Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez Alienated 26 lut 2009, 18:04
Hmmm... Terapia stacjonarna? Jeśli dobrze pamiętam, swego czasu proponowano mi właśnie coś takiego, a rzecz dotyczyła jakiegoś ośrodka w Warszawie. Miało to jednak miejsce ładnych kilkanaście lat temu i w tamtym okresie nie dostrzegałem celowości angażowania się w podobne przedsięwzięcia. Owszem miałem jakieś tam swoje problemy, ale byłem przekonany, że potrafię poradzić sobie z nimi samodzielnie:) Jak widać nie udało się, aczkolwiek pomimo porażki w dalszym ciągu jestem zdania, że mój pobyt we wspomnianym ośrodku w tamtym czasie niewiele by zmienił... Co innego dzisiaj. Choć z tego co się orientuję, w tej chwili o wiele trudniej jest skorzystać z tej formy pomocy i potrzeba nie lada cierpliwości, czasami też układów, ażeby pozałatwiać wszystkie niezbędne formalności...
Nie wiem dokładnie jak się przedstawia sprawa z tym odstawianiem leków, o czym wspomniałaś, w każdym razie po przeczytaniu twojego posta odniosłem wrażenie, że też już gdzieś coś na ten temat wcześniej słyszałem. Perspektywa mało pokrzepiająca i w niektórych przypadkach dość ryzykowne posunięcie. Świadczyć to może jednak również o przekonaniu terapeutów co do skuteczności metod stosowanych w konkretnych placówkach tego typu...
Jeśli o mnie chodzi, noszę się z zamiarem dołączenia do jednego z ośrodków tu na miejscu, gdzie zajęcia odbywają się w godzinach pracy przez pięć dni w tygodniu, po czym mam możliwość powrotu do domu i nabrania do tego wszystkiego dystansu, co chyba nie jest bez znaczenia. Przynajmniej dla mnie:)
Co się tyczy agorafobii, nie jest ona na szczęście jednym z moich problemów:) Coraz częściej zdarza mi się natomiast unikanie wizyt w mieście o określonych porach. -Sprawa dotyczy głównie weekendów. Wiele z sytuacji, w jakich mam wówczas okazję zupełnie przypadkowo uczestniczyć zdecydowanie negatywnie wpływa na mój nastrój i czasami zatruwa umysł przez kilka kolejnych dni, a nawet tygodni:)
Pozdrowienia!
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez aldara.35 28 lut 2009, 23:32
AAA rozumiem,taka bardziej ,,skondensowana ,, terapia.Ja mieszkam w woj małopolskim i w Krakowie istnieja takie osrodki gdzie mozna skorzystac z takiej formy pomocy,min w osrodku prof Aleksandrowicza.Wiem ze zajecia odbywaja sie 3 razy w tyg, a w 2 pozostale dni ,są zajecia z relaksacji.Osobiscie nie uczestniczylam ze wzgledu na dojazd.Jesli chodzi o taką terapie to nie odstawiaja lekow(chyba;)Taki ,,odwyk,, jest praktykowany na calodobowych oddzialach ,gdzie leki są odstawiane pod kontrolą lekarzy.Wydaje mie sie ze wiedza co robią ,aczkolwiek faktycznie dosc ryzykowne,chocby ze wzgledu na objawy odstawienne, ktore pewnie wykluczaja wtedy intensywną psychoterapie,przynajmniej na jakis czas.Swoja drogą z jednej strony nie wyobrazam sobie korzystania w pelni z terapi,mając silne objawy a z drugiej ,czlowiek ,,znieczulony ,, lekami nie wynosi z terapi maxymalnie duzo,a to ze względu na to ,ze objawy sygnalizują nasze problemy.Czasem ma mętlik w głowie-zastanawiając sie nad tym.Moj terapeuta jest zdania ze trzeba zastosowac wszelkie mozliwe sposoby aby tylko pacjent czuł sie dobrze.I po latach cierpien,kiedy probowalam obyc sie bez lekow,jestem juz tego samego zdania.:)
Z Twojego listu wnioskuje ze chorujesz juz bardzo dlugo.Czy przez ten czas polegales tylko na lekach?Czy miales okresy kiedy choroba samoistnie ustępowala,czy raczej jest to proces ciągły?
Serdecznie pozdrawiam

przez Alienated 07 mar 2009, 21:16
Wiesz, jeśli chodzi o moje problemy ze zdrowiem, wcześniej zdarzały się epizody mogące sugerować to i owo, jednak w formie objawów towarzyszących mi obecnie ciągnie się to nieprzerwanie już od około siedmiu lat. Kiedy teraz o tym myślę, szlag mnie trafia ponieważ mam świadomość, że gdybym w początkowym stadium choroby trafił na lekarzy w pełni kompetentnych, byłoby pewnie dawno po wszystkim, a tak zmuszony jestem radzić sobie ze sobą przy pomocy jakichś półśrodków, których skuteczność zaczyna pozostawiać coraz więcej do życzenia. Nie mogę przecież nieprzerwanie zwiększać dawek zażywanych leków, co jest może dobre jako rozwiązanie tymczasowe, ale na dłuższą metę prowadzi do łatwych do przewidzenia konsekwencji. Pojęcia nie mam skąd się bierze ta ignorancja w podejściu do tematu w kręgach tak zwanych specjalistów. Nawet dzisiaj po tylu latach mam trudności z uzyskaniem skierowania na udział w zajęciach terapeutycznych... Zamierzam walczyć o swoje, ponieważ normalnie żyć w taki sposób się nie da, ale na efekty przyjdzie mi prawdopodobnie jeszcze długo poczekać. Póki co, zmuszony jestem uporać się z problemami natury formalnej, a co będzie dalej zobaczymy...
Swoją drogą zrobił nam się na wątku dotyczącym benzodiazepin mały off topic, ale mam nadzieję, że nikt z tego powodu przesadnych pretensji mieć nie będzie :D.
Pozdrowienia!
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzo a wyniki morfologii

przez sewila 01 kwi 2009, 18:46
Hej, przepraszam jeżeli już był temat, w razie czego proszę o przeniesienie. Czy benzodiazepiny (konkretnie biorę Cloranxen, ale to chyba bez znaczenia) mają wpływa na wyniki morfologii? Chcę zrobić jutro badania kontrolne (morfologia z rozmazem i OB), bo bardzo boję się chorób, a nie chcę dostać zawału na zapas tylko dlatego, że coś będzie przekraczało normę a okaże się, że to z powodu leków a nie choroby. Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
Aurelia

przez kasia000 07 maja 2009, 17:36
odstaw stopniowo może jakis lek z grupy SSRI wspomagająco-uda ci sie zobaczysz
kasia000

przez Estel86 09 maja 2009, 08:47
No ja biorę Xanax tylko "doraźnie", ale często kończy się na tym, że muszę go zażywać codziennie... Ostatnio mam jakieś złe dni... Nie chcę się uzależnić, ale nie radzę sobie z lękiem.
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

przez isj 09 maja 2009, 10:37
Estel, a ile i w jakich dawkach "doraźnie" bierzesz ten Xanax? Czy to jest lek w wersji o przedłużonym uwalnianiu?
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Estel86 09 maja 2009, 15:55
Biorę ten słaby, 0,25 mg po jednej tabletce. To nie jest ta wersja o przedłużonym działaniu. Lekarka mnie uspokaja, że dawka jest mała, że ona kontroluje to ile mi przepisuje, ale ja się boję...

F. Nietzsche

przez isj 09 maja 2009, 16:53
Spokojnie, ćwiartka Xanaxu dziennie na pewno nie Ci nie zaszkodzi. Pani doktor dobrze Ci mówi.
Ostatnio edytowano 09 maja 2009, 17:18 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Double
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

isj

przez Estel86 09 maja 2009, 17:15
Dziękuję, ulżyło mi trochę. Szkoda, że ten skuteczny lek może być niebezpieczny...

F. Nietzsche

przez isj 12 maja 2009, 14:22
Owszem, branie w mikrodawkach jest ryzykowne. Przez więcej niż 2 miesiące bez przerwy.

isj

przez Estel86 12 maja 2009, 21:40
Staram się nie brać tego za często - tylko wtedy, gdy muszę coś zrobić, a lęk mi na to nie pozwala...

F. Nietzsche

przez isj 13 maja 2009, 12:28
Przepraszam, czy Ty zażywasz xanax od czasów Czarnobyla? :shock:

20 mg xanaxu :shock:

isj

przez isj 13 maja 2009, 13:37
I nikt Ci przez te lata nie kazał odstawić?

isj

Sortuj wg