyć bez nich?Nasuwa się więc pytanie czy warto odstawiać?A co z tymi,dla których nie ma alternatywy?Co wtedy?Lepiej zyć na granicy obłędu i wylądować w psychiatryku po próbie samobójczej czy zażywać benzo i w miarę normalnie funkcjonować?

Niemcy czy Polska - dużej różnicy jeżeli chodzi o metody leczenia nie ma!Różnica jest pomiędzy USA a Polską i to znacząca to nie powiem.Dużo śledziłem i przeglądałem zagraniczne fora i to przez lata.W USA jest całkiem inne podejście do pacjenta.Kombinacje leków jakie tam mają u nas uznano by za szaleństwo.Clonazepam jest tam jednym z najczęściej stosowanych leków przeciwlękowych.Lekarze mają świadomość że uzależnienie od nich jest nieuniknione ale mają także na uwadze pacjenta,który w swojej chorobie przechodzi przez piekło a jego życie bez leków to właściwie wegetacja.

Starajmy się więc dokonywać właściwych wyborów,tak aby mieć cos z tego życia.
Sam oprócz dystymii mam kilka poważnych chorób i jestem uzależniony od leków do końca życia (np hormony tarczycy ktore zażywam czy leki wziewne na astme).
Też chciałbym to rzucić ale nie mogę.Pogodziłem się więc w pewnym stopniu z losem i wiem że pewnych leków nie pozbęde się nigdy.

Aha...i jeżeli chodzi o "ćpunów".Oni zażywają żeby mieć "jazde",my - chorzy zażywamy żeby przetrwać.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angsthasse 03 sty 2010, 13:41
RafQ mozna zastapic Benzos lekami nie uzalezniajacym ja wychodzac ze szpitala dostawalam 7 razy dziennie Proneurin 25mg, dzis biore 2 razy dziennie po 25mg.
angsthasse

przez hutch 03 sty 2010, 14:36
Proneurin

co to jest zalek i czy cenowo jest konkurecyjny ( za alprox płace 22zł 1mg 30 tab) i jak szybko działa?? DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZA JEST SZYBKOŚĆ DZIAŁANiA LEKU A NIE CZAS DZIAŁANIA A TU CHYBA NAJSZYBCIEJ DZIAŁA WŁAŚNIE alaprazolamum .

[Dodane po edycji:]

nie jem co dziennie benzo ale jak zaczynałem brać to dawki 0,25 0,5mg wystarczały a teraz w sytuacjach mocno stresowych zdarza mi sie przyćpać 2 mg
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez angsthasse 03 sty 2010, 14:44
PRONEURIN JEST TEZ ZNANY POD NAZWA ATOSIL, jaki odpowiednik jest w polsce nie wiem...ten lek dziala wyciszajaco, nalezy do neuroleptikow nieuzalezniajacych.
angsthasse

przez *Wiola* 03 sty 2010, 16:49
Ręce opadają. Najpierw walka z tymi , którzy nie boją przyznać się ,że biorą leki., zapewnienia jak to się cudownie wyleczyło, a teraz wychodzi na to ,że wspomagasz się jak większość. Po co to mieszanie ludziom w głowach?? Wiesz mi to wszystko jedno bo Twoich wywodów podchodzę bardzo sceptycznie, ale widziałam tam posty Twoich fanek , które wierzą w 100 % w to co napisałaś, co będzie jak przeczytają??
Moderator

przez agusiaww 03 sty 2010, 16:52
O kurcze ale jaja ! Najpierw piszesz ze nic nie bierzesz a teraz wyszlo ze bierzesz lek psychotropowy i to 50 mg -no pieknie, dwulicowosc pelna :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez magdalenabmw 03 sty 2010, 17:14
A już nabierałam nadzieji że może ja sie myliłam jak mówiłam że nie mając ataków 5miesięcy to nie można powiedzieć że jest sie w 100% zdrowym...
Ale teraz widzę, że nie mając ataków 5 miesięcy i do tego będąc na lekach... Miałam rację, choć wolałam potem uwierzyć w to że to ja sie mylę, że można.

