Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez montechristo 27 gru 2010, 10:43
Ja ponawiam próbe odstawienia clona.
Zastąpiłem 2 clona - lorafenem 1mg i zaczyna się 3 dzień jak nie łykam. Mam dziś wolne to mi łatwiej...
Mam leki i odruchy wymiotne - to jest najgorsze.

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 10:49
montechristo, nic niczym nie zastępuj, idź po chlorprotixen do lekarza + hydroksyzynę i odstawisz bez problemu. Do tego mozna dorzucić jeszcze karbamazepinę, która też działa na GABA. I nie musisz nic na nic zamieniać, za kilka dni będziesz czysty i będzie ok.
Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 27 gru 2010, 10:56
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):montechristo, nic niczym nie zastępuj, idź po chlorprotixen do lekarza + hydroksyzynę i odstawisz bez problemu. Do tego mozna dorzucić jeszcze karbamazepinę, która też działa na GABA. I nie musisz nic na nic zamieniać, za kilka dni będziesz czysty i będzie ok.

Mój psychiatra patrzy się na mnie jak na debila...jak jej powiem że się wpieprzyłem w benzo to załąmie ręce...

A co to za leki? to nie z grupy benzo?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 11:06
Chloroprothixen to neuroleptyk. Jest bezcennny przy odstawianiu benzo, (mimo ze kosztuje kolo 3 zł ;P), bardzo mocno uspokaja i usypia na poczatku. Hydroksyne moglbys brac 3 razy dziennie po 25 mg i też bardzo pomaga na ''tylepanie'' po benzo. Hydro jest de fakto lekiem na allergie, ale ma dzialanie uspokajające i nie uzależnia. Te 2 leki są genialne przy odstawce, nie porównywalnie łatwiej jest... polecam.
Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 27 gru 2010, 11:23
to jest moje gg - 23079120 - napisz

przez Apii 27 gru 2010, 13:37
ja bralam benzo codziennie i odstawilam sama z siebie jak wlaczony zostal mi fluanxol, po prostu przestalam odczuwac potrzebe brania benzo
Apii

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 18:41
Slodki_malin, No to idź do lekarza i się spytaj. Dziwi mnie trochę, że chloroprotixen nie jest tak często zapisywany, a może być nieuzależniającym substytutem benzo. Podaje się chyba głównie osobom agresywnym, tak mój doktorek powiedział...
Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 27 gru 2010, 20:24
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Slodki_malin, No to idź do lekarza i się spytaj. Dziwi mnie trochę, że chloroprotixen nie jest tak często zapisywany, a może być nieuzależniającym substytutem benzo. Podaje się chyba głównie osobom agresywnym, tak mój doktorek powiedział...

Wujek - o jakich skutkach mówi Amon?

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 20:41
Ze skutków ubocznych u mnie to było tylko na początku ospałość i zamulenie- czyli o to mi chodziło. Póżniej już działał na mnie uspokajająco. Mówie oczywiście o dawkach rzędu 15-30 mg.
Wujek_Dobra_Rada

przez montechristo 27 gru 2010, 20:59
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Ze skutków ubocznych u mnie to było tylko na początku ospałość i zamulenie- czyli o to mi chodziło. Póżniej już działał na mnie uspokajająco. Mówie oczywiście o dawkach rzędu 15-30 mg.

Eee to spoko. To żadne skutki. Tym bardziej że ja potrzebuje jak wiesz na kilka dni - no tak?

przez Wujek_Dobra_Rada 27 gru 2010, 21:02
montechristo, Zaczynasz od dawki 15 mg przed snem, powinno Ci usypiać kilka dni. Za jakieś ok. 4 dni będzie działać uspokajająco, do tego hydro 3 x 25 i musi być ok. A to, że to stary lek? Anafranil wprowadzono w latachj 60-tych i do dzisiaj bije na głowe większość antydepresantów nowszej generacji.
Wujek_Dobra_Rada

przez kasia000 28 gru 2010, 15:15
a na czym spisz teraz wujek dobra rada?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Wujek_Dobra_Rada 28 gru 2010, 20:23
lepiej nie pytaj...
Wujek_Dobra_Rada

przez lakuda 05 sty 2011, 21:46
aktualnie biorę dawkę 5 mg
jak dla mnie bomba
wysypiam się, jak nigdy..

kusi mnie zwiększenie dawki do 10 mg ( lekarz pozwolił :P )
ale jeszcze się wstrzymam..
lakuda

Sortuj wg