Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez shinobi 20 wrz 2011, 08:02
Garosso napisał(a):A jak zejsc z zommirenu sr branego raz dziennie 0.5mg przez 3 tyg. Wczoraj chcialem odstawiic calkowicie i rano nie wzialem ale dopadl mmnie silny lek i panika, nie dalem rady i musialem znowu lyknac. Dodatkowo biorę Parogen20mg i lekarz zalecil mi miannsec na noc. Czy to znaczy ze jestem już uzależniony od zomirenu? ;(

Może jesteś, a może nie. Lęk przy odstawieniu pojawi się zawsze, trzeba go przetrzymać i tyle. W Twoim przypadku dawka i okres jej brania są bardzo małe, dodatkowo bierzesz wersję o przedłużonym działaniu, więc z odstawieniem nie powinno być problemu.

Benzodiazepiny

przez Misiek_NL 28 wrz 2011, 11:32
Już 13 dzień bez elenium :great: Jest ciężko... chodź myślę że najgorsze już mam za sobą....
Misiek_NL

Benzodiazepiny

przez uzytkownik 28 wrz 2011, 11:42
Misiek_NL napisał(a):Jest ciężko... chodź
Dokąd mam iść? :)
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez Misiek_NL 28 wrz 2011, 11:47
choć
Misiek_NL

Benzodiazepiny

przez acomitam82 29 wrz 2011, 20:03
Wykrywanie benzodiazepin w testach
Witam, czy ktoś z Was orientuje się może jak długo wstecz można wykryc benzodiazepiny w testach (mocz,krew), chodzi mi głównie o clonazepam
Ostatnio edytowano 29 wrz 2011, 20:11 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Wykrywanie benzodiazepin w testach

przez Lord Kapucyn 29 wrz 2011, 20:05
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Benzodiazepiny

przez tiska84 02 lis 2011, 08:50
Witam Wszystkich!
Zaczne może od tego,że już jakis czas temu bylam na tym forum i to bylo wowczas kiedy myslalam że ze mną już koniec i nic i nikt nie może mi pomóc.
Mam 28 lat i moja histora z nerwica lękową zaczela sie w lutym tego roku.Pewnej nocy obudzil mnie potworny bol glowy jakby mi ktos w srodku mózg wyciągał i tak się tym przerazilam ze do rana siedzialam i modlilam sie,zeby nie umrzec...
Bol taki utrzymywal sie jeszcze pare dni i byl okropny a ni mowiac o tym,ze ja czekalam az umre i wyobrazalam sobie ze mam guza,tetniaka.TRafiłam do szpitala po czym neurolog stwierdzil ze to migrena,zapisal leki i od tych lekow bylo jeszcze gorzej Moje zycie zmienilo sie w ciagu tych paru dni nie do poznania (opuscilam na jakis czas studia,dla narzeczonego bylam okropna,nie spalam po nocach,schdlam okropnie).Pozniej byl kolejny neurolog i zapisal mi takie opioidy ze jak szlam ulica to jakbym chodzila w powietrzu,bezsennosc i cala psychika jeszcze gorzej sie nadwyrężyla Odstawiłam te leki i poszlam do psychiatry i dostalam BENZODIAZEPINY i teraz zaczyna sie najgorsza cześć mojej historii.Nikt mi nie powiedzial jak i przez ile mam je zarzywac i ze one prowadza do uzaleznienia i nie mozna je odstawic z dnia na dzien.Dostalam duza dawke i szczesliwe je bralam przez miesiac az tu nagle stwiedzilam ze je odstawie i zaczal sie HORROR!!!
Nie wiedzialam co sie ze mna dzieje,nawet pogotowie wezwali bo dzialo mi sie wszystko (slabosci,bole i kolatania srca,dusznosc,objawy grypopodobne,bol glowy) i badania oczywiscie pokazaly ze jest w porzadku kazdy tam na izbie patrzyl na mnie jakby chcial powiedziec NERWICA,HISTERYCZKA.
Trafilam do lekarza rodzinnego i przy okazji wywiadu powiedzialam o tych lekach i zapisal mi jakies zastepcze i nic to nie pomoglo,poszlam do innego psychiarty i zapisal inne benzo + antydepresant i chcialam to jak najszybciej ostawic i udalo mi sie odstawic choc tez przezywalam skutki tego ale o tyle bylam silniejsza ze widzialam,zeby nie panikowac ze to przejdzie.Trwalo to wszystko w sumie do tego czasu i codziennie zastanawiam sie i zmagam z tymi skutkami ale moja psychika sie nadryrezyla i teraz bardzo sie boje brac jakis tabletek nawet z poczatku balam sie brac witamin (zostal taki uraz w psychice)POmimo tego moge tez powiedziec,ze stalam sie jakby silniejsza,ze walcze i nie daje sie.
Teraz zdiagnozowali u mnie refluks i dostalam leki na to i bardzo boje sie brac ze znowu mogą mi sie dziac wszystkie objawy niepozadane ale nie daje sie zwariowac.Chce sie uwolnic i apeluje do wszystkich nie siegajcie po leki wyciszajace ktore uzalezniaja bo to pozorny chwilowy spokoj,lepsza jest rozmowa z kim kogo sie kocha,zajecie sie sportem itp.
Jakbym mogla cofnac czas nigdy nie wzielam bym tych lekow ale teraz kazda wizyta u psychologa nie koncy sie romowa tylko dostaje sie "wspomagacze".
Ja swoje przecierpialam i nie zycze tego nawet wrogowi choc to doswiadczenie czegos mnie nauczylo...
Lęk i strach pozostal...

p.s dalej zmagam sie z skutkami tego odstawienia i czasem zdarza sie ze codziennie mam szereg roznych innych objawow i mam pytanie moze ktos zna dobre ziola zeby zlagodzic skutki odstawienia??

Benzodiazepiny

przez shinobi 02 lis 2011, 10:25
acomitam82 napisał(a):Wykrywanie benzodiazepin w testach
Witam, czy ktoś z Was orientuje się może jak długo wstecz można wykryc benzodiazepiny w testach (mocz,krew), chodzi mi głównie o clonazepam

Ale po co?
Jesli robisz zwykłe badanie krwi, czy moczu, nikt Ci tam benzo nie wykryje, bo nikt go tam szukał nie będzie.

Benzodiazepiny

przez tiska84 02 lis 2011, 17:12
Ja mam pytanie i prosze o odpowiedz :D
Njabardziej mi dokuczaja dolegliwosci sercowe-znacz cisnienie mam w normie 115/60 (naleze do niskocisnieniowcow)ale czuje bardzo silne pobolewania w okolicy serca i zlewne poty (teraz w mniejszym stopniu ale dalej sie utrzymuja) i czy jest sens isc do lekarza i zrobic echo serca i dostac prawdopodobnie inne świnstwo??Lepiej pic ziolka i cierpiliwie czekac (u mnie to trwa od wrzesnia)??

Benzodiazepiny

przez Michałek 75 02 lip 2012, 18:04
Zaczełem czytać dziś ten post . Właśnie wychodzę z 4 mg xanaxu od 10 lat . Wiem , że duża dawka. Mam nadzieję że na forum piszą tylko ludzie którzy mają ostre obiawy odstawienne - bo inaczej makabra . Nie ukrywam , że wpisy - najgorzej jest po odstawieniu są lekko przerażające . Może odezwie się ktoś kto wyszedł z tego g...na .
Always Look on the Bright Side of Life ...

Benzodiazepiny

przez Ben 02 lip 2012, 20:38
Michałek 75 napisał(a): Może odezwie się ktoś kto wyszedł z tego g...na .

Ja się odzywam :D wyszedłem z tego (jak to słusznie nazwałeś) g...na. Odpowiem Ci od razu na pytania - jest to możliwe ale nastaw się na bardzo kamienistą drogę :( Co prawda moja dawka (w/g opinii innych była ponoć niewielka) jednak mi osobiści bardzo dokuczyła. Obecnie jestem od ponad 6'ściu lat czysty ale nadal odczuwam drobne objawy polekowe. Generalnie można z tym żyć a nawet trzeba ... nie ma innej drogi - no chyba że powrót no "bezyny" :mrgreen:
pozdrawiam
Ben.
Ben

Benzodiazepiny

przez betii 02 lip 2012, 23:08
ja znam osobe ktora schodzila z cloranxenu w szpitalu i chwali sobie ten sposob bo tam po malutku schodzą , dawają leki zamienne i obserwują

Benzodiazepiny

przez Michałek 75 02 lip 2012, 23:44
Wiesz musi się udać ambulatoryjnie w domu - praca, rodzina. Przeczytałem cały post - pocieszający nie jest . Obecnie udało mi się zejść z 4mg do 0.75 mg przez półtora miesiąca. Za drugie półtora musi być ZERO . Oczywiście pod okiem lekarza i przy pomocy rodziny. Wpisy zrobiło ok. 30 osób uwalonych są setki , mam nadzieję że reszta wyszła łatwiej. Chociaż Wasze wpisy są potrzebne i też się dołącze - BENZO TO G...NO NIE ZACZYNAJCIE Z TYM !

Pozdo dla WALCZĄCYCH !
Always Look on the Bright Side of Life ...

Benzodiazepiny

przez Saanna 02 lip 2012, 23:46
Tiska84, a jakie masz objawy odstawienia? i ile brałas benzo? Mnie mój ojciec namawia co bym brała :/, ale jakies szczatki mózgu, swiadomosci mowią i musze wrecz go krzykiem przkeonywac, ze tego brac nie bede- xanax. musze na czyms usnac, a on mi podaje to, jasne, ze sie boje, ze nie usne, bez wspomagacza. ale wczoraj udalo mis ie usnac, na cwiartce, choc ciezko było, sen, był przerywany i nedzny, ale od 2 miechów w sumie ... to zadna nowosc.

Sortuj wg