Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez cozicozicozi 15 maja 2016, 19:34
jaktobylo, z całym szacunkiem ale to, co tutaj otrzymasz to jedynie rady/sugestie oparte na doświadczeniach ludzi z zaburzeniami oraz w większości ich subiektywnych odczuć względem danych leków. Uważasz, że ktoś z forum ma Ci ustalać długość kuracji neuroleptykami? No bądźmy poważni. Na co chcesz brać te leki? Masz je przepisane na coś czy samodiagnoza?
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

Benzodiazepiny

przez jaktobylo 15 maja 2016, 21:39
cozicozicozi napisał(a):jaktobylo, z całym szacunkiem ale to, co tutaj otrzymasz to jedynie rady/sugestie oparte na doświadczeniach ludzi z zaburzeniami oraz w większości ich subiektywnych odczuć względem danych leków.

No i o to mi się właśnie rozchodzi, może ktoś brał/ ogarnia mniej więcej, opisze swój /cenzura/ pieprzony przypadek...... i dzięki temu pomoże mi w podjęciu pierdolonej decyzji,,, TAK bo to jest to w czym jestem najlepszy jprdl.

Na co chcesz brać te leki? Masz je przepisane na coś czy samodiagnoza?

Kiedyś przeleciało mi przez uszy, takie hmm.. przysłowie?(czy jak tam się tego rodzaju teksty nazywa), że nie samym chlebem człowiek żyje.
Dlatego...
Nie wiem dlaczego, on podejrzewa schize prostą czy tą zdezorganizowaną do kurwy nędzy ja /cenzura/, nie chcę tego weźcie to /cenzura/ ode mnie :-|

Powiedziałem mu, żeby jakieś przepisał mi, bo może to jakoś ułatwi diagnozę i tyle.
Bo jestem takim /cenzura/ debilem, który ma pierdoloną nadzieję,....., że nie wiem, nieważne,.... no po prostu chce pobrać ten syf i pójść do niego pod wpływem tego.'
Dobra nie ważne nie mam w tej chwili siły myśleć pisać, strasznie mnie teraz zmuliło i zachciało mi się spać.
Mam po prostu, po prostu myślę, że to pomoże w diagnozie i tyle.
Taa wiem powtarzam się i bardzo dobrze, niech to forum nabierze wreszcie kolorów, a nie że wszyscy tutaj walą jedne i te same posty.
A ja Wam wprowadzam tutaj troszkę urozmaicenia.

Ricah napisał(a):Half-life klona wynosi 18-50h, wiec 1 dawka powinna wystarczyc.

Ok dzięki, zobaczymy sprawdze to pojutrze, a mnie się wydawało, że psychiatra gadał o ok 6h? że trochę dłuzej niż alpra, nie wiem, może mi się pomyliło

Benzodiazepiny

przez HoyaBella 17 maja 2016, 21:37
Czy ktoś zna/widział/wie co to takiego Alpragen? jest za 9 zł i wyglada tak:

Substancją czynną leku jest alprazolam.
– Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, skrobię kukurydzianą, sodu benzoesan, sól sodowa bursztynianu dioktylu ( yyy czo :shock: ), powidon, krzemionkę koloidalną, sól sodową glikolanu skrobi, magnezu stearynian
– Otoczka tabletek 0,5 mg zawiera indygotynę (E 132) i erytrozynę (E 127)
– Otoczka tabletek 1,0 mg zawiera erytrozynę (E 127).

