Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez jaktobylo 08 lut 2016, 02:15
No ludzie ja chce to wreszcie kupić
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

Benzodiazepiny

przez horr 16 lut 2016, 10:04
jaktobylo napisał(a):Witam, mam do Was takie pytanko jakie benzo polecacie z takich najsłabszych, diazepam, bromazepam, czy może jakiś inny? Niestety wiosna coraz bliżej i chciałbym się przygotować, za niedługo w pracy będzie więcej roboty, dużo więcej ludzi, a co za tym idzie silny stres, spięcie, fobia społeczna na maxa i czucie się z tego powodu jak totalne gówno, co zresztą będzie jeszcze bardziej pogłębiać stres i tak w kółko. Sama słoneczna cieplutka pogoda, przez większość debilnie interpretowana jako "ładna", będzie powodować, że będę się pocił, a to spowoduje denerwowanie się tym i znacznie nasiloną potliwość tym razem z nerwów. A ja tak nie mogę, to mnie wykańcza, tym razem oszaleję, potrzebuję benzo, chcę się czuć i zachowywać się normalnie. I jeszcze pytanko czy to prawda, że benzo samo z siebie w przeciwieństwie do alko zmniejsza potliwość?

I ile tego brać, jak często, żeby nie spowodowało uzależnienia ani żadnych zmian w mózgu?

Z tego, co mi psychiatra mówił, bromapezam jest jednym z silniejszych benzo. Osobiście odradzałbym "bawienie się" tego typu lekami, jeśli nie jest to absolutnie koniczne, z drugiej strony ze względu na swoje przygody, nie jestem odpowiednią osobą, by kogoś umoralniać. Odpowiem ci więc rzeczowo - na tyle, ile potrafię - bez popadania w rolę "wujka dobra rada" (tym bardziej, że moje początki zaczęły się identycznie: nadmierna potliwość na tle nerwowym, niewiarygodny stres przy najmniejszej choćby zmianie życiowej, jak nowa praca właśnie, więc w dużym stopniu cię rozumiem). Tak więc: bromazepam, przynajmniej z początku, działał rewelacyjnie. Pisałem o mojej przygodzie w jednym z tematów, możesz go poszukać jak chcesz. Wszelkie objawy psychosomatyczne zniknęły, zacząłem czuć się świetnie, pewny siebie, jeśli chodzi o stres - praktycznie go nie odczuwałem! Nie było sytuacji, która mogła mnie speszyć, zakłopotać, zawsze umiałem wybrnąć, stawałem się panem sytuacji. Trzeba dodać, że emocje jako takie dość silnie były tłumione, co niestety działało w obie strony. Gdy spotykało mnie coś wręcz upokarzającego, na co normalnie zareagowałbym bez mała depresją i zadręczał się, miałem to zupełnie gdzieś i przechodziłem nad tym do porządku dziennego. Gdy jednak w życiu spotkało mnie coś super, gdy samemu osiągnąłem coś wielkiego, wręcz fantastycznego - również miałem to gdzieś i nie potrafiłem się cieszyć; mechanizm odczuwania euforii szwankował. Cóż, coś za coś. Ale to tylko początek brania. Jak chyba każdy na moim miejscu, zakładałem, że będę to brał góra miesiąc, ewentualnie dwa, a potem - jak już wyjdę na prostą - leki odstawię. Ale to pułapka. Życie stało się zbyt kuszące, pozbawione blokad, by tak rzucić to całkiem. Inna sprawa, że tolerancja w tym czasie wzrosła i trzeba było brać więcej... i więcej. Ani się obejrzałem, minęło kilka dłuższych miesięcy, z których bardzo wielu rzeczy nie umiałem sobie przypomnieć, jakby wydarzyły się poza mną; koncentracja wyraźnie się pogorszyła, zdolność do zapamiętywania nowych rzeczy także. A nade wszystko efekt terapeutyczny zniknął niemal w całości, bez względu ile tabletek łykałem... a gdy w związku z tym próbowałem odstawić, okazało się, że jestem uzależniony fizycznie. Brać więc muszę niemal tylko po to, by móc normalnie funkcjonować, bez żadnych super właściwości, a gdy próbuje rzucić - masakra, której nie życzę nikomu. Straciłem przez to pracę i miesiąc życia, gdy dochodziłem do siebie. Ostatecznie do tabletek wróciłem, bo nie widział mi się odwyk, a żyć przecież trzeba, szukać pracy, funkcjonować. Tylko co to za funkcjonowanie...
Nie piszę tego ku przestrodze, chciałbym tylko, byś miał świadomość, w co się pakujesz i jak to się może skończyć, jeśli w porę nie zrezygnujesz. A nawet jeśli myślisz sobie "spokojnie, ja tylko kilka tygodni, by mieć dobry start w pracy", to weź pod uwagę, że po tym udanym starcie może wiele się w twym postrzeganiu zmienić i nie tak ochoczo tabletki odstawisz.

Co do zmniejszenia potliwości - jeśli ma ono charakter nerwowy, powinno ustąpić. Ja, zanim się o tym dowiedziałem, zwalałem potliwość na słabą kondycję, może jakąś anemię, cukrzycę, problemy z tarczycą... nim sięgnąłem po benzo wykluczyłem wpierw wszystkie te rzeczy. Może też od tego zacznij.

Pozdrawiam i powodzenia.

Benzodiazepiny

przez lunacy 22 lut 2016, 12:33
mam fobię społeczną i borderline, psychiatra wcześniej przepisywała mi afobam doraźnie, ale działał paradoksalnie, bo w gorszej chwili nabuzowywał mnie jeszcze bardziej na rożne dziwne zachowana, teraz mam lorazepan i działa w miarę dobrze, uspokaja, ale nie otumania. najlepiej wspominam clonazepam, ale to za silne benzo, całkowicie zmienia zachowania, dodaje mnóstwo pewności siebie, ale baardzo uzależnia, potem się tęskni za byciem taką jak na tym

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez klops2580 25 lut 2016, 21:26
mogę odstąpić jakby miały komuś pomóc leki : sedam 3 mg 4 op , afobam i nasen . kontakt priv

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 24 mar 2016, 19:39
Mam pytanie do osób, które używały alprazolamu i klonazepamu w równoważnych dawkach, tj. 0.5 mg alprazolamu i 0.5 mg klonazepamu.
Który z nich, wg Was najbardziej obiektywnie, działał silniej przeciwlękowo?
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 10 kwi 2016, 16:24
Wskazania terapeutyczne poszczególnych benzodiazepin:
Obrazek

Dawkowanie i parametry farmakodynamiczne poszczególnych benzodiazepin:
Obrazek

IC50 poszczególnych benzodiazepin do receptora GABA-A oraz parametry farmakokinetyczne:
Obrazek

Powinowactwo poszczególnych benzodiazepin do określonych podjednostek receptora GABA-A:
Obrazek
Grabarz Rocket Fuel:

Benzodiazepiny

przez feniksx 10 kwi 2016, 16:30
bardzo fajne to tylko moglbys przetlumaczyc co oznaczaja skroty FDA Approsed, supported dose... itp itd.
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 10 kwi 2016, 16:49
Grabarz666 napisał(a):Mam pytanie do osób, które używały alprazolamu i klonazepamu w równoważnych dawkach, tj. 0.5 mg alprazolamu i 0.5 mg klonazepamu.
Który z nich, wg Was najbardziej obiektywnie, działał silniej przeciwlękowo?

takich dawek to nie wiem ale mam porównanie 2-4mg klona do 2-4 alpry , klon lepiej

Benzodiazepiny

przez elo 10 kwi 2016, 18:26
w mniejszych dawkach alpra w wiekszych klon ale w sumie ja sie nie skupialam az tak na dzialaniu stricte przeciwlekowym
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Benzodiazepiny

przez feniksx 10 kwi 2016, 18:48
ja mam typowo zaburzenia lękowe.... i brałem 0,5 alpry i clona.... jak dla mnie clon o wiele lepszy.... lepiej niwelował lęki, szybciej.... i nie usypiał mnie tak jak alpra...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 10 kwi 2016, 19:05
Rozmieszczenie i funkcje podjednostek alfa receptora GABA-A:
Obrazek
Grabarz Rocket Fuel:

Benzodiazepiny

przez spiety99 11 kwi 2016, 03:41
biorę relanium od środy 15 mg
lęki się zmniejszyły,większa pewność siebie,lepsze samopoczucie,poprawa koncentracji i pamięci,ptaszek zaczyna normalnie działać ale strasznie mnie zamuliło (spać mi sie chce non stop)
dziś idę po spamilan i odstawiam relanium ssri won

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 11 kwi 2016, 20:03
Silne powinowactwo do podjednostki α1: midazolam, triazolam, flunitrazepam, temazepam, lormetazepam, nitrazepam, brotizolam, nimetazepam, loprazolam, and flutoprazepam.
Średnie i słabe powinowactwo do podjednostki α1: diazepam, estazolam, flurazepam, oxazepam, lorazepam, alprazolam, bromazepam, camazepam, quazepam (wysoce selektywne powinowactwo), clonazepam, medazepam, nordazepam, chlordiazepoxide (bardzo niskie powinowactwo), clorazepate,
Niebenzodiazepinowe z-leki: zolpidem, zaleplon, zopiclone, and eszopiclone wysoce selektywne wobec podjednostki α1, lecz o średnim powinowactwie.

Silne powinowactwo do podjednostki α2: diazepam, clonazepam, bromazepam, lorazepam, alprazolam, camazepam, nitrazepam, loprazolam, lormetazepam, and flutoprazepam.
Średnie powinowactwo do podjednostki α2: oxazepam, prazepam, phenazepam, temazepam, flunitrazepam, halazepam, midazolam.
Słabe powinowactwo do podjednostki α2: triazolam, chlordiazepoxide, brotizolam, quazepam, tetrazepam.

Silne powinowactwo do podjednostki α3: diazepam, clonazepam, temazepam, lorazepam, tetrazepam, flunitrazepam, nimetazepam, phenazepam, and bromazepam.
Średnie powinowactwo do podjednostki α3: alprazolam, adinazolam, estazolam, chlordiazepoxide, clorazepate, and flurazepam.

Silne powinowactwo do podjednostki γ2 (te leki charakteryzują się największym potencjałem uzależniającym): temazepam, brotizolam, triazolam, alprazolam, lorazepam, loprazolam, midazolam, flunitrazepam, clonazepam, lormetazepam, flutoprazepam, nitrazepam, nimetazepam, and estazolam
Średnie i niskie powinowactwo do podjednostki γ2: diazepam, chlordiazepoxide, oxazepam.

Silne powinowactwo do podjednostki β3: nitrazepam, temazepam, triazolam.
Słabe powinowactwo do podjednostki β3: diazepam, alprazolam.

Benzodiazepiny

przez Grabarz666 11 kwi 2016, 20:07
Struktura receptora GABA-A:
Obrazek
Grabarz Rocket Fuel:

Sortuj wg