Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez offtopic 15 kwi 2008, 10:54
Nie rozumiem niektórych z Was, nerwicowców. A cóż ta jedna tabletka może Ci zrobić ? Czegoż to się bać ? Napewno Ci sie nie pogorszy , a nóż trafisz na ,,swój" lek który zniweluje lęki, i zacznie Ci sie lepiej żyć...
Więc jeszcze raz czego się bać ?
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez nerwicówka 15 kwi 2008, 11:49
zastanawiam sie jak to jest z tym lekiem.Czy on dziala odrazu po zazyciu,czy na efekt tez trzeba czekac około 3 tygodni??

przez celineczka3 15 kwi 2008, 12:08
Elenium to pochodna benzodiazepiny wiec na efekt nie trzeba czekac kilka tygodni. Efekt jest natychmiastowy ale za to krótkotrwaly i moze doprowadzic do uzalenienia.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 15 kwi 2008, 15:49
Moja opnia dotyczyła benzodiazepin w ogole.Nie wnikam jak dlugo dzialaja poszczególne ich pochodne:):)Nie ulega jednak watpliwosci ze kazda benzodiazepina uzalenia, po dluzszym lub krótszym okresie, wiekszosc z nich ma mechanizm tzw. odbicia, czyli po początowej bardzo znaczacej poprawie nastepuje diametralne pogorszenie po ktorej znowu nastepuje potrzeba przyjecia kolejnej tabletki i koło sie zamyka. Stad tez madry psychiatra nigdy nie przepisze osobie z zaburzeniami lekowymi takich leków, gdyz wie ze moga jeszcze nasilic objawy a nie je zlikwidowac.O wiele lepiej korzystac z leków nie dajacych tak spektakularnych efektów, ale za to uspokajajacych w miare trwale.
celineczka3

przez nerwicówka 15 kwi 2008, 16:08
calineczka
a jakie leki masz na mysli??
Czyli co-teraz zazywam bedzie ok,a pozniej bedzie do dupy za przeproszeniem??

przez celineczka3 15 kwi 2008, 16:48
Mnie osobiscie lekarz w ogole nie polecal brania jakichkolwiek benzo. Wiec ja nie mam zadnch wrazen dotyczacych brania tych leków, bo jak tylko o to zapytalam to mi powiedzial ze kategorycznie nie. Takze ja w z wiedzy jakia posiadam od mojego lekarza w ogole nie polecam benzo, chyba ze ktos naprawde potrzebuje, ale takie przypadki zdarzaja sie bardzo rzadko. Ogolnie to dziwne ze najpierw dał Ci coaxil a potem od razu benzo..Bralas oprócz coaxilu jeszcze jakies niuzalezniajace leki przeciwlekowe/przeciwdepresyjne???
celineczka3

przez Ben 15 kwi 2008, 17:21
Rafik napisał(a):na siłę wciskają Alprazolam, z czym wielokrotnie osobiście się spotkałem, ten lek uzaleznia sto razy szybciej, i częsciej będzie się chodziło po recepty i ofkors płaciło za wizytę. No ale to moja "teoria spisku' :?

Dokładnie to samo napisałem kikadziesiąt postów temu, i mogę to potwierdzić w całej rozciągłości. Lekarzom DYNDA nasze zdrowie i dobre samopoczucie, więcej wizyt - więcej kaski dla nich :roll:
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez nerwicówka 15 kwi 2008, 19:10
Wiecie co-po przeczytaniu tego wszystkiego co tu piosze o benzodiazepinach to ja dziekuje pieknie,dzis zazyl;am jedna tabletke 10mg rano i wieczorem juz nie zazyje i nie bede zazywala tego wcale,moze zaczne ten coaxil spowrotem,trudno,niech boli głowa,ale lek jest ok.

Ile to elenium sie utrzymuje w organizmie?? Czy juz zostalo wydalone od 9tej rano??

przez kruk777 15 kwi 2008, 21:47
Z tym Alprazolamem nie jest tak, jak poprzednicy pisali że lekarze wciskają na siłę zamiast innych benodiazepin działających dłużej. Alprazolam bowiem jest w stanie pokonać najsilniejsze lęki i lekarz przepisując ten lek ma pewność, że chociaż chwilowo pomoże pacjętowi. Wiele innych benzodiazepin w silnych stanach lękowych jest nieskuteczna. Ja gdy miałem napady lęku dostawałem na początku Relanium, Clonozepam i Cloranxen których działania w ogóle nie czułem i dopiero Xanax mi przynosił ulgę. Nie zmienia to faktu, że jest to najbardziej uzależniający anaxjolityk, ale trzeba też wiedzieć że biorąc alprazolam przy silnych lękach ryzyko uzależnienia jest miejsze niż przy braniu takim by pokonąc stres codzienny.

przez Magdalenka81 17 kwi 2008, 10:34
hej ostatnio mialam silny atak i znajoma dala mi diazepan 2mg,zadzialal super,ona pleca zebym go brala jak nie bede sie czula dobrze, nie wiem co mam robic ataki mam 1,2 razy w tygodniu,niech mi ktos doradzi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:50 am ]
niech mi ktos napisze co nie uzaleznia?lekarz powiedzial ze moze mi przepisac prozac?czy ktos wie cos o prozacu?jak ja mam sie leczyc :roll:

przez Dust 19 kwi 2008, 19:07
Na forum jest dość dużo o Prozacu lub jego zamiennikach (Fluoksetyna,Seronil).To bezpieczny lek z grupy SSRI,przeciwdepresyjny,który nie uzależnia.
A odnośnie doraźnego stosowania alprazolamu to ryzyko uzależnienia przy stosowaniu 1-2 razy w tygodniu jest minimalne.Oczywiście jeżeli inne leki pomagają to zdecydowanie odradzam,gdyż benzo to ostatecznosć.
Dust

przez Marzanka 19 kwi 2008, 19:47
co do afobamu ... biore- owszem - doraznie! .. pol tabletki z dawki 0.25 mg . W ataku kiedy panika siega apogeum. Nie wiem czy to nalo czy duzo - dziele ta tablete na coraz mniejsza kawalki ... i chocby te kruszyny to tylko placebo - mi pomaga( pewnie moja glowa jest juz uzalezniona ) ... myslalam, zeby kupic sobie slodzik taki wiecie ... i zmieszac z tabletkami ... Oszukac swoja nerwice i glowe , ... nigdy nie bede miala pewnoisci , czy wzielam slodzik czy tabletke, - ale wlasnie o to chodzi! wariuje juz od wymyslania podobnych sztuczek .. coz mam robic - szukam wyjscia - na wolnosc .
jesli jeszcze nie zwariowales, to znaczy, ze jestes niedoinformowany:)

przez piniu 05 maja 2008, 12:49
Witajcie. Na wstepie - swietnie ze znalazem to forum i ten topic ... przeczytalem go od deski do deski...
To moj pierwszy post i od razu duzy problem... mam nadzieje ze choc troche mi pomozecie i wesprzecie...

otoz jestem po udarze - i przez ten "drobny" fakt wpierdzielilem sie w estazolam - nie moglem kompletnie spac i mialem totalne leki - bo bylo to zwiazne z uszkodzeniem struktur mozgu blisko pnia [ tak powiedzial mi neurochirurg]...
tak wiec od dwoch lat [ od rozpoczecia choroby] jade codzienie na estazolamie 2 mg - na wieczor na sen.
Gdybym wczesniej wiedzial co to za gowno, w zyciu nie wzia bym tego leku dluzej niz 4 tygodnie - niestety nie mialem swiadomosci - dochodzilem po prostu do siebie po chorobie - a lek mi pomagal w codziennym funkcjonowaniu... nadal pomaga ...

tyle tylko ze nigdy nie bylem od niczego uzalezniony [zero palenia - zero picia]...

a teraz uzalezniem sie od jakiegos swinstwa.
probowalem stopniowo zmienijszac dawki - ale u mnie to nie przechodzi - mam od razu nudnosci i objawy ekstremalnego fizycznego uzaleznienia ..
planuje wlaczyc diazepam zgodnie z ta angielska strona o odwyku, ale nie wiem jak zareaguje na diazepam i czy bede mogl wyeliminowac tak szybko estazolam... tam na tej stronie jest napisane ze w ciagu tygodnia powinno sie odstawic krotko dzialajace benzo ... nie wiem jak na to zareaguje ... a na tej stronie nawet nie ma scenariusza odstawiania estazolamu ...

w zwiazku z tym mam pytanie - czy ktos ma doswiadczenia z tego konkretnie typu lekiem i co zrobic zeby sie od tego odstosunkowac...

jesli porzyjdzie mi cos do glowy to jeszcze zapytam jesli pozwolicie - to tak na szybko - pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow tego forum.

przez toma 05 maja 2008, 13:20
czytam ten temat i dochodzę do wniosku, że co niektórzy niezły kit wciskają forumowiczom.stwórzmy fundację "ANTYbenzo"....paranoja...

Sortuj wg