(a ja mam 0,25 i otoczka jest całkiem biała)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez zima 17 maja 2016, 22:26
kazdy sam sobie stawia diagnoze i sam dobiera leki. jak ktos tego nie rozumie to jeszcze nie drorósl :-D
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Benzodiazepiny

przez Kazuar 19 maja 2016, 03:41
Witam

Jakiś czas temu brałem m.in. takie leki jak Metoclopramidum i Afobam na motorykę pracy jelit. Z tego co wiem to pierwszy lek jest antagonistą receptorów dopaminowych, natomiast drugi to substancja pod nazwą alprazolam, która hamuje aktywność neuronalną za pośrednictwem receptora GABA. Problem w tym że po tych lekach zbiło mi się całkowicie libido i nie potrafię go przywrócić do normalnego poziomu. Próbowałem już Wellbutrin (bupropion) i niestety nie działa on na mnie. Nie wiem czy to właśnie przez alprazolam nie działa bupropion.
Czy mogę spróbować jakiegoś antagonistę lub agonistę odwrotnego GABA lub innego leku, który spowoduje wzrost aktywności neuronalnej?
Znalazłem lek o nazwie Flumazenil, tylko nie wiem będzie to najwłaściwszy lek. Proszę więc o poradę.

Benzodiazepiny

przez spiety99 19 maja 2016, 04:43
Kazuar napisał(a):Witam

Jakiś czas temu brałem m.in. takie leki jak Metoclopramidum i Afobam na motorykę pracy jelit. Z tego co wiem to pierwszy lek jest antagonistą receptorów dopaminowych, natomiast drugi to substancja pod nazwą alprazolam, która hamuje aktywność neuronalną za pośrednictwem receptora GABA. Problem w tym że po tych lekach zbiło mi się całkowicie libido i nie potrafię go przywrócić do normalnego poziomu. Próbowałem już Wellbutrin (bupropion) i niestety nie działa on na mnie. Nie wiem czy to właśnie przez alprazolam nie działa bupropion.
Czy mogę spróbować jakiegoś antagonistę lub agonistę odwrotnego GABA lub innego leku, który spowoduje wzrost aktywności neuronalnej?
Znalazłem lek o nazwie Flumazenil, tylko nie wiem będzie to najwłaściwszy lek. Proszę więc o poradę.

Ile czasu mineło od odstawienia leków ?. Afobam nie kastruje po odstawieniu jak ssri,chyba że to uzależnienie.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 19 maja 2016, 05:12
spiety99 napisał(a):
Kazuar napisał(a):Witam

Ile czasu mineło od odstawienia leków ?. Afobam nie kastruje po odstawieniu jak ssri,chyba że to uzależnienie.

popieram , benzo na papierze niektóre obniżaja libido , ale nie kastruują i mogą ale nie muszą obniżać , tylko w trakcie brania a nie po zaprzestaniu . z ciekawostek dodam że mi nigdy żadne benzo nie obnizyło libido nawet o 5% .
neutralnie. nawet jak uzaleznienie to nie powin
no znacznie obniżać libido. to nie SSRI co kastruje na stałe.

Benzodiazepiny

przez Kazuar 19 maja 2016, 16:26
Zestaw leków brałem kilka lat temu. Z pośród tych wszystkich to właśnie metoklopramidum i alprazolam podejrzewałem o libido. Co do pozostałych to trudno powiedzieć, ale wątpie by miały taki negatywny wpływ na mnie. Z pozostałych to:
- Ulgastram (sukralfat) - lek osłaniający błonę śluzową żołądka,
- Famogast (famotydyna) - antagonista receptorów H2 ścian żołądka, hamuje wydzielanie soku żołądkowego,
- Debretin (maleinian trimebutyny) - reguluje pracę jelit,
- Lanzul (lanzoprazol) - hamuje wydzielanie kwasu solnego,
- Kreon (pankreatyna) - wspomaga pracę trzustki,
- Tribux (trimebutyna) - łączy się z receptorami opoidowymi,
- Controloc (pantoprazol) - inhibitor pompy protonowej, hamuje wydzielanie kwasu solnego,
- Debridat ( maleinian trimebutyny) - reguluje pracę jelit,
- Bioprazol oraz Polprazol (omeoprazol) - inhibitor pompy protonowej,
- Duspatalin (chlorowodorek mebeweryny) - spazmolityk muskulotropowy, rozkurcza mięśnie gładkie,
- Proursan (kwas ursoedoksycholowy) - żółciotwórczy.

Zgłosiłem to lekarzowi to powiedział, że po odstawieniu leków libido wróci. Inni lekarze nie potrafią pomóc Rozmawiając z niektórymi miałem wrażenie, że są nie z powołania, a z łapanki.
Skoro agonista receptorów nie działa to chciałem spróbować antagonistę receptora GABA. Teraz to w sumie nie mam już nic do stracenia.

Benzodiazepiny

przez Ricah 19 maja 2016, 17:06
Najbardziej prawdopodobnym winowajca jest metoklopramid, jako ze blokuje receptory dopaminergiczne. Alprazolam moze obnizac skutecznosc dzialania bupropionu, jak najbardziej. Zas co do substancji obnizajacych poziom GABA, to ciezko jest takie znalezc i nie jest to zbyt bezpieczne (wzrasta m.in. ryzyko drgawek). Bupropion wlasnie obniza poziom GABA, z innych mozliwosci (ktore ja znam) to wysokie dawki modafinilu oraz cynk (antagonista GABA-A, aczkolwiek ten ostatni wiadomo, ze jest slaby). Silniejszych srodkow dzialajacych antagonistycznie na GABA (w tym flumazenilu) raczej nie zdobedziesz. Metoklopramid jest stosowany przy badaniu hiperprolaktynemii, ale z wazniejszych tutaj informacji to podwyzsza poziom prolaktyny. Zatem w pierwszym kroku zbadalbym sobie jej poziom (moze ona negatywnie wplywac na libido). Dalej, w sumie niezaleznie od wyniku (jednak z wynikiem mialbys jakas 'pewnosc' oraz latwiej by Ci bylo dorwac jakiegos agoniste dopaminy), sprobowalbym jakiegos agoniste dopaminy (pirybedyl zdaje sie miec najmniej skutkow ubocznych i jest jako tako tani, aczkolwiek lekarze i tak na sile beda probowali Ci wciskac bromokryptyne z wieloma skutkami ubocznymi...). Zagadalbym przede wszystkim z lekarzem, ktory wypisal Ci metoklopramid, powinien sie zreflektowac i dac cos, co dziala odwrotnie...
Agomelatyna 25mg
some shit

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 19 maja 2016, 17:20
Kazuar napisał(a):Zestaw leków brałem kilka lat temu. Z pośród tych wszystkich to właśnie metoklopramidum i alprazolam podejrzewałem o libido. Co do pozostałych to trudno powiedzieć, ale wątpie by miały taki negatywny wpływ na mnie. Z pozostałych to:
- Famogast (famotydyna) - antagonista receptorów H2 ścian żołądka, hamuje wydzielanie soku żołądkowego

Prawdopodobnie famotydyna:
http://www.ehealthme.com/ds/famotidine/impotence
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7850330

Prawdopodobnie również metoklopramid:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11111861
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2568656

Benzodiazepiny

przez Kazuar 19 maja 2016, 17:34
Niestety próbowałem wielu agonistów dopaminy m.in. bupropion, pirybedyl. Stosowałem także metylofenidat. Zero jakichkolwiek efektów. Nie działają na mnie żadni agoniści dopaminy.
Znalazłem że działanie receptorów GABA hamuje także tujon. Wiem, wiem że to substancja trująca, jeśli przyjmujemy ją w większych dawkach. Na szczęście dostępna choćby w postaci piołunu.
O famotydynie też coś poczytam, bo kto wie, czy też nie maczała palców w moim libido.

Benzodiazepiny

przez spiety99 19 maja 2016, 21:06
Kazuar napisał(a):Niestety próbowałem wielu agonistów dopaminy m.in. bupropion, pirybedyl. Stosowałem także metylofenidat. Zero jakichkolwiek efektów. Nie działają na mnie żadni agoniści dopaminy.
Znalazłem że działanie receptorów GABA hamuje także tujon. Wiem, wiem że to substancja trująca, jeśli przyjmujemy ją w większych dawkach. Na szczęście dostępna choćby w postaci piołunu.
O famotydynie też coś poczytam, bo kto wie, czy też nie maczała palców w moim libido.

Nie zapomnij o tym że nie tylko leki mogły ci rozwalić libido. Ogólnie to wpływ ma na nie stres,depresja,nerwica,odżywianie,otyłość,problemy hormonalne etc,poczytaj w necie sporo jest o tym napisane.

Benzodiazepiny

przez spiety99 19 maja 2016, 21:21
Ricah napisał(a):Najbardziej prawdopodobnym winowajca jest metoklopramid, jako ze blokuje receptory dopaminergiczne. Alprazolam moze obnizac skutecznosc dzialania bupropionu, jak najbardziej. Zas co do substancji obnizajacych poziom GABA, to ciezko jest takie znalezc i nie jest to zbyt bezpieczne (wzrasta m.in. ryzyko drgawek). Bupropion wlasnie obniza poziom GABA, z innych mozliwosci (ktore ja znam) to wysokie dawki modafinilu oraz cynk (antagonista GABA-A, aczkolwiek ten ostatni wiadomo, ze jest slaby). Silniejszych srodkow dzialajacych antagonistycznie na GABA (w tym flumazenilu) raczej nie zdobedziesz. Metoklopramid jest stosowany przy badaniu hiperprolaktynemii, ale z wazniejszych tutaj informacji to podwyzsza poziom prolaktyny. Zatem w pierwszym kroku zbadalbym sobie jej poziom (moze ona negatywnie wplywac na libido). Dalej, w sumie niezaleznie od wyniku (jednak z wynikiem mialbys jakas 'pewnosc' oraz latwiej by Ci bylo dorwac jakiegos agoniste dopaminy), sprobowalbym jakiegos agoniste dopaminy (pirybedyl zdaje sie miec najmniej skutkow ubocznych i jest jako tako tani, aczkolwiek lekarze i tak na sile beda probowali Ci wciskac bromokryptyne z wieloma skutkami ubocznymi...). Zagadalbym przede wszystkim z lekarzem, ktory wypisal Ci metoklopramid, powinien sie zreflektowac i dac cos, co dziala odwrotnie...

Przy okazji, czy estazolam może obniżać działanie bupropionu spamilamu ?.

Benzodiazepiny

przez Ricah 19 maja 2016, 22:51
Kazde benzo w pewnym stopniu obniza dzialanie bupropionu (i innych dopaminergikow). Benzo maja za zadanie nasilac transmisje GABAergiczna (glownie poprzez PAM, czyli mowiac prostym jezykiem nasilania wplywu dzialania endogennej substancji na receptory GABA), co w pewnym stopniu oslabia transmisje dopaminergiczna. Bupropion ma zas nasilac dopaminergiczna. Dodatkowo bupropion ma taka ciekawa wlasciwosc, ze obniza poziom GABA, a tym samym oslabia dzialanie benzo. Do tego moga dochodzic dodatkowe mechanizmy/smaczki danej substancji, bo nie kazde benzo jest az tak selektywne (np. moze dodatkowo obnizac poziomy dopaminy w pewnych rejonach mozgu, wplywac na jej 'zuzycie' itd.), aczkolwiek nie znalazlem zadnych badan dotyczacych estazolamu i jego dzialania 'posredniego'.

Zas co do buspironu (spamilanu), to nie jestem pewien. Z tego co mi wiadomo, to jest on agonista 5-HT1a, co ma oslabiac transmisje GABAergiczna. Jednak z tego co wyczytalem, to to jest jego jedno z glowniejszych dzialan jako anksjolityka, co wydaje sie byc troche dziwne. Moge sie domyslac (tym bardziej, ze efekt pojawia sie po kilku tygodniach, a nie od razu), ze chodzi tutaj o downregulacje tych receptorow, co po pewnym czasie powinno przyniesc efekt odwrotny do poczatkowego.
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg