Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez warrior11 14 wrz 2014, 18:40
mamma, Lekarz,który mówi do osoby uzależnionej od benzodiazepin,że może ona dalej to brać,bo to jej nie szkodzi po prostu kłamie i szkodzi..też radzę Ci zmień tych psychiatrów i zacznij jak najszybciej uwalniać się od tego chemicznego syfu,
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Benzodiazepiny

przez sara044 16 wrz 2014, 21:02
Jestem uzależniona od Zomirenu (alprazolam) biorę go już 2 lata w dawce 0,25 mg, 0,5 mg.
Nie potrafię odstawić tego leku.
Lekarka zapisała mi Lorafenw celu szybszego odstawienia leku.

Codzinnie czuję się koszmarnie... wieczne poczucie odrealnienia, jakbym miała stracić przytomność, codziennie ten sam męczący objaw, jakbym już nie żyła, była duchem, okropność.

Boję się brać Lorafen, nie mam osoby, która by mnie wspierała... mam tyle obaw co do tego leku :-(

Może ktoś z Was ma ochotę na smsowy kontakt ?

Benzodiazepiny

przez Arasha 17 wrz 2014, 01:00
sara044,

ja swego czasu brałam Zomiren przez ponad 3 lata nasennie ( ponad 1 mg dziennie ) i później odstawiłam przy pomocy Estazolamu ( nasennego ) oraz mirtazapiny ( ale to dlatego, że ja mam problemy ze snem )

Lorafenu nie polecałabym Ci, sama nie brałam, ale z tego, co tu ludzie piszą to dość mocny lek. Najczęściej te mocniejsze benzo, jak alprazolam ( substancja czynna Zomirenu ) odstawia się przy pomocy Relanium. Ale najlepiej to skonsultować z lekarzem.

Tu na forum jest wątek o odstawianiu benzodiazepin. Możesz sobie poczytać. Tam się więcej osób na ten temat wypowiada. Jeden gościu ( przemek_44) prowadzi nawet bloga.

Pozdrawiam :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez KotekWrau 26 wrz 2014, 20:29
Ja jestem wyjatkowym przypadkiem bo nie uzaleznilam sie w ogole od xanxu a bralam kilka razu po pare miesiecy. Co wiecej nie uzaleznilam sie od klonow. (ale zeby nie bylo, ze jestem taka harda uzaleznilam sie od stabilizatora nastroju :-/)

Nowy psychiatra nie chcial mi wypisac recki na xanax, ale dal mi propranolol (wiem, ze to nie benzo). Domyslam sie, ze to jakis slaby szit bo proponowal mi tez hydroksyzynke hehehe.
Mam pytanie czy ten propranolol moge polaczyc z zomirenem bo mam troszku zapasu na szczescie?

Benzodiazepiny

przez cytrynka84 26 wrz 2014, 20:57
KotekWrau, mozesz łączyć, tak propranolol to slaby lek , na mnie nie dzialal w ogole, ale to nie znaczy wcale, ze u Ciebie nie zadziala.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Benzodiazepiny

przez ala1983 28 wrz 2014, 20:31
sara044 napisał(a):Jestem uzależniona od Zomirenu (alprazolam) biorę go już 2 lata w dawce 0,25 mg, 0,5 mg.
Nie potrafię odstawić tego leku.
Lekarka zapisała mi Lorafenw celu szybszego odstawienia leku.

Kto tym lekarzom daje dyplomy???
Diazepam albo Klorazepat zamiast Lorafenu.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Benzodiazepiny

przez AddictGirl21 28 wrz 2014, 21:11
sara044, Sara bierzesz małe dawki. 0,5mg to pikuś a czujesz się tak dlatego, że organizm potrzebuje więcej benzo. Oczywiście nie namawiam do zwiększania dawek, Broń Cię Panie Boże. Pocieszę Cię tak - dawki są naprawdę małe więc sybko z tego wyjdziesz - miesiąc, dwa detoksu i będziesz jak nowonarodzona :D
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

Benzodiazepiny

przez serbinek26 03 paź 2014, 00:23
A jak na Was dziala Diazepam? ja ostatnio wzialem 6 tabletek tj 30 mg i nie poczulem zadnego dzialania za to wieczorem 5 mg pomaga mi zasnac- moze byc tak ze biore za mala dawke ( w dzien) czy tez po prostu Relanium na mnie nie dziala?

Benzodiazepiny

przez ala1983 03 paź 2014, 14:37
serbinek26, To co bierzesz w dzien pewnie rozkreca sie wieczorem.

Benzodiazepiny

przez serbinek26 03 paź 2014, 21:07
ala1983- wieczore raczej usypia a nie rozkreca ! W dzien biore najczesniej na kaca po alko -u wielu zajomych kac mija po 20 minutach a ja nie czuje adnego dzialania rolek

Benzodiazepiny

przez ala1983 04 paź 2014, 15:07
serbinek26, Rozkreca w sensie zaczyna dzialac czyli uspokajac :-)

Benzodiazepiny

przez Stifler19 07 paź 2014, 21:02
po jakim czasie mijają objawy odstawienne? czy wygląda to tak że z tygodnia na tydzien jest lepiej? czuje sie uzależniony od bromazepamu, nie stosowalem tego leku codziennie, kilka razy w tygodniu po 3 mg no i odczuwam teraz lęk cały czas. Kiedy objawy mogą sie zmniejszyć?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Benzodiazepiny

przez Arasha 07 paź 2014, 23:53
Stifler19
Ja też nie biorę Clona codziennie, a jestem uzależniona. Benzo kumulują się w organizmie i przez jakiś czas zawsze jakieś stężenie we krwi jest. Jak się całkiem wypłucze, to się zaczynają jazdy, trzęsawki i potrzeba sięgnięcia po kolejną tabletkę. Ze swojej strony zachęcam Cię do wejścia na wątek - "Benzodiazepiny - moja walka z uzależnieniem i odstawianiem". Tam teraz dużo ludzi pisze, są tam rekordziści biorący benzo ponad 20 lat. Tam się wiele dowiesz, podyskutujesz sobie. Ten wątek jest zdecydowanie rzadziej odwiedzany :?

Jedno, co Ci tam większość powie, to żeby nie odstawiać żadnych benzo z dnia na dzień, jak się dłużej brało. Pozdrawiam ;)

serbinek26 Może być tak, że jedno benzo na kogoś działa, a na inną osobę słabiej albo wcale. Ale ja osobiście uważam, że Ty masz już wyrobioną tolerkę. Poza tym jeżeli łączysz to jeszcze z alko, a raczej jako remedium na kaca ... to możesz nie obserwować skutku. Od dawna w ogóle bierzesz rolki, czy tylko sporadycznie ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Benzodiazepiny

przez Popiol 08 paź 2014, 00:40
Klon jednak rządzi...muszę uważać.
Popiol

Sortuj wg