Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez paradoksy 11 maja 2011, 13:29
bierzesz benzo parę lat? :shock: bez przerw? :shock: :shock: :shock: :shock:
paradoksy

Benzodiazepiny

przez shinobi 11 maja 2011, 14:54
manneken, przeszedłem z alprazolamu na klonazepam z dnia na dzień, o ile pamiętam w przeliczeniu "X mg alprazolamu na X mg klonazepamu". Poczatkowo podchodziłem do zamiany sceptycznie, ale okazało się, że klonazepam jest równie skuteczny, zaś do całkowitego odstawienia był dla mnie łatwiejszy.
shinobi

Benzodiazepiny

przez manneken 11 maja 2011, 19:52
Paradoksy,były w Polszcze takie czasy,że nie było coca-coli,prozacu i cytując klasyka 'nic nie było".
Jak u Szwejka:lewatywa i na odwach.A tak na bardziej poważnie,jedynym praktycznie sposobem leczenia zaburzeń lękowych wszelakiej maści były benzodiazepiny.I jakoś żyję,nie spożywając więcej niż niektórzy na tym wątku.
shinobi,dzięki za odpowiedź.Czy korzystałeś z jakiś "podpórek" ?Jeżeli gdzieś o tym piszesz,to wskaż.
Będę zobowiązany.

Pozdrawiam wszystkich.

-- 15 maja 2011, 12:53 --

W uzupełnieniu....
Benzodiazepiny są lekiem.Sadzę,że na tym portalu wypowiadają się ludzie chorzy na choroby o podłoży lękowym a nie zażywający"rekreacyjnie".Przeglądając ten wątek stwierdzam,że 80% postów jest w stylu"biorę tyle a tyle ,tego i tego,muszę to odstawić....".Zapominając chyba o jednym,że jeżeli są chore to oprócz objawów abstynencyjnych muszą pojawić się objawy choroby czyli ....lęk.Osoby zdrowe zażywajace benzo, można powiedzieć mają łatwiej o 50% przy ich odstawianiu.
Aby nie wróciły objawy choroby ,lekarze zapisują leki przeciwdepresyjne ,mające "zastąpić" odstawianą benzodiazepinę.I tu zaczyna się problem.Moim zdaniem,po przerobieniu tego na własnym organizmie,żaden antydepresant ani inna substancja się do tego nie nadaje/np.gabapentyna,pregabalina,mianseryna,mirtazapina,trazodon itd./
No i osoby chore mają problem...,co zamiast benzo ?Literatura przedmiotu mówi mniej więcej tak "jeżeli nie brałeś benzo to może przy pomocy w/w leków i psychoterapii Cię wyleczymy".Ale pierwszą benzo zapisał Ci kto?....lekarz.I jesteśmy gdzie?W "dupie tam gdzie panie majster słońce nie dochodzi"
Część osób,w tym ja,chorując "od zawsze" musi się pogodzić z myślą o braniu benzodiazepin do końca życia,szczególnie będąc w wieku 50+/ a raczej 60-/ .Tak samo osoby chore np. na padaczkę.
Psychiatria jest bardzo biedna sierotą Medycyny.I chyba tak pozostanie.Z różnych powodów.Ale to zupełnie inna historia.

PZDR
manneken

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez Dust 20 maja 2011, 13:24
manneken napisał(a):Cześć,jestem tu nowy.
Pytam osoby biorące długoterminowo benzodiazepiny np. kilka lat i w dużych dawkach/ze wskazań leczniczych oczywiście/,czy miały problem z przejścia z jednej na drugą o tej samej sile działania?
Lekarz zalecił zmianę alprazolamu na klonazepam i za cholerę ta ostatnia "nie działa".

Pozdrawiam

Z alpro na clonazepam jest bardzo latwo ale na odwrot,gdy zazywa sie clonazepam bardzo dlugo,to przejscie na inne benzo moze przyspozyc troche problemow.
Dust

Benzodiazepiny

przez shinobi 20 maja 2011, 13:35
Zgadzam się z przedmówcą. W moim przypadku przeskok z alprazolamu na klonazepam był bezproblemowy, choć podchodziłem do niego ze względu na uzaleznienie od pierwszej substancji, dość sceptycznie.
Przeskoku w drugą stronę nie próbowałem, bo na klona przeszedłem celem uniezaleznienia się od benzodiazepiny.
shinobi

Benzodiazepiny

przez Korba 20 maja 2011, 13:38
od tygodnia biorę clona i nie zażywam alprazolamu, a zażywałam 3mg dziennie.
lęki właściwie minęły, ale sen się nie poprawił, jak obiecywała lekarka.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Benzodiazepiny

przez shinobi 20 maja 2011, 13:40
Klon na sen?
Dziwne...
Czy zamieniłaś alprazolam na klona, by rzucić benzo?
shinobi

Benzodiazepiny

przez Korba 20 maja 2011, 13:51
No moja lekarka bardzo chce bym odstawiła benzo i ja w sumie też bym chciała, więc przeszłam na tego clona.
Gdy poprosiłam o coś na sen, powiedziała, że 1mg clona mi pozwoli zasnąć.
Ona ogólnie jest przeciwna benzo i lekom nasennym. No a co ja zrobię, że ja spać nie mogę..
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Benzodiazepiny

przez shinobi 20 maja 2011, 13:54
Masakre. Czasem mam wrażenie, że większość psychiatrów to zwykłe konowały.
Czyli 1 mg klona walisz z wieczora na sen?
A jak rozkłada się u Ciebie zażywanie klona w ciągu dnia?
shinobi

Benzodiazepiny

przez Korba 20 maja 2011, 13:55
0,5 rano. i potem wieczorem 0,5 albo 1.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Benzodiazepiny

przez err 20 maja 2011, 13:57
Ja zażywałem przez około 3tygodnie 1mg dziennie i z dnia na dzień przestałem zażywać i żadnych objawów. Podobno dopiero po miesiącu uzależnia.
err

Benzodiazepiny

przez Zenonek 20 maja 2011, 13:59
Korba, A probowalas innych benzo np Relanium , Lorafen , Lexotan ??

Albo moze juz lepiej jakis neuroleptyk na sen brac niz Clona, przeciez to naprawde sie ciezko odstawia.

Benzodiazepiny

przez linka 20 maja 2011, 13:59
Podobno .... to zależy od organizmu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Benzodiazepiny

przez Korba 20 maja 2011, 14:00
Zenonek, ja zażywam neuroleptyk, ale on bynajmniej na sen nie pomaga.

relanium jest lżejsze od clona? bezpieczniejsze?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg