Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 22:59
Buspiron jest pełnym agonistą presynaptycznych autoreceptorów 5-HT1a, ale częściowym agonistą postsynaptycznych 5-HT1a, więc paradoksalnie może się zachowywać jak ich antagonista przy dużym stężeniu serotoniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Benzodiazepiny

przez jaktobylo 20 maja 2016, 01:03
Czy ja dobrze zauważyłem? Pisał ktoś o antagoniźmie GABA przez cynk, no i może to właśnie tu jest pies pogrzebany?
Biorę prawie 150mg cynku dziennie. Czy to może wyjaśniać słabe działanie klona u mnie - dopiero czuję coś od 3mg(?)

Choć gdy brałem alprę prawie wgle niedziałającą alprę, i gdy nim się obejrzałem a słoiczek afobamu z 30 tabletkami został prze ze mnie zeżarty a ja nawet nic nie poczułem. Wtedy też brałem cynk.... w dawce ok 75mg.. mogło mieć wpływ.
Jak myślicie?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

Benzodiazepiny

przez Ricah 20 maja 2016, 07:55
Tak, to mozliwe, ze tak wysokie dawki mialy juz realny wplyw na oslabienie dzialania benzo. Na pewno warto sprobowac odstawic cynk na jakis okres czasu i sprawdzic to. Jezeli nie jestes pod kontrola lekarza, to radzilbym tez robic cykle/badac regularnie poziom miedzi.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12640458
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 20 maja 2016, 08:19
jaktobylo napisał(a):Czy ja dobrze zauważyłem? Pisał ktoś o antagoniźmie GABA przez cynk, no i może to właśnie tu jest pies pogrzebany?
Biorę prawie 150mg cynku dziennie. Czy to może wyjaśniać słabe działanie klona u mnie - dopiero czuję coś od 3mg(?)

Choć gdy brałem alprę prawie wgle niedziałającą alprę, i gdy nim się obejrzałem a słoiczek afobamu z 30 tabletkami został prze ze mnie zeżarty a ja nawet nic nie poczułem. Wtedy też brałem cynk.... w dawce ok 75mg.. mogło mieć wpływ.
Jak myślicie?

na co bierzesz takie duże dawki cynku? , ja też biore cynk ale 55mg dziennie .

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 20 maja 2016, 09:43
co do alpry.

Unlike other benzodiazepines, alprazolam can increase serum prolactin.[5][6] One woman developed galactorrhea, amenorrhea and elevated serum prolactin after taking 3 mg of sustained-release alprazolam and 5 to 6 mg of immediate-release alprazolam daily for several months for self-treatment of fear, poor sleep, palpitations and gastrointestinal discomfort. After slow discontinuation of alprazolam and institution of quetiapine and fluvoxamine, galactorrhea ceased after about one month, menses normalized after about 2 months, and serum prolactin decreased to a normal level.[7] The prolactin level in a mother with established lactation may not affect her ability to breastfeed.

"W przeciwieństwie do innych benzodiazepin, alprazolam może zwiększyć prolaktyny w surowicy. [5] [6] Jedna kobieta dostała mlekotoku, brak miesiączki, oraz podwyższone stężenia prolaktyny w surowicy po przyjęciu 3 mg o przedłużonym uwalnianiu alprazolam"

http://www.drugs.com/breastfeeding/alprazolam.html

jedyne benzo ktore ostro podwyższa prolaktyne
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Benzodiazepiny

przez Kazuar 20 maja 2016, 14:52
Prolaktynę rzeczywiście miałem dosyć wysoką. Co dziwne leki, które próbowałem na obniżenie prolaktyny też nie były zbyt skuteczne. Był to Bromergon (bromokryptynę) i Dostinex (cabergolina).

Benzodiazepiny

przez spiety99 20 maja 2016, 17:56
Ricah napisał(a):Kazde benzo w pewnym stopniu obniza dzialanie bupropionu (i innych dopaminergikow). Benzo maja za zadanie nasilac transmisje GABAergiczna (glownie poprzez PAM, czyli mowiac prostym jezykiem nasilania wplywu dzialania endogennej substancji na receptory GABA), co w pewnym stopniu oslabia transmisje dopaminergiczna. Bupropion ma zas nasilac dopaminergiczna. Dodatkowo bupropion ma taka ciekawa wlasciwosc, ze obniza poziom GABA, a tym samym oslabia dzialanie benzo. Do tego moga dochodzic dodatkowe mechanizmy/smaczki danej substancji, bo nie kazde benzo jest az tak selektywne (np. moze dodatkowo obnizac poziomy dopaminy w pewnych rejonach mozgu, wplywac na jej 'zuzycie' itd.), aczkolwiek nie znalazlem zadnych badan dotyczacych estazolamu i jego dzialania 'posredniego'.

Zas co do buspironu (spamilanu), to nie jestem pewien. Z tego co mi wiadomo, to jest on agonista 5-HT1a, co ma oslabiac transmisje GABAergiczna. Jednak z tego co wyczytalem, to to jest jego jedno z glowniejszych dzialan jako anksjolityka, co wydaje sie byc troche dziwne. Moge sie domyslac (tym bardziej, ze efekt pojawia sie po kilku tygodniach, a nie od razu), ze chodzi tutaj o downregulacje tych receptorow, co po pewnym czasie powinno przyniesc efekt odwrotny do poczatkowego.

masz może jakieś info na temat odstawiania bupropionu ?,można tak z dnia na dzień odstawić bez problemu ?

jeszcze takie małe pytanko poboczne z twojego opisu wynika że praktycznie teraz nie jesteś na żadnych lekach. Możesz napisać co brałeś wcześniej,jak długo,jakie dawki i jak się czujesz teraz bez leków ?.

Benzodiazepiny

przez Kazuar 21 maja 2016, 10:21
Czy modafinil nie działa czasem podobnie jak metylofenidat? Na początek spróbuję napar z piołunu - żródło tujonu. Jeśli nie będzie żadnych rezultatów to spróbuje flumazenil. Jeśli i to nie pomoże to będę szukał dalej.

Benzodiazepiny

przez Bagatelka 21 maja 2016, 10:24
Tujon jest neurotoksyną.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Benzodiazepiny

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 13:55
Dupyé napisał(a):Tujon jest neurotoksyną.

Podobnie jak alkohol etylowy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Benzodiazepiny

przez Ricah 21 maja 2016, 15:18
spiety99 napisał(a):masz może jakieś info na temat odstawiania bupropionu ?,można tak z dnia na dzień odstawić bez problemu ?

Mozna.

spiety99 napisał(a):jeszcze takie małe pytanko poboczne z twojego opisu wynika że praktycznie teraz nie jesteś na żadnych lekach. Możesz napisać co brałeś wcześniej,jak długo,jakie dawki i jak się czujesz teraz bez leków ?.

Bralem naprawde sporo juz lekow, wiec nie chcac tutaj zanudzac/spamowac, to w skrocie:
fluoksetyna, okolo 6 miesiecy, chyba 20mg, pogorszenie objawow;
sertralina 1 miesiac, dawki nie pamietam, zbyt krotko by bylo jakies dzialanie;
bupropion 2 miesiace, 150mg, delikatna poprawa w kwestii motywacji, pewnosci siebie, checi socjalizowania sie, anhedonii;
reboksetyna prawie 3 miesiace, 2x4mg, jedynie skutki uboczne;
klomipramina niecaly miesiac, 25mg, bardzo duze pogorszenie objawow i szybka odstawka;
mirtazapina 30mg, prawie 3 miesiace, skutki uboczne (glownie tycie i zamula), w koncu pojawily sie mysli samobojcze/rezygnacyjne, to odstawilem natychmiast;
tianeptyna 2miesiace 3x12,5mg, poczatkowo poprawa, duze zniesienie anhedonii, duza poprawa funkcji kognitywnych, potem przestal dzialac;
sertralina + trazodon znow przez miesiac, znowu brak efektu, z trazodonem zostalem na dluzej, poprawia sen i poczatkowo libido, ale przestal dzialac;
amisulpryd jednorazowo w dawkach 200mg, 100mg, 50mg i 25mg; nie dal zadnego efektu, to nie bralem wiecej;
pirybedyl 10mg, miesiac, zero efektu;
amitryptylina 2 miesiace, 175mg, dosc mocna fizyczna aktywizacja (jakbym wypil kilka mocnych kaw i na mnie dzialaly...), poczatkowo znosil anhedonie, potem ten efekt byl nieco slabszy, ale sie utrzymywal;
cyproheptadyna 4mg, kilka tabletek tylko, bo powodowal akatyzje;
selegilina 5mg [podjezykowo] + metylofenidat 10mg - delikatnie poprawial jasnosc myslenia, poza tym zero efektu;
dodalbym do tego jeszcze NSI-189, ktory jest jeszcze w fazach badan, 2 miesiace, 1 miesiac na 40mg/dzien, drugi na 60/dzien. Lekka poprawa zmyslow, nic poza tym.

