Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jaki lek z grupy benzodiazepin jest najsilniejszy ?

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 15:14
Wszystkie są takie same bo mają ten sam składnik- alprazolam.
magdalenabmw

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 15:20
tetrazepam slabszy niz alprazolam ale chociaz dluzszy okres poltrwania;) dluzej trzyma po prostu.Cos za cos;)
zdesperowany1

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 15:24
Hah.. nieprawda! :P

Ja mam Zomiren SR (to samo co xanax, afobam itd) -SR oznacza że ma przedłużone działanie. I jak Twój benzo działa np 5 godzin to mój będzie działać 10 h :smile:

SR są najlepsze, ale jak brane doraznie- jak u mnie- to muszę popijać gorącą herbatą żeby szybciej sie rozpuscil bo zaczyna działać po godzinie dopiero, a jak sie ma atak to godzina wiecie ile to jest,,, lata świetlne!
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 15:27
ja wiem co to jest sr;P

chodzilo mi o tetrazepam ktory ma dluzszy okres poltrwania niz alprazolam bodajze 22 godziny a jezeli mialby jeszcze znaczek sr to wychodzi na to ze by trzymal 2 dni:P
zdesperowany1

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 15:58
Aaa no masz rację, zwracam honor :mrgreen: Nie za wiele wiem o tym tetrazepamie- ma takie same działanie jak alprazolam i tak samo uzależnia?
magdalenabmw

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 16:00
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetrazepam

slabszy jest ale zaleta to wlasnie to ze dluzej dziala;)

a uzaleznia jak kazde benzo:P
zdesperowany1

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 16:54
Dzięki za informacje, i już jestem mądrzejsza :smile:
magdalenabmw

przez *Wiola* 31 gru 2009, 16:57
Magda
Ja jak mam atak to rozgryzam na miazgę wtedy działa najszybciej. Trochę buźka drętwieje ale wtedy to mało ważne.
Moderator

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 16:58
brrrr ale to okropne przeciez w smaku...brrr

pisalem do Madzi ze z czasem zglebisz cała wiedze farmakologiczna w teorii:) ale musi to byc poparte praktyka zeby lepiej komus moc pomagac.W moim przypadku to juz caly arsenal lekow przerobilem to i czasem cos doradze;p

naprawde mozgojeb te alprazolamy :P taki przytepiony teraz jestem ze moglaby i bomba wybuchnac obok mnie a ja bym sie tylko patrzyl.Ale co zrobic jakos te pierwsze tygonie z fluoksetyna musze przezyc;(
zdesperowany1

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 17:13
Wiola- dzięki, to cenna rada!
Zdesperowany- to jest w nich najfajniejsze- olewasz każdy problem, nawet wybuch bomby atomowej :smile:
magdalenabmw

przez zdesperowany1 31 gru 2009, 17:25
no tak ale bardzo uposledzaja moj intelekt:D
zdesperowany1

przez linka 31 gru 2009, 18:28
Kurcze ja biorę 0,25 xanaxu jak coś mnie dopada i nie łażę przytępiona, nie olewam wszystkiego, poprostu jestem spokojniejsza.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 31 gru 2009, 18:36
Linko- bo 0,25mg to bardzo malutka dawka. Ja na początku jak brałam Xanax (benzo) codziennie to jadłam 1mg dziennie plus 1mg Clona (też benzo) i nie czułam różnicy. Po dawce 0,25mg uspokoisz sie, ale nie będziesz czuła raczej tej euforii jaką my czujemy jedząc 1mg czy więcej... Ale ciężko powiedzieć, chyba to sprawa indywidualna ;)
magdalenabmw

przez Grubcia 31 gru 2009, 19:38
Tez nie czuje sennosci wogole po Afobamie tylko taka fajna euforie ale biore prawie zawsze 1 mg,rzadko mniej,oczywiscie nie tak czesto.Po tranxene czulam sie troche zamulona,zwlaszcza jak przy duzym leku musialam wziac duzo dawkeTranxene.Tez zaczynalam od 0,25 Afobamu, to bylo dosc dawno,ale nawet0,25 afo. wtedy b. dobrze dzialalo Klonazepam slabo na mnie dzialal,ale pewnie za male dawki bralam,tylko 1 mg,lekarz bal sie dac mi wieksza dawke klona,ja tez sie balam klona,bo jak wiadomo to wieksze bagno niz afobAam,ale czasem trzeba
Oczywiscie nikogo nie namawiam do brania wiekszych dawek benzo :smile:
Grubcia

Sortuj wg