Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzo a derealizacja

przez katris 08 paź 2010, 21:34
U mnie benzo na początku brania wywołuje małą derealizację, albo może raczej to nerwica wywołuje, a nie benzo?

Re: Benzo a derealizacja

przez Misiek_NL 08 paź 2010, 22:07
U mnie raczej zmniejsza lub niweluje derealizacje... Tak jakbym po benzo czuł się normalnie...
Misiek_NL

Zmniejszenie tolerancji na benzodiazepiny.

przez Wujek_Dobra_Rada 30 paź 2010, 00:12
Witam,
Zastanawia mnie, jak długo trwa zmniejszenie tolerancji na benzodiazepiny. Gdybym miał brać Xanax w dłuższym okresie to potrzebowałbym dawki minimum 0,5 x 3 dziennie. Pamiętam kiedyś, że gdy zaczynałem to było jakieś 0,25 x 2. Czy jest możliwe zbicie tolerancji do takiego poziomu, jaki był na początku brania? Pewnie dobrych kilku lat by potrzeba było.... Ktoś z was miał przerwy 2,3 letnie? Wpływało to w znaczący sposób na spadek tolerki? Oczywiscie, trzeba było by zrezygnować z alkoholu (tolerancja krzyżowa z benzo).
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Benzodiazepiny

przez Jednakowoż 10 lis 2010, 01:25
Mam pytanie - czy tolerancja na np. alprazolam skutkuje także tolerancją na inne benzodiazepiny? Czy może np. na kimś 0,5 mg alprazolamu nie robi już żadnego wrażenia, a odpowiednia (wg. mocy ze znanych tabel) dawka np. Relanium, Tranxene czy Clonazepamu zadziała, jakbyśmy ją brali pierwszy raz?

przez RafQ 10 lis 2010, 02:50
Na pewno nie zadziała tak jakbyś miał zerową tolerancję.Może działać trochę bardziej intensywnie ale zależy co zażywałeś do tej pory i na co chcesz przejść.
Zerknij na wątek "clonazepam" tam opisałem moje doświadczenie z tym lekiem i w jaki sposób tolerancja "zmusiła" mnie niejako do zmiany na inne benzo (z clona z powrotem na alprazolam).
Nie wykluczam całkowitej odstawki i powrotu do zażywania doraźnego,bo cała sytuacja zaczyna mnie delikatnie mówiąc wku.wiać :x.
RafQ

przez chojrakowa 10 lis 2010, 02:58
Czy ktoś z was miał - i znalazł skuteczny środek - na napięciowe bóle mięśni po zmniejszeniu dawki benzo (nawet o "głupie" 0.25)?
Nie daje mi to żyć, próbowałam z mydocalmem i niestety nic nie dał.
Mięśnie od karku przez łopatki i przy samym kręgosłupie tak bolą jakby miały się ścisnąć w kamień. :-|
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez betii 10 lis 2010, 22:41
moze sprobuj naproxen?
na rozlusnienie dobre bylo by relanium ale nieee polecam... bo z jednego uzalezniacza wejdziesz w 2.
Albo po prostu skons.sie z lekarzem

przez RafQ 10 lis 2010, 22:48
Nie wiem czy na takie dolegliwości jest jakiś sposób.Poleciłbym konsultację z lekarzem.
Ja schodziłem z 1mg (clonazepamu) i próbowałem zdecydowanie za szybko.Efektem były nie tylko potworne bóle mięśni,stawów,mimowolne drżenie mięśni ale także biegunki,nudności,gorączka i straszne osłabienie (ledwo co z łózka mogłem wstać).
Ale pocieszę Cie,że z alprazolamu dużo łatwiej się schodzi (chociaż nie ukrywam,że jest to także bolesne).

Trzymaj sie jakoś i powodzonka.

P.S.

Mnie też prawdopodobnie niedługo czeka odstawka :roll: .
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 10 lis 2010, 22:49
chojrakowa, chlorprotixen

Jednakowoż, Z benzodiazepinami to jak z alkoholami - jest wódka, piwo, wino - niby inne rzeczy ale efekt finalny ten sam. To jak postanowić przestać pić wódkę i przeżucić się na wino. Tak się nei da. No i benzo to taki alkohol w tabletce.
Wujek_Dobra_Rada

przez chojrakowa 10 lis 2010, 23:03
Wujek_Dobra_Rada, chlorprothixen nawet mam w domu, moja psychiatra kazała mi się masować. Ale tam nie ma co masować - kamienie :roll:

przez Wujek_Dobra_Rada 10 lis 2010, 23:10
chojrakowa, Mi chlor pomagał przy odstawianiu benzo. I to bardzo.
Wujek_Dobra_Rada

przez chojrakowa 10 lis 2010, 23:24
Wujek_Dobra_Rada, matko, czemu ja o tym nie wiedziałam? Odstawiłam już 1.25mg na czysto :roll: :shock:

przez RafQ 10 lis 2010, 23:42
Na czysto jest bardzo ciężko.Jak masz chlorprotixen to nawet się nie zastanawiaj tylko wspomagaj.Ja miałem risperidon i też bardzo pomógł.
RafQ

przez betii 11 lis 2010, 13:59
ja po odtawieniu tranxeny dostalam relanium i tritico, ketrel... ketrel byl pomocny ale on dziala dziala po dlugim czasie brania. Afobanu nie biore gdyz lek.powiedz mi ze go sie bierze krocej, na stale raczej clorazepas- cloranxen , tranxene czy lorafen.
Moze spróbuj jakis neuroleptyk? ja bralam chloropr. nie pomagał mi zbytanio.ale w wiekszej dawce podowuje efekt sedacyjny- jak u mnie. chociaz lepiej dziala tisercin. Bralam go 3 x dz.po polt tabl. i naprawde uspakaja.. tylko u mnie dawał skutki uboczne.
kazdy organizm jest inny.
np. rispolept dzialal u mnie bardzo nasennie, a poza tym obj.uboczne sztywnienie mieśni...
Jesli lekarz chce zejsc z benzo.. probuj to co ci kaze.Moze warto wziasc 30 chlorop. jednorazowo? ja bralam 15 mg 3 x dz. ale mogłam zwiekszac glownie na noc.
Powodzenia

Sortuj wg