Cóż, ja nie miałam żadnych objawów nerwicy dwa razy po pół roku. Nie będąc na lekach, nie będąc na doraznych lekach i nie będąc po terapii. A jednak nie mówiłam że jestem zdrowa, bo znam mechanizmy działania tej choroby i wiem że ona lubi wracać.

Szkoda. Zajebista szkoda.

Wiesz, mogę tą sytuację (rozczarowanie) porównać do pewnej sytuacji z mojego życia:
Jak byam mała to odwiedział mnie mój wujek z Chicago. Nie widziałam go potem jakieś 13lat. Miałam jego obraz w głowie- idealny, sympatyczny, bogaty Uncle z USA. Dowiedziałam sie że przyjeżdza do Polski, spotkałam sie z nim.... Zmarnowany, markotny, pesymistyczny, mało rozgarnięty starszy facet w podartych adidasach.

Czar prysł.
magdalenabmw

przez LucidMan 03 sty 2010, 18:14
magdalenabmw napisał(a):Czar prysł.
Nie ma się co dziwić, że ten kto czaruje może się rozczarować haha :lol:

magdalenabmw napisał(a):Miałam rację, choć wolałam potem uwierzyć w to że to ja sie mylę, że można.
Jasne. W ten sposób tylko pokazujesz jak bardzo się cieszysz, że udało Ci się pokręcić tym nożem, który wbiłaś w angsthasse. Zresztą nie tylko Ty ..

Cóż, najlepiej przybrać odpowiednią maskę i powiedzieć:
Szkoda. Zajebista szkoda.
Lucid life

przez magdalenabmw 03 sty 2010, 18:18
Wcale sie nie ciesze że tak wyszło. Wręcz przeciwnie -czuję gorycz, bo po przemyśleniu pewnych kwestii nabrałam nadzieji na to, że mo ze jednak ona sie wyleczyła a ja niepotrzebnie to neguję.

Czuję rozczarowanie, nie radość. Wcale mnie to nie cieszy. Okazało sie że miałam rację, ale nie uważam tego za pozytywną wiadomość.
magdalenabmw

przez eligojot 03 sty 2010, 20:30
No i przeżyliśmy nawiedzenie kolejnej oświeconej tym razem z Niemiec, a na tym forum było już wiele nawiedzeń:

- pani Wanda ze swoimi duchami i opętaniem przez diabły
- Moniczka ze swoimi wkrętami nt. stwardenienia rozsianego i wylewów
- hipochondrycy z boreliozą z gazety.pl
- ten pseudo seksuolog niby z UJ co rozprawiał o koprofilii
- Terroruś ze swoimi katatonicznymi wizjami

Czy ktoś się jeszcze zapisał w pamięci, gdy mnie nie było?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez *Wiola* 03 sty 2010, 21:16
LucidMan napisał(a):. W ten sposób tylko pokazujesz jak bardzo się cieszysz, że udało Ci się pokręcić tym nożem, który wbiłaś w angsthasse. Zresztą nie tylko Ty ..

Rozumiem ,że ja też jestem tą morderczynią:)
Widocznie Ty wolisz jak ludzie piszą bzdury, wymyślają niestworzone historie, sami sobie co chwila zaprzeczają, przepisują rady z jakichś poradników i ogłaszają jako własne odkrycia, ale rzekomo w dobrej wierze -ku pokrzepieniu nieszczęśników , którzy to czytają. Ja wolę może mniej kolorową , ale prawdę , a jeśli obnażanie takich oszustów uważasz za morderstwo to Twoja sprawa.
Moderator

przez magdalenabmw 03 sty 2010, 21:23
Eligojot- jeszcze był naiwdzony Sunport ostatnio, który sam przyznał że ma stwierdzoną schizofrenię i NL ale lekarze to debile bo on sam sie wyleczył a prochy to szataństwo, a mamy NL bo świat opętało zło :smile:

Wiola-zgadzam się z Tobą w 100%.
magdalenabmw

Sortuj wg