Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaki lek z grupy benzodiazepin jest najsilniejszy ?

przez angsthasse 02 sty 2010, 17:55
Ja nie bede ciebie negowac. Ale moze mi powiesz dlaczego jak szlam na odwyk od Benzos to mialam 34629 jednostek w organizmie . Gdybym to tylko w ciagu paru miesiecy wziela nepewno bym tu juz nie pisala, Benozs dlatego ze sie bardzo dlugo sie odbudowuja wiec dlatego uzalezniaja. To tak jak bys napisal narkotyki mozna brac jak wezmiesz dzis a zrobis przerwe tygodniowa to mozesz znowu wziasc i nie jestes uzalezniony. BZDURA!!! Zreszta nie wiem czy wiesz ale masa narkotykuw zawiera Benzos!!!!

[Dodane po edycji:]

Ale moze masz racje moze to co mi lekarze z dlugim starzem pracy w zakresie uzaleznienia Benzos nie maja pojecia o tym co muwia pacjetom. Moze powinienes zlozyc podanie o prace w tym szpitalu...

A poniewaz mamy watrobe i nerki mozemy brac prochy i narkotyki bo watroba i nerki organizm wyczyszcza..Wiekszej bzdury nie slyszalam a zyje juz 42 lata...Mozesz mi powiedziec jesli wzioles dzis 10 mg Benzos jak dlugo jest to w twoim organizmie, jak dlugo potrzebujesz aby organizm (watroba i nerki) oczyscil sie z tego????????????????????????????????????
angsthasse

przez eligojot 02 sty 2010, 18:54
34629 jednostek czego? Mg, g, kg? Czyli można sprawdzić kto się ile nafaszerował prochami z dokładnością do enigmatycznej jednostki. To działa też na antybiotyki i syropy?

Wątroba i nerki potrafią przetwarzać do pewnego stopnia,i jak wszystko w tym świecie mają swoją wytrzymałość i męczliwość. Przecież jak sobie usmażysz muchomora sromotnikowego z jajkami no to raczej wywiozą nogami do przodu. Pewnie, że leki się w jakiś ilościach odkładają w organizmie, ale nie tak jak TY to tłumaczysz. Wiadomo, że jak się nażresz rtęci albo srebra koloidalnego to organizm tego nie usunie i będziesz niebieska na skórze na zawsze.

Może nie zrozumiałem co miałaś na myśli, bo po prostu piszesz tak, że trudno cokolwiek zrozumieć i stąd to nieporozumienie.

(A tak gwoli ścisłości to za dwa lata zdaję LEPa ze stomatologii i nigdy nie słyszałem o żadnych jednostkach "benzosów", więc nawet się przyjmę do tego szpitala za darmo, aby się tego dowiedzieć).
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 19:05
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angsthasse 02 sty 2010, 19:15
ze mg chyba nie musze pisac studentowi stomatologi ...to byla ilosc odlozona przez 5 lat.

Jak tylko skonczysz studia nie ma problemu polska jest w uni mozesz sie tu przyjac.

A jako stomatolog (student) spewnoscia tez wiesz ze jak bierzesz Benzos nie mozesz wziasc znieczulenia no chyba ze w polsce jest inaczej.

Temat Benzos i rozwijanie go tu prze zemnie jest obecnie niezbyt wazny dla mnie napisalam to co przezylam ..jako student stomatologi z pewnoscia tez wiesz jak wyglada odwyk tych lekow.

A wiec zycze wszystkim smacznego...ja jednak trzymam sie z daleka od Benzos...
To wszystko co na ten temat mam do powiedzenia

A pisze jak pisze poniewaz nie uzywam tego jezyka od 20 lat...wiec moze dlatego nieporozumienia, z tego tytulu.

Nie mam misji wszystkich zbawic...ja tylko pisze uwaga na benzos....a dezyzja i tak nalezy do kazdego

a jesli chodzi o "nazarcie sie"...no cuz nie wiem jak ty ale ja jem a nie zrem bo jestem czlowiekiem. Ale moze ty tez masz problem z polskim , ja jako dziecko nauczylam sie ze uzywa sie slowa jesc a nie zrec
angsthasse

przez RafQ 02 sty 2010, 19:37
Ostra dyskusja sie wywiązała.Nie wiem czy niektórzy z Was rozumieją co to jest okres półtrwania leku (uwaga do angsthase).Radziłbym zaznajomić się z pewnymi rzeczami zanim coś się napisze i naskoczy bez powodu na kogoś.Okres półtrwania alprazolamu jest najkrótszy ze wszystkich benzo.Alrpo znika całkowicie z organizmu po ok 10h od podania pojedynczej dawki.Oznacza to że jeżeli bierzesz dajmy na to 0.5 mg rano to wieczorem organizm jest już "czysty".Nie ma takiej możliwości więc żeby lek ten kumulował się w organiźmie nawet jeżeli zażywamy go 2 razy dziennie!Nie trzeba być lekarzem żeby to zrozumieć,wystarczy tylko logicznie pomyśleć.
Brałem alpro w dawce 0.5mg co 2-gi dzień przez 5 lat!Nie uzależniłem się fizycznie,mogłem odstawić nawet na 2 tygodnie i nic się nie działo.
Znacznie dłużej w organiźmie pozostaje lorazepam oraz najdłużej clonazepam.

Organizm sam oczyszcza się z poszczególnych substancji.To dotyczy zarówno leków jak i np alkoholu.
RafQ

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 19:52
A ja myślę że jak brałam 0,5mg SR Xanaxu i 0,5mg Clonazepamu rano to gdyby sie to wszystko odkładało w organizmie to na pewno by jakoś działało i nie musiała bym brać wieczornej dawki 0,5mg SR Xanaxu i 0,5mg Clona. Ale może ja sie nie znam, z biologii w liceum miałam tylko 6.
magdalenabmw

przez zdesperowany1 02 sty 2010, 20:26
to w liceum na biologii ucza takich rzeczy?:) dziwne;P
zdesperowany1

przez linka 02 sty 2010, 20:31
magdalenabmw napisał(a):z biologii w liceum miałam tylko 6.
:lol:
magdalenabmw,naprawdę nie czujesz, że jak chwalisz się takimi rzeczami to wychodzisz na zapatrzoną w siebie, zadzierającą ciągle nosa, dziewczynę?

Mniejsza z tym.....

angsthasse, chętnie nie brałabym benzo, ale pomaga mi to w szkole, wchodzę na antydepresanty i nie mogę sobie pozwolić na zawalenie teraz zajeć, przed sesją......więc to nie jest takie proste..... :cry:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zdesperowany1 02 sty 2010, 20:34
aa to tak ja ja.. wszedlem na fluo i wykreca mna na wszystkie strony a na karku normalnie czuje jakby mi ktos palcami sciskal miesnie ,potworne uczucie.Bez benzo sie nie obejdzie.Jak po 2 tygodniach nic a nic nie puscza te skurcze to koniec!:d brak lekow dla mojej osoby
zdesperowany1

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 20:35
linka napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):z biologii w liceum miałam tylko 6.
:lol:
magdalenabmw,naprawdę nie czujesz, że jak chwalisz się takimi rzeczami to wychodzisz na zapatrzoną w siebie, zadzierającą ciągle nosa, dziewczynę?
:

Ale ja jestem zapatrzoną w siebie, zadzierającą nosa dziewczyną więc gdzie jest problem? :mrgreen:
magdalenabmw

przez angsthasse 02 sty 2010, 20:38
[quote="RafQ"]
zmeczony usmiech .....w niemczech zabroniony odwyk samemu. Ja to prubowalam i wyladowalam na intensywnej...bralam 5 lat 2 razy dziennie 5mg..rano i wieczorem
angsthasse

przez RafQ 02 sty 2010, 20:46
magdalenabmw napisał(a):A ja myślę że jak brałam 0,5mg SR Xanaxu i 0,5mg Clonazepamu rano to gdyby sie to wszystko odkładało w organizmie to na pewno by jakoś działało i nie musiała bym brać wieczornej dawki 0,5mg SR Xanaxu i 0,5mg Clona. Ale może ja sie nie znam, z biologii w liceum miałam tylko 6.

Gdyby faktycznie się to odkładało to po jakimś czasie doświadczyła byś coraz mocniejszego działania leków oraz prawdopodobnie miałabyś objawy zatrucia (przedawkowania) po jakimś czasie.

Aaa i wpominałaś wcześniej że mógłbym próbować założyć własną działalnośc.W moim stanie to niemożliwe,ledwie wyrabiam w tej pracy,którą mam w tej chwili.
RafQ

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 20:46
angsthasse napisał(a):
RafQ napisał(a):zmeczony usmiech .....w niemczech zabroniony odwyk samemu. Ja to prubowalam i wyladowalam na intensywnej...bralam 5 lat 2 razy dziennie 5mg..rano i wieczorem

5mg rano i 5mg wieczorem? :shock:
Nawet jeśli 5mg dziennie to i tak bardzo dużo ! <wg. mnie>

RafQ- czasami we własnej firmie jest lżej niż na stanowisku :smile: Serio, sprawdziłam.
magdalenabmw

przez RafQ 02 sty 2010, 20:48
angsthasse napisał(a):
RafQ napisał(a):zmeczony usmiech .....w niemczech zabroniony odwyk samemu. Ja to prubowalam i wyladowalam na intensywnej...bralam 5 lat 2 razy dziennie 5mg..rano i wieczorem

5mg 2 razy dziennie?Czyli 10mg dobowo? :shock: Jaki lek konkretnie?

EDIT:

Magda ja na prawdę lubie moją pracę i gdyby tylko lepiej płacili to byłoby moja wymarzona praca z której bym na pewno nie zrezygnował.Polskie realia są niestety takie,że żeby się samemu utrzymać i jakoś żyć trzeba by było wziąć 2 etaty a i tak pieniążków starczało by na styk.
Ostatnio edytowano 02 sty 2010, 20:51 przez RafQ, łącznie edytowano 1 raz
RafQ

Sortuj wg