Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaki lek z grupy benzodiazepin jest najsilniejszy ?

przez angsthasse 31 gru 2009, 22:47
Przeczytalam wasze posty i musze przyznac ze lapie sie za glowe. Nie wiem czy jest wam swiadome ze benzos uzalezniaja? I ze te leki nie odbudowuja sie dokonca w organizmie, czyli biorac dzis 0,25mg bierzsz jutro tabletke i worganizmie nie jest tylko nie masz tylko 0,25mg tylko 0,35mg i tak dalej . Polowa zawsze zostaje w organizmie. Nawet jakbyscie sie pozbyli leków to w momencie odstawienia (CZEGO BRON BOZE NIE ROBCIE SAMI; TYLKO POD OPIEKA) przezyjecie horror. Bo leki nie zmniejszyly sie wrecz przeciwnie, a wy pod wplywem tych lekow nie mieliscie mozliwosci do tych lekow dorosnac.

Wiem o czym pisze jestem po odwyku Benzos. Najgorsze narkotyki nie maja tak tragicznego odwyku jak Benzos + nerwica lekowa.

Leki ODPOWIEDNIE leki pomagaja nabrac sily do walki z choroba, ale na 1000000% nie Benzos!!!!!!!!!!!!

Jak czytam wasze posty mam wrazenie ze piszecie o cukierkach. Obudzicie sie!!!!!!!

[Dodane po edycji:]

magdalenabmw napisał(a):Hah.. nieprawda! :P

Ja mam Zomiren SR (to samo co xanax, afobam itd) -SR oznacza że ma przedłużone działanie. I jak Twój benzo działa np 5 godzin to mój będzie działać 10 h :smile:

SR są najlepsze, ale jak brane doraznie- jak u mnie- to muszę popijać gorącą herbatą żeby szybciej sie rozpuscil bo zaczyna działać po godzinie dopiero, a jak sie ma atak to godzina wiecie ile to jest,,, lata świetlne!

Tak ale twój potrzebuje 72 godz aby twój organizm sie oczyscil a tamten 48 godz.
angsthasse

przez *Wiola* 31 gru 2009, 23:04
angsthasse

Dzięki za ostrzeżenie, ale zdajemy sobie sprawę co to są benzo. Zapewniam Cię ,że gdybym nie musiała to bym ich nie brała. Biorę tylko w wypadku ataku albo np przy zmianie leku ,żeby przetrwać ten najgorszy okres. Przeżyłam odwyk od clonazepamu i na pewno nie powtórzę tego błędu.
Moderator

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 23:08
bez przesady wezmiesz afobama 0.25 mg to po 7 godzinach masz juz 0.125 po 14 zero na drugi dzien wezmiesz znow 0.25 to nic sie nie stanie.Znam ludzi co po takich smiesznych dawkach nawet po 2 latach nie mieli problemow z odstawieniem.Inna sprawa jak bierzesz dajmy na to 3 razy dziennie 0.25 czyli ostatnio dawko wieczorem a potem nastepnego dnia kolejna to sie kumuluje.Biorac raz dziennie z rana 0.5 mozna spokojnie brac benzo ale wiadomo nie latami ale na miecha dwa czemu nie.
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 23:30
Brałam 2mg benzo dziennie przez kilka miesięcy. Odstawiłam z dnia na dzień bez żadnych skutków- wręcz lepiej sie poczułam !
Więc wszystko zalezne jest od organizmu.

A dziś wciągnełam 1mg SR. Muszę.
magdalenabmw

przez Grubcia 31 gru 2009, 23:34
Dzieki ,ale ja tez biore tylko jak musze,oczywiscie nie codziennie.Przepraszam to co napisalam pewnie glupio zabrzmialo.Nie biore benzo ,jak cukierkow,tez wolalabym nie brac tego wcale.
Grubcia

przez RafQ 01 sty 2010, 00:55
Też chciałbym pozbyć się tego ale w moim przypadku to niemożliwe.Leczę się 5 lat antydepresantami i niestety bezskutecznie a przerobiłem już wszystko dostępne na rynku.Odwiedziłem kilku lekarzy i każdy rozkłada ręce bo nie wie co robić.Tzn niektórzy wiedzą - próbować elektrowstrząsów albo wejść na stałe w benzo ale boją się podjąć ostatecznej decyzji.Prądy...?W Polsce? Nic z tego...Za duże ryzyko!
Na razie wziąłem więc sprawę w swoje ręce i zażywam benzo.Najlepiej na mnie działa clonazepam i dlatego zażywam go w dawce 2x0.5mg dziennie.Wcześniej 3 miesiące na alpro ale niestety przestało działać (musiałbym zwiększać dawkę).
Jakby było inne wyjście to rzuciłbym to gówno ale niestety... :(
RafQ

przez *Wiola* 01 sty 2010, 01:12
RafQ
Rozumiem ,że się boisz elektrowstrząsów, ale to wcale nie jest taka zła metoda i nadal z powodzeniem stosowana. Widziałam w szpitalu na własne oczy jak wyciągnęli nimi dziewczynę ze stanu katatonii.

Clonazepam tez na mnie najlepiej działał, ale odstawienie go było prawdziwym horrorem, ale wtedy też nic innego nie niwelowało moich lęków więc go brałam.
Moderator

przez magdalenabmw 01 sty 2010, 02:13
Mi ciężko powiedzieć jak Clon na mnie działał brany ciągle bo brałam razem z Xanaxem. Ale brany dorażnie to jednak z wszystkich benzo Clon działa najlepiej... Muszę to przyznać.

RafQ- a psychoterapie masz za sobą już?
magdalenabmw

przez angsthasse 01 sty 2010, 13:40
Ksiazka ktora moge bardzo polecic:

Zrozumiec uczucia, pokonac problem

Doris Wolf, Rolke Merkle
Większość ludzi uważa, że nie ma najmniejszego wpływu na swój stan psychiczny i niezadowalającą sytuację życiwą. Uczucie nieszczęścia pojawia się częściej, niż można to znieść. Możesz zmienić swoje życie, jeśli zrozumiesz swoje uczucia.

Wydawnictwo Klub Dla Ciebie
angsthasse

przez RafQ 02 sty 2010, 03:09
magdalenabmw napisał(a):RafQ- a psychoterapie masz za sobą już?

Próbowałem z terapią przez NFZ ale stwierdzili,że nie potrafią mi pomóc.Na prywatne wizyty mnie nie stać.
Nie mogę się skupić na rozmowie,apatia,brak koncentracji,silna derealizacja,ciągłe napięcie.To tylko niektóre z objawów.Gdy nie brałem benzo nie mogłem wyjść na ulice bo mogłem zgubić się w mieście tak byłem odrealniony i miałem potworne zawroty głowy.Nie chcę nawet przypominać sobie początków mojej choroby i stanu w jakim wtedy byłem. :(

Mam zdiagnozowaną Dystymię.

http://www.dystymia.psychika.eu/

To trwa już ponad 5 lat... :(
RafQ

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 13:34
Mój chłopak miał zdiagnozowaną dystymię i brał leki (Mocloxil czy jakoś tak), ale zrobiłam mu taki wykład na temat tego że sobie wmawia... że wyzdrowiał momentalnie. W jego przypadku wszystko sie zmieniło jak znalazł dobrą pracę- nastrój inny o 180stopnii!

RafQ a być może trafiłeś na terapeutę przed którym nie potrafiłeś sie otworzyć? Może warto spróbować gdzie indziej i próbować aż znajdziesz takiego któremu zaufasz?
magdalenabmw

przez RafQ 02 sty 2010, 16:22
Wiesz,masz dużo racji.Na pewno jeżeli bym miał dobrze płatną pracę to część problemów by znikła i moje spojrzenie na wszystko może by się zmieniło.Moje lęki związane są min z tym że sobie nie poradzę w życiu bez pomocy rodziny.Dręczy mnie to nieustannie i obawiam się bardzo o moją przyszłość.Próbowałem coś zmienić,szukać lepszej pracy ale u nas w mieście i okręgu jest ciężko coś znaleźć.Masowe zwolnienia z dużych zakładów pracy i problemy finansowe wielu firm to normalka w ostatnim okresie.Polskie środowisko,zarobki i ten cały chory system potrafią człowieka dobić do końca. :(

Co do psychoterapii to może spróbuje jeszcze,w sumie nie zaszkodzi.
RafQ

przez magdalenabmw 02 sty 2010, 16:38
Musisz próbować, mój chłopak pół roku szukał pracy bardzo intensywnie i w końcu znalazł taką, że warto było czekać. Nie poddawaj sie! A myślałeś może o założeniu swojej firmy? To nie jest takie trudne na jakie jak wygląda,wiem co mówię bo miałam swoją firmę i też od zera zaczełam, na razie jest zawieszona.
Z psychoterapią tez nie zaszkodzi Ci spróbować- nie zaszkodzi i moze pomoże :smile:
magdalenabmw

przez eligojot 02 sty 2010, 17:14
angsthasse napisał(a): Nie wiem czy jest wam swiadome ze benzos uzalezniaja? I ze te leki nie odbudowuja sie dokonca w organizmie, czyli biorac dzis 0,25mg bierzsz jutro tabletke i worganizmie nie jest tylko nie masz tylko 0,25mg tylko 0,35mg i tak dalej . Polowa zawsze zostaje w organizmie. Nawet jakbyscie sie pozbyli lekuw to w momencie odstawienia (CZEGO BRON BOZE NIE ROBCIE SAMI; TYLKO POD OPIEKA) przezyjecie horror. Bo leki nie zmniejszyly sie wrecz przeciwnie, a wy pod wplywem tych lekow nie mieliscie mozliwosci do tych lekow dorosnac.

Boże kobieto skąd Ty żeś się urwała?

Nie będę negować tego, że uzależniają, ale mnóstwo rzeczy uzależnia. Natomiast na pewno nie kumulują się w organizmie! Od czegoś mamy wątrobę i nerki. Każda substancja chemiczna to trucizna, która organizm musi zneutralizować, na co poświęca ileś swoich komórek. Ale na szczęście mamy ich wystarczająco wiele, że nie jest to duży uszczerbek. Dlatego chociażby trzeba chodzić na morfologię na czczo, zanim "zatrujemy" organizm śniadaniem, i organizm będzie musiał go zneutralizować, co znowu powoła do życia leukocyty i w morfologii wyjdzie ich dużo więcej, ale nie tylko je.

Nie lubię mędrków, którzy po przeczytaniu jakiegoś artykułu w Pani Domu, i go przeinaczeniu na swój język, wiedzą lepiej niż cały PAN.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg