Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez DOROTA777 21 maja 2016, 21:54
Czy Cloranxen tu ktoś zażywał?Można prosić o opinie?
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Benzodiazepiny

przez Ricah 23 maja 2016, 18:34
spiety99 napisał(a):Nie wiem o co ci chodzi z tą gazetą.Po prostu mnie ciekawi opinia ludzi którzy brali długo leki i później je odstawili,to daje dużo do myślenia. No i staram się troszkę pomóc.
A robiłeś badania tsh po braniu euthyroxu?,jaki wynik ?i jak długo już go bierzesz ? a ft3,ft4,anty tpo,usg tarczycy robiłeś ?.

To jest temat odnosnie benzodiazepin, stad taka dyskusje lepiej przeniesc na priv (stad jezeli chcesz dalej rozmawiac na ten temat, to pisz pw).

Lekow nie odstawilem, tylko aktualnie probuje szczescia z dziurawcem, bo mam ku temu powody, o ktorych chyba wspominalem wyzej. Jeszcze kilka pomyslow mam w zanadrzu, ale po prostu probuje najpierw to, co moim zdaniem ma najwieksze szanse zadzialac.
Niedoczynnosc tarczycy mialem stwierdzona w grudniu 2014 roku~, od tamtej pory przyjmuje Euthyrox. Lek ten trzeba teoretycznie brac na czczo, ale jestem zbyt leniwy i nie przestrzegam tego, stad pewnie ostatnio mi podskoczylo TSH i musialem zwiekszac dawke (lekarz o tym zdecydowal oczywiscie). Z rzeczy, ktore wymieniles mialem jeszcze robione USG tarczycy kilkakrotnie i za kazdym razem bylo ok. Moj problem prawie na pewno nie lezy w tarczycy.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Benzodiazepiny

przez DOROTA777 12 cze 2016, 21:10
Biorę Cloranxen i jest ok
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 15 cze 2016, 14:35
Obrazek
Mechanism for non-addictive benzodiazepines.
(a) The VTA is composed of three major cell types: GABA interneurons (green) and DA neurons (red). Glutamate neurons are not pictured for clarity purpose. Whereas interneurons express α1-containing GABAA receptors, DA neurons express GABAA receptors that contain other subunits, such as the α3 isoform. In the absence of BDZs, GABA neurons maintain a basal level of inhibition onto DA neurons.
(b) Clinically used BDZs such as diazepam (Valium®) bind to GABAA receptors and potentiate inhibitory GABAA evoked-currents on both cell types. However, the overall impact is much stronger in the interneurons because their GABAA receptors cause larger unitary currents than the one in DA neurons. Therefore interneurons are hyperpolarised and their activity is decreased. As a consequence, DA neurons are disinhibited and more DA is released, triggering early changes commonly induced by all addictive drugs.
(c) α1-sparing compounds bind to α1-containing GABAA receptors but antagonise the BDZ-binding site (misoriented symbol) and so do not affect the activity of GABA neurons. Hence DA neurons are not disinhibited, preventing an increase of DA release and consequent synaptic adaptations that may eventually lead to addiction.

http://www.smw.ch/content/smw-2011-13277/

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 15 cze 2016, 14:47
Mechanizm zwiększania poziomu dopaminy w jądrze półleżącym po podaniu benzodiazepin:
Obrazek

http://www.cell.com/trends/neurosciences/fulltext/S0166-2236(11)00005-1
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Benzodiazepiny

przez coccinella 15 cze 2016, 14:54
serio Grabarz, opanuj sie. Jak ktos chce poogladac obrazki, to sobie poszuka w necie, a copy paste tego wszystkiego na forum mija sie z celem.
Nie chce mi się.

Benzodiazepiny

przez NN4V 15 cze 2016, 15:06
coccinella napisał(a):serio Grabarz, opanuj sie. Jak ktos chce poogladac obrazki, to sobie poszuka w necie, a copy paste tego wszystkiego na forum mija sie z celem.

Aplikujesz na moderatora?
Będziesz pouczać każdego, który nie opasuje Twej jedyniesłusznej wizji?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Benzodiazepiny

przez Ricah 15 cze 2016, 15:53
Gdzies takie materialy warto wrzucac, a ze nie ma tutaj odpowiedniego dzialu (zachecam do spamowania modkom/adminom skrzynek ;<, dopominania sie w temacie o zmianach na forum), to Grabarz tutaj je wrzuca. Dla mnie i pewnie wielu innych osob takie materialy sa przydatne, choc nie zawsze jest czas/chec czytac to w aktualnym momencie i ginie to w setkach stron tematu... Tym, ktorym to nie sluzy niech oleja sprawe, tak jak i czesc z nas olewa Wasze narzekania jaki to swiat jest zly.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Benzodiazepiny

przez coccinella 15 cze 2016, 16:05
NN4V napisał(a):
coccinella napisał(a):serio Grabarz, opanuj sie. Jak ktos chce poogladac obrazki, to sobie poszuka w necie, a copy paste tego wszystkiego na forum mija sie z celem.

Aplikujesz na moderatora?
Będziesz pouczać każdego, który nie opasuje Twej jedyniesłusznej wizji?

no spójrz, to zupelnie tak jak ty! :D
Nie chce mi się.

Benzodiazepiny

przez New-Tenuis 23 sie 2016, 16:30
Jutro mam wizytę u psychiatry i zastanawiam się nad poproszeniem go o benzo, ale nie doraźne, tylko długo uwalniające się. Obecnie biorę rano 150 mg wenlafaksyny (Velaxin) i wieczorem 25 mg kwetiapiny (Ketrel). Dzisiaj jest ok, ale przez ostatnie dwa tygodnie odnotowałam duże spadki nastroju i skłonność do alkoholu, więc poważnie się zastanawiam, czy benzo nie będzie jednak lepszym rozwiązaniem.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Benzodiazepiny

przez kofel 23 sie 2016, 17:01
Długo uwaniające się? Tzn chodzi o np xanax sr? Czy długo działające jak np relanium? Tak czy inaczej i tak benzo po pół roku przestaną działać, a Ty pozostaniesz z uzależnieniem. Nie tędy droga.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Benzodiazepiny

przez New-Tenuis 25 sie 2016, 15:12
To samo mi wczoraj powiedział lekarz. Zwiększył mi dawkę kwetiapiny, a i tak biorę małą, więc to najmniej toksyczne rozwiązanie. Dzisiaj jest dobrze.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Benzodiazepiny

przez magic 04 paź 2016, 17:22
Czy ma ktoś benzo na zbyciu najlepiel xanax lub zamienniki lub wie jak kupić w necie bez recepty???
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Sortuj wg