Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez chojrakowa 11 lis 2010, 16:00
betii, mnie chlorprothixen nie ruszał w ogóle jeśli chodzi o zasypianie, za to rano nie mogłam się dobudzić.
Ketrel odpada ze względu na moją schizę żywieniową.
Pozostaje mi się męczyć.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez RafQ 11 lis 2010, 17:56
Jeżeli nie tolerujesz neuroleptyków,to pewnie musisz schodzić bez wspomagania.
Zanim neuroleptyk się rozkręci,minął objawy oboczne i zacznie działać musi płynąć kilka dni do dwóch tygodni (a może nawet dłużej).IMO wtedy bedą one działać jak należy i wtedy przypuszczalnie należałoby dopiero schodzić z benzo.Ja opieram się jedynie o swoje doświadczenia i nie jestem lekarze,więc nie wiem tego na pewno.Ale wiem,że risperidon mi pomógł i to bardzo.

Jednak jeżeli schodzisz bez wspomagania,to wiedz że najgorzej jest na samym początku i w fazie końcowej gdy schodzisz poniżej 0.5 dobowo.Jednak to wszystko jest do przeżycia a objawy odstawienne stopniowo będą ustępować.U mnie wszystko trwało dokładnie miesiąc (clonazepam) ze wspomaganiem risporeptem.

W tym roku zszedłem w 3 tygodnie z 2-2.5mg do 2x0.25 dobowo.Było to jednak w lecie,a jak wiemy wtedy przy upałach było na prawdę ciężko.Następnie wpadłem w fazę depresyjną,wracałem do pracy po ponad miesięcznym urlopie i wróciłem do brania.
W tej chwili jestem na 3x0.5 mg zwykłego alprazolamu i zastanawiam się co dalej robić.

Dasz rade!

Możesz mi powiedzieć jak długo regularnie brałaś te 2mg?
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 11 lis 2010, 18:58
chojrakowa, ale po chloro nie będziesz tak rozdygotana. Owszem, sielanka nie będzie, ale będzie znacznie lżej. Jeśli masz karbamzepinę to też się możesz wspomóc, pomaga przy odstawce benzo.

Wczoraj troszkę się podkurwiłem i zarzuciłem 2 mg clona. Nic. Smak jak mentos, działanie jak mentos :D
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 11 lis 2010, 19:58
Czyli co ?? Odświeża oddech ?? ;)
Misiek_NL

przez Wujek_Dobra_Rada 11 lis 2010, 20:02
Clonozepam ma taki chamski miętowy smak. Nie odświeża oddechu chyba :D

[Dodane po edycji:]

Oczywiście nie polecam tego leku, na świeży oddech :pirate:
Wujek_Dobra_Rada

przez Tenuis 21 lis 2010, 14:51
Jak długo trwa odstawienie Alprazolamu?
Tenuis

przez RafQ 21 lis 2010, 21:01
Zależy jaka dawka,jak długo się bierze oraz od reakcji danego organizmu na odstawienie leku.Każdy organizm jest inny i nieco inaczej reaguje na leki oraz ich odstawianie.
RafQ

przez Misiek_NL 21 lis 2010, 21:36
RafQ, a z 0,5 mg Afobamu po dwuch miesiącach brania ??
Misiek_NL

przez RafQ 21 lis 2010, 21:40
Trudno powiedzieć jak dany organizm zareaguje.Dawka jest bardzo mała (rozumiem że 0.5mg dobowo?) i czas zazywania stosunkowo krótki więc nie powinno być tragedii.
RafQ

przez Misiek_NL 21 lis 2010, 22:04
Tak 0,5 mg dobowo 0,25 mg popołudniu i 0,25 mg wieczorem, ale do tego rudotel 15 mg dobowo ( 3 x 5 mg ) i Anafranil 30 mg dobowo ( 3 x 10 mg )
Misiek_NL

przez montechristo 21 lis 2010, 22:26
Ja schodze z SYFU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pod tytułem CLON!!!
w ciągu 10 dni spadłem z ok. 1.5mg Clona na dobe na mniej niż 0.5mg moze nawet 0.4mg na dobę.
I powiem tak - kur....wa to jest koszmar.
Mam porównanie do np. palonej heroiny którą 11 lat temu rzuciłem skutecznie - i niektóre objawy są podobne - grypopodobne, bóle mieśni, rozwolnienie,wymioty, cos jakby konwulsjie i torsje, zgaga, mega zmęczenie....

I powiem tak - nie wiem jak będzie jak rzuce do zera....mam cykora

przez RafQ 21 lis 2010, 22:29
Z tego co piszesz to masz kombo 2 benzo jednocześnie :shock: .Rudotel to także benzo (medazepam) tylko o bardzo długim okresie półtrwania.

Tu masz tabele i przelicznik alprazolamu i medazepamu na diazepam

http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm
RafQ

przez Misiek_NL 21 lis 2010, 23:16
To jak z tego zejść ??
Misiek_NL

przez RafQ 22 lis 2010, 00:54
Ale nie rozumiem za bardzo :roll: .Ktoś Ci przepisał te leki i domyslam się,że był to specjalista psychiatra tak?
Ustalił Ci plan leczenia,dobrał leki i poinformował Cię o wszystkim,bo tak to rozumiem :?: .On w takim razie powinien Cię pokierować i poinformować o dalszych etapach leczenia bądź o jego zakończeniu.
Chyba,że jest troszkę inaczej to proszę sprecyzuj to dokładnie.

Z medazepamem nie miałem nigdy do czynienia,ale z alprazolamem tak.Z przelicznika wychodzi,że połączenie tych dwóch benzo w przybliżeniu daje około 25mg diazepamu dobowo.
Ale my możemy sobie tu tylko tak gdybać,wymieniać się spostrzeżeniami ale decyzje co do postępowania powinien podejmować lekarz,który Cię prowadzi.Nie doradzimy Ci jak dokładnie odstawiać,bo mamy tylko pobieżną wiedze na temat tych leków opartą na tym co znaleźliśmy w necie i po części swoim doświadczeniu.
RafQ

Sortuj wg