Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez bojkotek 28 lis 2014, 22:34
Czy po przyjęciu pierwszej dawki Xanaxu (0,5 SR) działanie jest zauważalne już tego samego dnia? Jak się czujecie po przyjmowaniu go? Mieliście jakieś nieprzyjemne skutki uboczne?
To jedyny lek jaki wykupiłam z recepty i boję się go nawet spróbować..

Benzodiazepiny

przez sulpiryd34 28 lis 2014, 23:35
Na mnie xanax słabo działał. Czułem jedynie delikatne rozluźnienie. Działanie jest odczuwalne chwilę po zażyciu. Najlepiej zażywać go tylko doraźnie. Wtedy prawdopodobieństwo uzależnienia jest znikome. W moim przypadku skutków ubocznym nie było. Masz małą dawkę, więc na Twoim miejscu nie bał bym się leku spróbować.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Benzodiazepiny

przez Arasha 29 lis 2014, 16:36
Ja alprazolam brałam przez parę lat wyłącznie nasennie i bardzo dobrze tolerowałam ten lek ( brałam Zomiren - odpowiednik Xanaxu ). Trudno odnieść mi się do jego działania przeciwlękowego i uspokajającego, bo takich problemów wówczas nie miałam. Ale jest to jedno z silniejszych benzo, z wszystkimi tego konsekwencjami ( gł. uzależnienie przy długotrwałym stosowaniu ). Doraźnie jak najbardziej, ale naprawdę w wyjątkowych sytuacjach i bez szaleństwa z dawkami.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez AddictGirl21 29 lis 2014, 23:40
bojkotek, Kochanie, trzymaj się od tego z daleka, jeżeli nie chcesz skończyć tak jak ja. Prześledź moje posty, wtedy sama się przekonasz o co biega ;)
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

Benzodiazepiny

przez Falami 30 lis 2014, 17:26
Nie bierzcie benzo chyba że nie jesteście w stanie już wyjść z łóżka i udać się do lekarza. Wiem co mówię, każde benzo to zło, ale czasem to zło konieczne.

Benzodiazepiny

przez Goryla Gorillas 04 gru 2014, 12:07
Czy psychiatrzy są skłonni przepisywać benzo, jeśli nie ma się ataków paniki czy jakichś stanów lękowych? Benzo by mi się przydało na "zawałowe" bóle w klatce piersiowej, które zdarzają się może raz na miesiąc.

Benzodiazepiny

przez Arasha 04 gru 2014, 13:05
Goryla Gorillas, wszystko zależy od psychiatry. W tej kwestii bardziej liczyłabym na lekarzy tzw. "starej daty", ale 100% pewności nie dam Ci, że każdy przepisze :? Czasami uda się wyhaczyć nawet od rodzinnego. Można też w ostateczności powiedzieć o stanach lękowych, których się nie ma ... dla chcącego jakiś sposób zawsze się znajdzie. Nie wiem tylko, czy to jest taki dobry pomysł :bezradny: Masz już doświadczenie w braniu bdz ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Benzodiazepiny

przez Goryla Gorillas 04 gru 2014, 15:44
Mam relanium w domu od paru lat, ale zjadłem tylko jedną tabletkę, kiedy raz pojawiły się stany lękowe.

Benzodiazepiny

przez ska1977 04 gru 2014, 15:55
Ja biorę xanax 0,25 mg, doraźnie, działa na mnie błyskawicznie, rozluźnia i niweluje lęk. Od 18 września wziąłem 19 tabletek. Ale solennie obiecuję, że zrobię wszystko aby już nie brać.
Parogen 20mg

Benzodiazepiny

przez joaszka 04 gru 2014, 18:02
Od ponad miesiąca biorę Lorazepam. Oczywiście bardzo mi pomógł na lęki, ale mam tak straszne dziury w pamięci, że przez ten miesiąc zaczęłam zawalać studia - u mnie na wydziale kilka niezliczonych kolokwiów może skutkować niezaliczeniem roku :(
Nauka idzie mi strasznie, nie mogę zapamiętać materiału, który kiedyś ,,wchodził mi'' od niechcenia sam... Mam wrażenie, że jestem przytępiona, ospała, że moja zdolność uczenia się spadła o jakieś 70%. Nie wspominając już o tym, że wchodząc do kuchni dziwiłam się, że jest tak czysto - bo zapominałam, że sama tam posprzątałam... :hide:
Ponieważ mimo wszystko mam z powrotem chęć do działania, odstawiam od jutra benzo. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że mi się uda zrobić to bez bólu.
joaszka

Benzodiazepiny

przez Flora3 04 gru 2014, 18:08
xanax (zamiennik alpragen) biorę sporadycznie i w ostateczności gdy zajdzie taka potrzeba. na mnie działa prawie od razu, wycisza i rozluźnia a przy tym działa nasennie.
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

Benzodiazepiny

przez ska1977 08 gru 2014, 11:25
Miałem odchodzić od Xanaxu, ale jest wręcz przeciwnie - przez ostatni tydzień wziąłem 4x0,25 w napadach lęku przy okazji wysokiego tętna. Moja psych we wrześniu zapisała mi to cudo w dawce 0,5 i powiedziała, że przez miesiąc mogę brać nawet 3xdziennie - masakra. Mam nadzieję, że dawki, które ja biorę nie są jeszcze makabryczne.

-- 09 gru 2014, 11:06 --

Czy Xanax można zastąpić hydroksyzyną - w celu uspokojenia? Gdy mam nagły wzrost tętna, który nie przechodzi po kilkunastu minutach, ratuję się Xanaxem 0,25mg, ale wolałbym coś mniej uzależniającego na uspokojenie - ktoś wie może czy Hydroksyzinum 25mg pomoże? Jakoś się boję tego brać mimo, że na pogotowiu mi to kiedyś przepisali (sami uspokajali mnie Ataraxem).
Parogen 20mg

Benzodiazepiny

przez Lucid_dreamer 11 gru 2014, 00:19
Hej. Mam nadzieje, ze pisze w dobrym watku. Moja przygoda z benzo zaczela sie jakies 2 lata temu, od problemow ze snem. Po jakims czasie niestety postanowilem dokonac samoleczenia i wybralem clonazepam, poniewaz byl najlatwiej dostepnym lekiem 'bez wizyty lekarskiej'. Pomogl mi co prawda, sprawy zyciowe ukladaja sie jakos, ale teraz biore juz prawie 3 mg dziennie, odczuwam negatywne skutki jego zarzywania i bardzo chcialbym z tego wyjsc. Poczytalem o tym wiele, znam metode z substytucja relanium, jednak problem w tym, ze nigdy nie mialem tych lekow przepisywanych przez lekarzy. Chcialbym znalezc kontakt do psychiatry na terenie Warszawy ktory moglby podjac sie ze mna takiego leczenia akbulatoryjnie, bo z przyczyn zawodowych po prostu nie moge sobie pozwolic na odwyk. Jezeli maci, to prosil bym o podanie namiarow na psychiatre ktory moze pomogl Wam w tej sytuacji- chodzi glownie o przepisywanie relanium i innych lekow. Mowie o Warszawie bo tu mieszkam- nie ukrywam ze bardzo dobrzy gdyby udalo sie na nfz, w ostatecznosci prywatnie. Prosze desperacko o jakis namiary. Moj mail to lucid_dreamer@safe-mail.net

Benzodiazepiny

przez Reiben 11 gru 2014, 00:24
joaszy napisał(a):Od ponad miesiąca biorę Lorazepam. Oczywiście bardzo mi pomógł na lęki, ale mam tak straszne dziury w pamięci, że przez ten miesiąc zaczęłam zawalać studia - u mnie na wydziale kilka niezliczonych kolokwiów może skutkować niezaliczeniem roku :(
Nauka idzie mi strasznie, nie mogę zapamiętać materiału, który kiedyś ,,wchodził mi'' od niechcenia sam... Mam wrażenie, że jestem przytępiona, ospała, że moja zdolność uczenia się spadła o jakieś 70%. Nie wspominając już o tym, że wchodząc do kuchni dziwiłam się, że jest tak czysto - bo zapominałam, że sama tam posprzątałam... :hide:
Ponieważ mimo wszystko mam z powrotem chęć do działania, odstawiam od jutra benzo. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że mi się uda zrobić to bez bólu.

Mógłbym napisać to samo, co gorsza zbliża się czas żniw wielkim krokami i nie czuję się kompletnie zdolny do zatrzymania postępującej implozji, nic innego nie przygotowałem, cały mój plan to to pier*** benzo :[
Reiben

Sortuj wg