Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez tomek83 08 paź 2014, 01:03
mamma napisał(a):Witam,

mam pytanie zwłaszcza do osób, które od dłuższego czasu zażywają benzodiazepiny typu xanax, afobam, alprox, itp., ale nie te o przedłużonym działaniu tylko zwykłe. Jak długo działa na was tabletka? (w sensie usunięcia objawów z powodu których ją zażywacie). Mnie pani doktor mówiła, że alprox działa czynnie 5 do 6 godzin, ale ostatnio zauważyłam, że owszem usuwa objawy (np. puls ze 140 na 70:)), ale tak na ok. 4 godziny, później te wegetatywne dolegliwości wracają, choć na szczęście nie zawsze. Jak to jest u was?

mamma

Takie najsilniejsze działanie to może i jest do 6h ale ja tak ogólnie działanie 0,25mg Alproxu czuje nawet na drugi dzień (jednak nie biorę na stałe). Okres połowicznego trwania leku to co najmniej 12h, więc obrazowo: przez pierwsze 12 godzin od zażycia działa 100% substancji, przez drugie 12h działa jeszcze 50% substacji, przez trzecie 12h działa jeszce 25% przyjętej substacji itd. A jak bierzesz dzień po dniu to nawarstwia się jedno na drugie i może być w organiźmie jeszcze pare dni po zaprzestaniu zażywania. Rozstrzyganie czy intensywne działanie trwa przez 4h czy jest 6h nie ma sensu, to tak jakby rozmawiać o tym ile czasu będziesz się czuła upojona po wypiciu jakiegośtam trunku.

Benzodiazepiny

przez Arasha 08 paź 2014, 22:05
Popiol napisał(a):Klon jednak rządzi...muszę uważać.

Oj, rządzi :uklon: potwierdzam :lol: Żeby jeszcze nie uzalezniał do tego, to już by w ogóle było pięknie :?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Benzodiazepiny

przez serbinek26 09 paź 2014, 00:00
Arasha- no wlasnie jesli chodzi o benzo to zaczalem 2-3 lata temu- moze 20 tabletek Zomirenu -po pół tabletki na noc i tylko wtedy gdy spac nie moglem !Potem nie bralem zupelniie nic az kiedys po weselu kumpla i 3 dniowej imprezie zaczalem szukac w necie czegos na kaca czy bardziej fachowo mowiac na odstawienie alko -ktos polecil Relanium i przez pól roku zuzylem 4-5 opakowan Rolek i 10 tabletek Bromozepamu ! Co do rolek to bralem je może 5-6 razy po wekendowych imprezach gdy mialem strasznego kaca- pierwsze dwa razy po 3-4 tabletki przez 2 dni z tym ze nie znajac ich dzialania bralem nie od razu tylko 2tabletki a gdy nic nie pomagalo dodawalem kolejne 2 -ostatnio zwiekszylem na 5-6 sztuk jednorazowo pod jezyk przez dwa dni czyli 25-30 mg dziennie i moze delikatnie dzialaly uspokajajaco ale szału nie bylo-dopiero wieczorem gdy dolozyem 5-10 mg szybko zasypialem i mialem fajne sny !Takze chyba wielkiej tolerki nie mam a znam kilku kumpli ktorzy po 10 mg rolek czy 0,5 mg clonozepamu czuja sie jak nowo narodzeni !Na forum hyperreal czytalem ze niektorzy biora 50-60 mg rolek czyli cale opakowanie i dopiero wtedy zaczyna dzialac ale boje sie ze to juz przesada !Dodam jeszcze ze przestalem ostatnio grac w pile przez kontuzje i przytylem do 100 kg a pewnie msaa ciala tez ma wplyw na siłę działania ! I teraz nie wiem czy zwiekszyc dawke czy szukac benzo z innej grupy typu Alpra czy wlasnie Klony?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez Arasha 09 paź 2014, 22:30
Oj chłopie ...

serbinek26 napisał(a):Co do rolek to bralem je może 5-6 razy po wekendowych imprezach gdy mialem strasznego kaca- pierwsze dwa razy po 3-4 tabletki przez 2 dni z tym ze nie znajac ich dzialania bralem nie od razu tylko 2tabletki a gdy nic nie pomagalo dodawalem kolejne 2 -ostatnio zwiekszylem na 5-6 sztuk jednorazowo pod jezyk przez dwa dni czyli 25-30 mg dziennie i moze delikatnie dzialaly uspokajajaco ale szału nie bylo-dopiero wieczorem gdy dolozyem 5-10 mg szybko zasypialem i mialem fajne sny !Takze chyba wielkiej tolerki nie mam a znam kilku kumpli ktorzy po 10 mg rolek czy 0,5 mg clonozepamu czuja sie jak nowo narodzeni !

serbinek26 No, właśnie jest odwrotnie niż piszesz. Skoro 30 mg rolek nie działa, tzn. że masz wyrobioną tolerkę, a Ci kumple, którym wystarcza 5 - 10 mg - nie. Przecież im mniejsza dawka wystarczy do wywołania zamierzonego efektu, tym lepiej. Nie brnęłabym w to dalej ... Tylko do końca nie wiem, z jakiego powodu Ty bierzesz w ogóle benzo. Masz lęki, problemy ze snem, czy tylko zaleczasz kaca w ten sposób ?

serbinek26 napisał(a):Na forum hyperreal czytalem ze niektorzy biora 50-60 mg rolek czyli cale opakowanie i dopiero wtedy zaczyna dzialac ale boje sie ze to juz przesada !

No raczej, że przesada :pirate: Nie przypuszczałabym, żeby po takiej dawce dało się w ogóle normalnie funkcjonować :roll:

Pytasz o alprę i clona ... Od siebie osobiście mogę powiedzieć, że na pewno są silniejsze od relanium, ale i zdecydowanie bardziej uzależniające. Alprę brałam codziennie przez ponad 3 lata nasennie. Później jakimś cudem lekarka wyciągnęła mnie z tego leku, przy pomocy estazolamu ( kolejne benzo, wyłącznie nasenne ) i mirtazapiny ( nie bezno, które biorę do dzisiaj i bardzo sobie chwalę, ale od razu mówię - nie działa na lęki ). Obecnie od ponad oku zapodaję sobie doraźnie ( w sumie to co 2 dni ) Clona, w możliwie jak najmniejszej dawce. Czasem wystarcza mi 0,5 mg, a czasem muszę wziąć niestety i 2 mg :bezradny: Wszystko zależy od stanu. Chociaż tak prawdę powiedziawszy, ja te Clony nie biorę już z powodu samych lęków. Po prostu, jak poprzednia dawka mi schodzi, to czuję takie napięcie i narastający atak paniki, że nie daję rady i biorę :bezradny: Dlatego nie polecam pakowanie się w uzależnienie, bo wyjście z tego jest bardzo trudne ( jak tu wiele osób pisze na forum ), a dla mnie obecnie niewykonalne. Mam nadzieję, że kiedyś dam radę.

Jeżeli masz problemy z zasypianiem, to polecałabym Ci właśnie mirtę ( wiele osób ją sobie chwali ), sny są po niej też realistyczne ( podobne działanie wykazuje także mianseryna ), tylko trzeba uważać na wzmożony apetyt, a Ty z kolei piszesz, że masz także wahania wagi ... To może Trittico - antydepresant, zapisywany również przy zaburzeniach lękowych i problemach ze snem. Sama nie próbowałam, więc nic Ci więcej na jego temat nie napiszę, ale odsyłam do wątku "Trazodon" ( substancja czynna Trittico ).
A najlepiej to byłoby mimo wszystko zasięgnąć porady fachowca. Chyba, że unikasz białych fartuchów jak ognia :bezradny:

Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Benzodiazepiny

przez serbinek26 14 paź 2014, 19:51
Arasha- tak zaczelo sie od bezsennosci ibralem Zomiren a teraz biore Rolki na kaca- nawet nie chodzi o kac fizyczny bo dobrze sie czuje ale psychiczny- 2-3 dni mam lęki-najchetniej bym z domu nie wychodzil-wydaje mi sie ze wszyscy mnie obserwuja itd.-ostatnio zadzwonil kurier ze bedzie z paczka to 10 minut chodzilem po pokoju tak jakby to byla sprawa zycia i smierci-pozdro

Benzodiazepiny

przez Stifler19 14 paź 2014, 20:01
serbinek26 zbyt aktywny mózg, lepiej nie uzależniać sie od beznodiazepin, mi lekarz na czas odwyku od bromazepamu wypisał olanzapine...neuroleptyki uspokoją i spowolnią aktywność mózgu, no i przez to pojawi sie efekt przeciwlękowy, polecam pernazyne, no i antydepresant do tego paroksetyne(bardzo dobrze działa przeciwlękowo po kilku tygodniach)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Benzodiazepiny

przez Depakiniarz 14 paź 2014, 20:13
Jak mam namówić lekarza aby przepisał mi benzo? Kiedyś w szpitalu przez miesiąc łykałem estazolam, spałem po nim dobrze, a jeszcze lepiej jak zapodałem do tego mianserynkę, teraz jestem w czarnej dupie, drugi lek nasenny Ketrel mi nie pomaga, nie wiem co robić, zmienić lekarza, pokazać szpitalny wypis z info że dostawałem benzo i domagać się aby wypisał mi taką receptę?

Benzodiazepiny

przez serbinek26 14 paź 2014, 23:06
Stifler19-dzieki za rade ale jak juz pisalem nawet benzo na mnie nie dziala ...

Benzodiazepiny

przez Arasha 14 paź 2014, 23:14
Mister Forum i benzo sobie nie załatwi :? Podpuszczasz nas ?

A tak serio ... estazolam nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę ( chyba sam to wiesz ). Może zbyt małą dawkę miansy bierzesz ? Ja rok temu musiałam zwiększyć mirtę z 30 na 45, żeby uzyskać efekt nasenny :zzz: Ketilept też mnie nie zachwycał. Trzeba kombinować.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Benzodiazepiny

przez Aisha* 22 paź 2014, 13:38
Jaki lek najlepiej wziąć przed wystąpieniem publicznym aby się nie stresować?? help
Aisha*

Benzodiazepiny

przez Arasha 22 paź 2014, 14:05
Aisha*

doraźnie, chyba każde benzo byłoby dobre ( może poza tymi typowo nasennymi, jak Estazolam czy Signopam ), ale trudno powiedzieć która substancja akurat na Ciebie podziałałaby najlepiej :bezradny: Może warto spróbować z tymi mniej uzalezniającymi jak Tranxene ( klorazepat ), czy Relanium ( diazepam ). Najsilniej działają ( ale też najbardziej uzależniają :!: ) Xanax - alprazolam i Clonazepam. Silny jest też Lorafen ( ale odradzam, bo może powodować senność i również mocno uzależnia ). Przede wszystkim nie wiemy, czy miałaś już wcześniej jakieś doświadczenie z benzo :bezradny: Jeżeli nie jesteś bardzo przesiąknięta psychotropami może się okazać, że pomogłaby Ci nawet hydroksyzyna ( która jest bezpieczna i nie uzależnia ), a też działa przeciwlękowo - tylko tu znowu pojawia się pytanie, jaka dawka byłaby wystarczająca do uspokojenia, a nie zamulenia przed wystąpieniem. Pozdrawiam ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Benzodiazepiny

przez Aisha* 22 paź 2014, 20:56
dzięki za odp
Aisha*

Benzodiazepiny

przez Reiben 23 paź 2014, 00:19
Komuś ten Lorafen też robi/robił sito z pamięci, mam dziurę w poniedziałku, czyli zaledwie 2 dni temu, jakbym się schlał podłą wódą, odtwarzam jakieś fragmenty tylko z czasu +1h do około +4h od zażycia, w dodatku tylko 2 mg, to katastrofa jeśli tak ma być.
Reiben

Benzodiazepiny

przez cytrynka84 23 paź 2014, 22:21
Benzo moga powodowac luki w pamieci,tak mi mowil lekarz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg