Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez tomek83 28 paź 2014, 19:23
Mam pytanie:

czy ktoś z zażywających benzodiazepiny miał tak, że po doraźnym zażyciu znikają mu od razu silne myśli samobójcze /depresyjne/?
Zastanawiam się z czego to wynika. Czy myśli samobójcze u mnie wynikają z jakiegoś lęku a nie z depresji?
Jeśli tak na czym to polega i jak to działa?

PS. Nie jestem uzależniony od benzo. Na pewno myśli samobójcze nie są efektem odstawienia benzo a ich zanik ponownego podania benzo.

Benzodiazepiny

przez JużTuByłem 30 paź 2014, 11:03
tomek83 Na mnie benzo (alprox) działa pobudzająco,przeciwlękowo i mocno przeciwdepresyjnie.Benzo działa na receptory gaba ,które naturalnie są aktywne np. przy kąpieli,relaksie.Po zażyciu tabletki efekt ten jest często mocniejszy i dłuższy dlatego z tego powodu może działać przeciwdepresyjnie.Stan w.yjebania na wszystko może się spodobać nawet ,tym którzy nie mają lęków.Wkońcu jest tak pluszowo :mrgreen:
Jak się spróbuje z benzo i trafi w 10 co do swojego organizmu ,to nic dziwnego.
Ja np.brałem jeszcze Relanium i Klona.Relanium totalna tragedia ,spanie,zmeczenie fizyczne ,coś odwrotnego do alproxu.Klona już fajnie działał ,ale nie lepiej od alprazolamu 8)
To ,że nie masz lęków nie oznacza ,że chodzisz wyluzowany.Depresanci też są zestresowani.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Benzodiazepiny

przez namastej 30 paź 2014, 15:49
"jest tak pluszowo" - JużTuByłem, zrobiłeś mi dzień ;-)

ostatnio właśnie wróciłam do benzodiazepin (afobam) - łykam sporadycznie, jak już naprawdę muszę, ale za każdym razem dzieje się takie dziwne zjawisko - zapominam wyrazów i końcówek wyrazów. Oraz mam je gdzieś. Chodzi o to, że piszę do kogoś albo mówię i wylatuje mi wyraz z głowy albo jego końcówka (tj. odmiana) i olewam ten temat. To jest stan wyjebania, zmęczenia czy jakaś afazja? ;)
namastej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez cytrynka84 30 paź 2014, 17:40
JużTuByłem, Czyli Alpra i Klon działają na Ciebie tak samo.Czy Alprox działa jednak lepiej?Na mnie o dziwo Alpra w dawce 0,25 nawet działała lepiej niż Klon 1 mg,a klon niby dużo silniejszy,a prawie w ogóle nie czułam tego 1 mg,więcej nie brałam,bo bałam się uzależnienia.Afobam super,przeciwlekowo,uspakajajaco(bez uczucia senności) i przeciwdepresyjnie,wieksza chęć do rozmowy,gdzie normalnie jestem nieśmiała i milczaca(mam coś w rodzaju fobii społecznej).

-- 30 paź 2014, 16:47 --

namastej, nie mam nic takiego,ze zapominam wyrazow,ani ich końcówek.
Szkoda,ze nie można brać Afobamu codziennie :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Benzodiazepiny

przez JużTuByłem 01 lis 2014, 10:59
cytrynka84skądże klon nie jest mocniejszy od alpry ,wręcz odwrotnie jest słabszy gdyby porównać 1mg klona do 1 mg alpry ,to alpra da 2x większa faze i zniesienie lęków ,ona ma o wiele krótszy okres działania niż klon dlatego tak na początku klepie.Alpra ze względu na krótszy okres działania jest przepisywana na ataki paniki ,a klony na uogólniony lęk.
Klonów musiałem brać o wiele więcej niż alpry ,także nic dziwnego u Ciebie ;)Zresztą benzo musi podpasować , tak jak na hyperealu wychwalają rolkę , a na mnie ona działała tragicznie w połączeniu z neuroleptykiem.

namastejJa na trzezwo miałem zawsze duży problem ze słowami,poprawnym sklejaniem zdan.Po benzo wręcz odwrotnie wszystko jak ręką odjął , u elokwencja bardzo dobra .Teraz wiem ,że to bardziej dzięki ,rozluznieniu i puszczeniu wszystkich hamulców blokujących ,to się poprawiało.Kiedyś myślałem ,że to przez zwiększenie jakiegoś neuroprzekaznika w mózgu(podobno benzo zwiększa wydzielanie dopaminy).Obecnie czuje się dobrze po neurolpetyku i moja pamięć,kojarzenie faktów,koncentracja poszły w górę.Czemu ? Bo nie mam lęków.
Problem z pamięcią ,to miałem gdy doszedłem do dawki 7mg-10mg alpry na raz ,a pozniej dorzucanie przez cały dzień, ale to już jest patologia ,a benzo nie działa tak jak powinno :roll:

haha dla mnie ten stan to jest jak niewinne stąpanie po chmurach 8) Dlatego mówię ,ze jest pluszowo 8)
Rośnie w siłę"

Benzodiazepiny

przez seaw 02 lis 2014, 13:17
Od kilku dni zażywam Alprox 0.5 mg na ataki paniki bo już tak dłużej bym nie wytrzymał. Pomaga i to bardzo :shock:
Klozapol 300 mg docelowo 600 mg

Benzodiazepiny

przez JużTuByłem 02 lis 2014, 13:27
Malutka dawka,spróbuj brać tylko kiedy musisz
Rośnie w siłę"

Benzodiazepiny

przez seaw 02 lis 2014, 13:29
Jak wychodzę z domu to go biorę, inaczej nie dał bym rady nic załatwić na mieście. Mam aż takie lęki. Chodzę także na terapie więc może ona tez pomoże.

Benzodiazepiny

przez JużTuByłem 02 lis 2014, 14:02
A jak nie brałas alproxu, to nie wychodziłes z domu?
Rośnie w siłę"

Benzodiazepiny

przez seaw 02 lis 2014, 14:07
Wychodziłem jak musiałem i było to jedną wielką torturą.

Benzodiazepiny

przez Patryk29 02 lis 2014, 17:27
tomek83, ja lykalem zomiren przy zwiekszaniu dawki wenlafaksyny po godzinie nie bylo zadnych mysli samobójczych, ale co z tego jak na benzo rosnie tolerancja nie mozna lykac tego non-stop, jezeli bedziesz mial szczescie i lek zadziala to nie trzeba brac benzo, gorzej jak lek nie odpali i trzeba na nowo szukac innego leku i tak w kólko macieja, droga do nikad. :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Benzodiazepiny

przez namastej 04 lis 2014, 11:45
doczytałam, że problemy z mową są możliwym skutkiem ubocznym afobamu, więc to chyba po prostu to ;-)
namastej

Benzodiazepiny

przez noszila 04 lis 2014, 15:04
tomek83 napisał(a):Mam pytanie:

czy ktoś z zażywających benzodiazepiny miał tak, że po doraźnym zażyciu znikają mu od razu silne myśli samobójcze /depresyjne/?
Zastanawiam się z czego to wynika. Czy myśli samobójcze u mnie wynikają z jakiegoś lęku a nie z depresji?
Jeśli tak na czym to polega i jak to działa?

PS. Nie jestem uzależniony od benzo. Na pewno myśli samobójcze nie są efektem odstawienia benzo a ich zanik ponownego podania benzo.

Mam podobnie, tzn. kiedy czuję się naprawdę bardzo źle, wystarcza mi dosłownie połowa tabletki Relanium (czyli mniej więcej 2,5mg bo tabsy mam 5mg) i już wszystko jest inne, normalnieje, lęki mijają, złość mija przede wszystkim bo z tym mam duży problem. Ale nie umiem przekonać lekarza do zmiany kuracji, ciągle tylko SSRI, które o kant d.upy mogę sobie roztrzaskać, a które w końcu odstawiłam stopniowo sama i przynajmniej uboki odeszły.
No ale nie mogę też ciągle i na dodatek sama sobie dozować Relanium, wiadomo. Nie wiem gdzie szukać lekarza, który zrozumie, że taki lek tylko mi pomaga i mnie uspokaja a nie te "sraje" (ssri) :bezradny:
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Benzodiazepiny

przez 2004borys 04 lis 2014, 19:29
Benzodiazepiny do najlepsze leki. Takie ćpanie na legalu :D
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

Sortuj wg