Do tego teraz biore dziurawiec, ktory dosc zauwazalnie poprawia mi libido. W planach mam jeszcze klonazepam (ze wzgledu na mozliwa upregulacje receptorow serotoninowych oraz przetestowanie sily transmisji GABAergicznej), nastepnie inhibitory acetylocholinoesterazy (hupercyna A, galantamina) i moklobemid.

Co do mojego samopoczucia teraz, depresja dalej bawi sie na calego, a ja siedze w kacie i obserwuje jak imprezuje. Pytasz z jakiegos konkretniejszego powodu?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Benzodiazepiny

przez spiety99 21 maja 2016, 16:43
Ricah napisał(a):
spiety99 napisał(a):masz może jakieś info na temat odstawiania bupropionu ?,można tak z dnia na dzień odstawić bez problemu ?

Mozna.

spiety99 napisał(a):jeszcze takie małe pytanko poboczne z twojego opisu wynika że praktycznie teraz nie jesteś na żadnych lekach. Możesz napisać co brałeś wcześniej,jak długo,jakie dawki i jak się czujesz teraz bez leków ?.

Bralem naprawde sporo juz lekow, wiec nie chcac tutaj zanudzac/spamowac, to w skrocie:
fluoksetyna, okolo 6 miesiecy, chyba 20mg, pogorszenie objawow;
sertralina 1 miesiac, dawki nie pamietam, zbyt krotko by bylo jakies dzialanie;
bupropion 2 miesiace, 150mg, delikatna poprawa w kwestii motywacji, pewnosci siebie, checi socjalizowania sie, anhedonii;
reboksetyna prawie 3 miesiace, 2x4mg, jedynie skutki uboczne;
klomipramina niecaly miesiac, 25mg, bardzo duze pogorszenie objawow i szybka odstawka;
mirtazapina 30mg, prawie 3 miesiace, skutki uboczne (glownie tycie i zamula), w koncu pojawily sie mysli samobojcze/rezygnacyjne, to odstawilem natychmiast;
tianeptyna 2miesiace 3x12,5mg, poczatkowo poprawa, duze zniesienie anhedonii, duza poprawa funkcji kognitywnych, potem przestal dzialac;
sertralina + trazodon znow przez miesiac, znowu brak efektu, z trazodonem zostalem na dluzej, poprawia sen i poczatkowo libido, ale przestal dzialac;
amisulpryd jednorazowo w dawkach 200mg, 100mg, 50mg i 25mg; nie dal zadnego efektu, to nie bralem wiecej;
pirybedyl 10mg, miesiac, zero efektu;
amitryptylina 2 miesiace, 175mg, dosc mocna fizyczna aktywizacja (jakbym wypil kilka mocnych kaw i na mnie dzialaly...), poczatkowo znosil anhedonie, potem ten efekt byl nieco slabszy, ale sie utrzymywal;
cyproheptadyna 4mg, kilka tabletek tylko, bo powodowal akatyzje;
selegilina 5mg [podjezykowo] + metylofenidat 10mg - delikatnie poprawial jasnosc myslenia, poza tym zero efektu;
dodalbym do tego jeszcze NSI-189, ktory jest jeszcze w fazach badan, 2 miesiace, 1 miesiac na 40mg/dzien, drugi na 60/dzien. Lekka poprawa zmyslow, nic poza tym.

Do tego teraz biore dziurawiec, ktory dosc zauwazalnie poprawia mi libido. W planach mam jeszcze klonazepam (ze wzgledu na mozliwa upregulacje receptorow serotoninowych oraz przetestowanie sily transmisji GABAergicznej), nastepnie inhibitory acetylocholinoesterazy (hupercyna A, galantamina) i moklobemid.

Co do mojego samopoczucia teraz, depresja dalej bawi sie na calego, a ja siedze w kacie i obserwuje jak imprezuje. Pytasz z jakiegos konkretniejszego powodu?

Na samą depresję chorujesz ?, leki ci rozwaliły tak libido czy to wina depresji ?. Dziwie się tyle leków i praktycznie zerowe efekty ?. Robiłeś jakieś badania hormonów etc ?, a jak z odżywianiem ?. Ja tam na temat tych leków mam małe pojęcie ale wiem z własnego doświadczenia i nie tylko że hormony jak i odżywianie też ma ogromny wpływ na stan psychiczny. No i także wysiłek fizyczny dobrze na mnie działał w moim przypadku siłownia.

Benzodiazepiny

przez Ricah 21 maja 2016, 17:11
Tak, sama deprecha + deprecha polekowa (a moze zeby bylo zabawniej, depresje po lekach przeciwdepresyjnych), glownie apatia&anhedonia. Libido mialem oslabione, ale nie az tak jak mi SSRI (glownie) to rozwalily. Prolaktyne mialem raz sporo ponad norme, ale miesiac na pirybedylu to zalatwil (o ile wynik ten byl 100% zgodny, bo prolaktyna jest dosc niestalym hormonem), tesc (ale nie ten wolny) w normie, TSH nieco podwyzszone, ale biore leki.
Kiedys sie jeszcze zdrowo odzywialem, uprawialem sporty, teraz nie mam za grosz motywacji czy checi. Nawet jak sprobuje, to moze wytrzymam ze 2-3 dni, ale meczarnie beda straszne.

Powiesz w koncu w jakiej gazecie bede mogl przeczytac wywiad ze mna? Nie widze celu tej dyskusji, pomijajac juz kompletny offtop.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Benzodiazepiny

przez spiety99 21 maja 2016, 21:06
Ricah napisał(a):Tak, sama deprecha + deprecha polekowa (a moze zeby bylo zabawniej, depresje po lekach przeciwdepresyjnych), glownie apatia&anhedonia. Libido mialem oslabione, ale nie az tak jak mi SSRI (glownie) to rozwalily. Prolaktyne mialem raz sporo ponad norme, ale miesiac na pirybedylu to zalatwil (o ile wynik ten byl 100% zgodny, bo prolaktyna jest dosc niestalym hormonem), tesc (ale nie ten wolny) w normie, TSH nieco podwyzszone, ale biore leki.
Kiedys sie jeszcze zdrowo odzywialem, uprawialem sporty, teraz nie mam za grosz motywacji czy checi. Nawet jak sprobuje, to moze wytrzymam ze 2-3 dni, ale meczarnie beda straszne.

Powiesz w koncu w jakiej gazecie bede mogl przeczytac wywiad ze mna? Nie widze celu tej dyskusji, pomijajac juz kompletny offtop.

Nie wiem o co ci chodzi z tą gazetą.Po prostu mnie ciekawi opinia ludzi którzy brali długo leki i później je odstawili,to daje dużo do myślenia. No i staram się troszkę pomóc.
A robiłeś badania tsh po braniu euthyroxu?,jaki wynik ?i jak długo już go bierzesz ? a ft3,ft4,anty tpo,usg tarczycy robiłeś ?.

Sortuj wg