Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez Marcin82 03 wrz 2010, 18:55
Od ok. 8 lat przyjmowałem Benzodiazepiny w postaci Clonazepam średnio 1-3mg na dobę. Z czasem powoli zwiększałem dawki poprzez zjawisko tolerancji. Wmawiałem sobie, że branie tego leku jest jedynym sposobem do w miarę normalnego funkcjonowania. I tak leciały stracone lata do momentu, aż trafiłem na lekarza, który przemówił mi do rozsądku. Zrozumiałem, że Benzo to jest zgubne koło bez końca. Nawet pod wpływem działania Clonazepamu nigdy nie czułem się bardzo dobrze. Zawsze jakieś niemiłe skutki uboczne były odczuwalne (spowolnienie psychoruchowe, otępienie, słabość mięśni, szybkie męczenie się itp.) Do których się przyzwyczaiłem i zaczęły z czasem coraz mniej się liczyć. Po prostu nie byłem sobą. Z czasem nawet lęk zamiast być łagodniejszy wręcz nasilał się. Uważam, że branie benzo to zgubna droga do nikąd, z której prędzej czy później trzeba uciekać. Im prędzej tym więcej w miarę normalnego życia przed nami. Leki te powinno się zażywać góre przez okres 4 tygodni jub ewentualnie doraźnie w ciężkich momentach. Ja wykupując pierwszą receptę Clonazepamu nie miałem pojęcia o jego drastycznych właściwościach uzależniających. Byłem przekonany, że skoro lek przepisał lekarz psychiatra to nic złego mnie nie czeka. Niestety lekarza zmieniłem ale problem leku został do dnia dzisiejszego. Aktualnie od 2 tyg. jestem czysty od Benzo i ku mojemu zdziwieniu da się to wytrzymać. Oczywiście zmniejszałem dawki powoli przez 2 miesiące pod okiem lekarza i przy wspomaganiu leków z zupełnie innej nieuzależniającej grupy. Jestem świadom, że może najgorsze jeszcze przede mną. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko z górki i coraz lepiej :D . 8 lat z Benzo to trochę sporo czasu ale póki co uważam, że jestem na dobrej drodze aby skończyć z tym lekiem raz na zawsze :D Jak ktoś jest na podobnym etapie odwyku niech opisze tutaj w skrócie swoją historię.

przez chojrakowa 03 wrz 2010, 19:01
Ja niestety nie jestem, przeszłam z cloranxenu 30-40mg codziennie, na xanax sr 2mg.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez RafQ 03 wrz 2010, 20:26
Benzo jest zgubne w przypadku ciągłego zwiększania dawek.Gdy dawki nie są duże i sukcesywnie ich nie zwiększamy można zażywać leki z tej grupy przez długi okres czasu i nic strasznego się nie stanie.Dużo też zależy od tolerancji danego organizmu.
Myśle,że benzo rozsądnie stosowane nie jest jakąś wielką tragedią.Często,gdy wszystko co bezpieczne zawodzi nie ma innego wyjścia.Mówie tu o wspomaganiu się tymi lekami i zażywaniu ich tylko i wylącznie wraz z konkretnymi lekami antydepresyjnymi +/lub neuroleptykami.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrakowa 03 wrz 2010, 20:29
RafQ, ja np na cloranxen miałam ogromną tolerancję, w krótkim okresie przeszłam z 5mg do 40mg, nie wiem jak będzie z xanaxem.
Ale kiedy już nic nie pomaga...?

przez RafQ 03 wrz 2010, 20:40
Jak pisałem wcześniej - u mnie na pewne objawy choroby nic nie pomogło.Biorę więc regularnie.Jak coś zaskoczy po nowej kombinacji leków,to przejde na diazepam i będe schodził.Jeżeli nie,to będe kontynuował branie robiąc co jakiś czas mini-odwyki w postaci redukcji dawek.Innego wyjścia nie ma.
RafQ

przez mikamika 03 wrz 2010, 22:40
chojrakowa napisał(a):Ja niestety nie jestem, przeszłam z cloranxenu 30-40mg codziennie, na xanax sr 2mg.

i jak sie czujesz na 2 mg xanaxu sr? lepiej?
mikamika

Alternatywa dla Benzodiazepin ?

przez zaqzax 04 wrz 2010, 13:17
Dodałem Gabapentynę do tematu o lekach, wyczytałem
na zagranicznych stronach, że stosuje się ją czasem w zastępstwie
do benzodiazepin lub przy ich odstawieniu.
Jak wiadomo benzodiazepiny są najskuteczniejsze przy naszych objawach,
gdzie występuje lęk, niepokój, napięcie, a nawet silne przygnębienie.

Czy ktoś miał styczność z tym lekiem ?

http://www.nerwica.com/gabapentyna-t22979.html
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Alternatywa dla Benzodiazepin ?

przez Wujek_Dobra_Rada 04 wrz 2010, 13:26
To jest lek na padaczkę. Ja biorę Karbamazpine przy odstawce benzo. To też lek na padakę i działa podobnie. Jest troszkę lepiej. Polcam też Hydroskyzyne albo Diphergan. Dają naprawdę ulgę jak jest się rozdygotany. Ogólnie zamulacze są dobre na odstawkę beno, gdy jest się nadmierniew pobudzonym i roztręsionym.
Wujek_Dobra_Rada

przez Marcin82 04 wrz 2010, 18:56
Ja szczerze mówiąc pogubiłem się czy moje teraźniejsze lęki i słabości to objawy choroby czy są spowodowane nadmiernym zażywaniem Banzodiazepin. Zanim zacząłem przyjmować Clonazepam 8 lat temu moje lęki były zupełnie inne. Pod wpływem Benzo nigdy przez tyle lat nie zastanawiałem się nad tym. Z rana Clon to było dla mnie norma jak zjedzenie śniadania :evil:

przez zaqzax 04 wrz 2010, 20:12
Hydroxyzyna i Diphergan to dla mnie niewinne zabawki, mnie jakoś ani troche nie uspokajaja a jedynie zamulają.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Zenonek 04 wrz 2010, 20:29
zaqzax,

Hydro to typowy zamulacz , na mnie tez tak dziala- tylko zamulenie i nic wiecej.

Mysle, ze powinienes naprawde sprobowac ten Neurontin, oczywiscie po konsultacji z lekarzem, moze to byc "brakujace ogniwo" w Twoim leczeniu.. W koncu to tez stabilizator.

No w dzialaniu przeciwlękowym i uspokajajacym dobra jest tez Amitryptylina ^^.

przez chojrakowa 04 wrz 2010, 21:22
mikamika, o niebo lepiej.
Przede wszystkim stłumił mi lęki, ale w ogóle czuję się okay. Nawet jakoś tak... za bardzo.
Martwię się bo mam podejrzenie dwubiegunówki, sama rozumiesz...

przez chojrakowa 08 wrz 2010, 21:56
zaqzax napisał(a):Hydroxyzyna i Diphergan to dla mnie niewinne zabawki, mnie jakoś ani troche nie uspokajaja a jedynie zamulają.

Podpisuję się, ale chwilowo nie wyobrażam sobie zejścia z benzo.
Miałam raz styczność z lekiem, który również był stosowany na padaczkę - topamaxem - maaaaarnie to wspominam :roll:

przez anwet 09 wrz 2010, 23:13
jeb*ne benzodiazepiny... to moje pyt na kole z chirurgii..
fuck..
anwet

Sortuj wg