Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez harvard 12 lut 2015, 22:08
Powiedzcie mi proszę czy benzodiazepiny leczą czy tylko maskują objawy. Pytam, ponieważ różne źródłą negują właściwości lecznicze np. cloranxenu którego przyjmowałem przez kilka tyg.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 12 lut 2015, 22:21
harvard napisał(a):Powiedzcie mi proszę czy benzodiazepiny leczą czy tylko maskują objawy. Pytam, ponieważ różne źródłą negują właściwości lecznicze np. cloranxenu którego przyjmowałem przez kilka tyg.

żaden psychotrop nie leczy , a tymbardziej benzo hehe ;)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Benzodiazepiny

przez harvard 12 lut 2015, 23:01
Ale chyba SSRI leczą!? na dłużej?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez aiasofia 14 lut 2015, 02:15
harvard napisał(a):Powiedzcie mi proszę czy benzodiazepiny leczą czy tylko maskują objawy. Pytam, ponieważ różne źródłą negują właściwości lecznicze np. cloranxenu którego przyjmowałem przez kilka tyg.

To zależy co rozumiesz przez pojęcie "leczenia" ; "objawu" i to w odniesieniu do konkretnego schorzenia, czy jednostki chorobowej...
W telegraficznym skrócie, znakomitym uproszczeniu można odpowiedzieć, że leczą i nie leczą. Wszystko zależy od... zmiennych nieskończoności...

W przypadku tych substancji należy sobie zdać sprawę z różnicy między leczeniem, a wyleczeniem. Te leki to jedna z najlepiej sprzedających się grup leków na świecie pomijając statyny, mają leczyć a nie wyleczyć tak więc czas teraźniejszy niedokonany jest jak najbardziej na miejscu z ekonomicznego punktu widzenia.
Jednostki chorobowe które się z nimi wiążą to kury znoszące złote jaja, nie godzi się ich zlikwidować. Pożądane jest dotykanie objawu a nie przyczyny. Leczenie (łagodzenie objawów) = systematyczne zyski ; Wyleczenie (zlikwidowanie przyczyny) = zysk jednorazowy.

benzowiec84 napisał(a):żaden psychotrop nie leczy , a tymbardziej benzo hehe ;)

Tu się nie zgodzę. Przykładowo amitryptylina wpływa na neurogenezę podobnie jak NGF... a skoro działanie antyapoptotyczne jest więc można mówić o głębokim działaniu leczniczym...
...a co do benzodwuazepin w ischemii na przykład będą wykazywać właściwości lecznicze zmniejszając ekscytotoksyczność...(Przynajmniej na papierze i w literaturze)
...albo w padaczce przeciwdrgawkowo...

Benzodiazepiny

przez bedzie.dobrze 14 lut 2015, 15:55
hej :)
Mam pytanine do 'starych wyjadaczy'. Otoz w sierpniu 2014 psychiatra przepisal mi afobam 0,5 mg, abym stosowala doraznie. Oczywwiscie jak to u nerwicowca, balam siego brac..bo sie naczytalam, ze uzaleznia itd. Ktoregos razu jednak sie skusilam, bo mialam mega kryzys. 0,5 mg nie podzialalo w ogole, wiec wzielam drugie 0, 5. I w sumie od kilku misiecy zuzylam 1, 5 opakowania afobamu...biore co 2-3 dni ( czasem sie zdarzy, ze dwa dni pod rzad) po 1, mg. Raz mi sie zdarzylo 2. Cierpie na OCD, NL, stany depresyjne i DD . Chodzilam na terapie 3,5 roku (psychodnynamiczna), teraz zaczelam bezhawioralno-poznawcza. Problem polega na tym, ze ja panicznie sie boje, ze juz jestem uzalezniona jakos strasznie...bo byle atak ( a nawet czasem zwykle napiecie) i juz mysle, zeby sie 'odurzyc'...wiem jestem uzalezniona psychicznie..tabsy daja mi poczucie bezpieczenstwa ( od anytdepresantów tez psychicznie uzalezniona). Pytanie brzmi, czy przy takiej dawce, brane z taka czestotliwoscia, mogly mnie uzaleznic mocno fizycznie fizycznie?????
Oczywiscie moj nerwicowy mozg wymysla scenariusze o detoskie, zabijaniu dla recept, o pograzaeniu sie w totalnym polganiu na benzo i zwiekszaniud dawek do rozmiarow kosmicznych. Owszem tabletka daje ulge, choc na chwile lapie kontakt z normalnoscia...wiem jednak, ze to nie droga,a by wyjsc z lęku...ze z nim trzeba sie konfrontowac, ale tak sie cholernie lękam i jeszcze nie wiem do konca czego.
Z gory dziekuje za odpowiedzien.

Pozdrawiam
N.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 14 lut 2015, 17:43
bedzie.dobrze, psychicznie to tak,bo wiadomo że wiesz że weźmiesz to przejdzie to norma , ale fizycznie(a to jest ważne) to nie , spróbuj odstawić na 4-7 dni i zobacz co się będzie działo, ale też nie będziesz wiedzieć czy to objaw nerwicy czy od benzo.
dziwi mnie że jak to twój pierwszy kontakt z benzo? to 0,5 mg alpry nie poczułaś , mnie kiedyś 5mg rolek zrobiło , a teraz muszę alpry z 3mg,4 mg.
widzisz lekarz cie nie zna a zapisuję ci benzo (ja chwalę takich lekarzy ;))) ale w twoim wypadku to nie za dobrze , 1wszy kontakt z benzo i już zaczełaś łykać co 2,3 dni . Musisz pamiętać że lekarz wie o tobie tyle co mu powiesz, a nie zna cię, ogółem lekarze to debile , ja biorę benzo od rodzinnego różne też czasem wezmę 14 dni pod rząd , a teraz nie biorę 7 dni. nie czuję się jakoś uzależniony ,a nie chciałabyś wiedzieć ile przeżarłem. aha i pamiętaj że SSRI też uzależniają,w sumie to każdy psychotrop jaki weźmiesz, spróbuj zejść z SSRI po kilku latach , nie polecam ,objaw odstawienny mega, także niech o tym lekarze też uprzedzają a nie pierdolą na benzo,bo nie ma się sprzedawać czy co,albo słabe lobby. z benzo a ssri jest zasadnicza różnica , Od SSRI cię lekarz ma uzależnić i to jest jego cel , a od benzo nie.

Moja rada jest taka , spróbuj kontrolować benzo , np brać tylko w objawach lęku , żeby to było np raz na tydzień , wtedy ci nic nie grozi , ja sam tak teraz staram się robić,wiem że jak popłynę kilka dni pod rząd to jest ciężej , albo jak biorę co2,3 dni to wtedy tego 3 dnia chcę mi się wziąść, raz na tydzien to bezpieczne branie , ja postaram się tak robić .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Benzodiazepiny

przez warrior11 14 lut 2015, 17:49
bedzie.dobrze,
Akurat nie jestem starym wyjadaczem;),ale wiem,że benzodiazepiny to syf,wystarczy
poczytać sobie tutaj na forum,czym jest uzależnienie od benzo..
Spróbuj nie brać tych tabletek od dzisiaj przez tydzień..jeżeli wytrwasz i nie będzie
nasilenia objawów abstynencyjnych,to znaczy,że organizm nie uzależnił się jeszcze fizycznie.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 14 lut 2015, 17:50
warrior11 napisał(a):bedzie.dobrze,
Spróbuj nie brać tych tabletek od dzisiaj przez tydzień..jeżeli wytrwasz i nie będzie
nasilenia objawów abstynencyjnych,to znaczy,że organizm nie uzależnił się jeszcze fizycznie.

to samo proponuję :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Benzodiazepiny

przez Arasha 14 lut 2015, 20:00
Przede wszystkim alprazolam ma krótki okres półtrwania, dlatego trzeba go częściej brać i tu jest pies pogrzebany :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Benzodiazepiny

przez aiasofia 15 lut 2015, 00:12
Arasha napisał(a):Przede wszystkim alprazolam ma krótki okres półtrwania, dlatego trzeba go częściej brać i tu jest pies pogrzebany :?

Alprazolam ma średnio-długi HLT a nie krótki. Średnio to 10-15h, podobnie dla metabolitów... Choć aktywnością się różnią.

Benzodiazepiny

przez Arasha 15 lut 2015, 00:49
aiasofia, według tabelki, którą posiadam, ma jeden z krótszych ... w porównaniu do Clonazepamu, diazepamu czy klorazepatu :?
Ale i tak wszystkie prędzej czy później uzależniają :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 15 lut 2015, 00:53
aiasofia napisał(a):
Arasha napisał(a):Przede wszystkim alprazolam ma krótki okres półtrwania, dlatego trzeba go częściej brać i tu jest pies pogrzebany :?

Alprazolam ma średnio-długi HLT a nie krótki. Średnio to 10-15h, podobnie dla metabolitów... Choć aktywnością się różnią.

no to to jest krótkie ! alpra ma 6-12 , nie czytaj wikipedii bo tam głupoty piszą. do tego jest silne , dlatego niebezpieczne, w Polsce to alpra ma akurat najkrótszy okres półtrwania. okres półtrwania odrywa znaczną rolę w uzależnieniu , nie bez powodu leczą alpre diazepamem.

Arasha ma rację.

-- 14 lut 2015, 23:54 --

Arasha, w porównaniu do wszystkiego. z wyjątkiem oxazepamu ale to wyjątkowe słabe gówno.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Benzodiazepiny

przez aiasofia 15 lut 2015, 02:44
http://www.imageupload.co.uk/image/5sdb
https://drive.google.com/file/d/0B-cAohQtY5B8eXhDV0pwMlN2dTQ/view?usp=sharing
http://postimg.org/image/rp5bbuvw9
http://www.practicalpainmanagement.com/sites/default/files/imagecache/lightbox-large/images/2014/07/15/t1_0.png

PS Co do Wikipedii - głupoty się zdarzają to fakt, ale po to masz przypisy i bibliografię żeby sprawdzić i ocenić wiarygodność źródła.
W Tomie II farmakologii (podstawy farmakoterapii) pod redakcją Wojciecha Kostowskiego i Zbigniewa S. Hermana to samo znajdziecie panowie.

Benzodiazepiny

przez benzowiec84 15 lut 2015, 21:50
aiasofia napisał(a):http://www.imageupload.co.uk/image/5sdb
https://drive.google.com/file/d/0B-cAohQtY5B8eXhDV0pwMlN2dTQ/view?usp=sharing
http://postimg.org/image/rp5bbuvw9
http://www.practicalpainmanagement.com/sites/default/files/imagecache/lightbox-large/images/2014/07/15/t1_0.png

PS Co do Wikipedii - głupoty się zdarzają to fakt, ale po to masz przypisy i bibliografię żeby sprawdzić i ocenić wiarygodność źródła.
W Tomie II farmakologii (podstawy farmakoterapii) pod redakcją Wojciecha Kostowskiego i Zbigniewa S. Hermana to samo znajdziecie panowie.

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm#6

-- 15 lut 2015, 20:57 --

no to tylko midazolam i triazolam . a triazolamu chyba nie ma w PL, niech będzie twoja racja , średnio krótkie :)
dla mnie to krótkie . nie licząc tych dwóch .

-- 15 lut 2015, 21:02 --

wiem że są benzo działające po 2-4 h , ale ich przeważnie się nie zapisuję i spośród innych alpra ma najbardziej krótki okres półtrwania , i dla mnie to krótki , nie ważne czy zwał średnio krótki czy krótki , krótki i tyle spośród innych. średni to klon a długi diazepam.

-- 15 lut 2015, 23:47 --

zarzucam 5mg lorazepamu , 1 mg afobamu, 20mg diazepamu i do tego mixu 30mg mirtazapiny i ida spać :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg