Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez Paranoja 30 sie 2010, 21:03
to chyba lekarz jest od proponowania leków a nie pacjent :shock:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez linka 30 sie 2010, 21:05
chojrakowa, ciężko tak "polecać" sobie leki.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez chojrakowa 30 sie 2010, 21:08
Paranoja, moja droga, ale mając pojęcie jak poszczególne leki działają na osoby z problemem podobnym do mojego mogę wybrać później ten, który komuś pomógł. Zwykle ona proponuje mi kilka pozycji i mam prawo głosu, bo tak naprawdę i tak nie wiadomo, który na mnie zadziała - i nie wie tego ani ona, ani ja.
Tym bardziej, że naprawdę nie wiem co złego jest w zaproponowanie psychiatrze jakiegoś leku, jeśli ma się podstawy, żeby sądzić, że on pomoże. Ostatecznie to i tak jest jej decyzja, to ona wypisuje recepty, ale odzywać się warto, tak przynajmniej uważam.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 30 sie 2010, 21:29
chojrakowa, chodzi o to, że leki dobiera sie indywidualnie i ten sam lek, osobie o takich problemach jak Twoje, Tobie pomoże a drugiej osobie już niekoniecznie. Poza tym co to za lekarz, który pozwala pacjentowi wybrać sobie leki? To nie są witaminki, żeby sobie mozna było dowolnie wybierać co sie będzie brało. Dziwny ten Twój lekarz

[Dodane po edycji:]

Poza tym, akurat benzo są na recepte nie po to, by pacjent sam sobie dobierał je dowolnie, tylko własnie po to, ze to lekarz dobiera i je przepisuje
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez chojrakowa 30 sie 2010, 21:36
Paranoja, rozumiem to, ale ona sama często się zastanawia, np między dwoma lekami, i jeżeli powiem 'spróbujmy z tym' a ona się zgodzi, to co w tym złego? Tak samo jak mogę jej powiedzieć, że któryś lek już brałam, u innego psychiatry i był nieskuteczny, więc wolałabym nie próbować znów. Oczywiście ostateczna decyzja należy do niej, ja zadnej presjii nie wywieram, ale przecież porozmawiać o tym można.

przez RafQ 30 sie 2010, 22:37
Ja też kilka razy rozmawiałem ze swoim lekarzem i pytałem co sądzi o danych lekach.Nie widze w tym nic nienormalnego.Niektórzy z nas siedzą w temacie od lat i przez ten okres zgromadziliśmy pewną wiedzę na temat mechanizmów choroby,objawach i sposobach jej leczenia,czy doświadczeniach innych osób zażywających dany zestaw.Ja zacząlem proponować leki po kilku latach bezskutecznego leczenia.Lekarze rozkładali ręce nie wiedząc co ze mną robić.Jak coś zaproponowałem,to lekarz wytłumaczył mi kilka spraw związanych z danym lekiem.O wszystko zawsze się pytałem,tak żeby zebrać jak najwięcej informacji.Zawsze byłem informowany jakie są perspektywy,dlaczego ten lek a nie inny,co się z czym łączy itd.Na własną ręke bym nie eksperymentował,lecz posiadając jakąś tam wiedzę na ten temat można wypytać lekarza.To zrozumiałe,że większość chorych szpera po sieci czy kupuje książki aby bliżej poznać temat.
RafQ

przez chojrakowa 31 sie 2010, 06:50
RafQ, no o to mi chodziło.

przez mikamika 31 sie 2010, 15:01
Dostalam reckę na mocniejszy xanax, co za tym idzie bedzie drozszy. Lekarka zaproponowala sama tanszy zamiennik jednak ja z obawy poprosilam ją jednak o sprawdzony przeze mnie xanax. Jeszcze nie wykupilam i tak sie zastanawiam czy tanszy zamiennik aby na pewno bedzie dzialal tak samo? Czy jest ktos kto stosowal xanax i tansze zamienniki np. Afobam, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Zomiren i moze potrawierdzic, ze rzeczywiscie dzialaja IDENTYCZNIE jak xanax? Czy ma ktos porownanie? Kurde, bo nie chcialabym wykupic czegos tanszego co nie dziala i zostac bez porzadnego benzo na miesiac :?
mikamika

przez linka 31 sie 2010, 15:14
mikamika, działanie jest identyczne. Bo skład taki sam :) Poproś panią w aptece da ci tańszy zamiennik. Jak długo masz brać ten xanax ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mikamika 31 sie 2010, 15:18
linka napisał(a):mikamika, działanie jest identyczne. Bo skład taki sam :) Poproś panią w aptece da ci tańszy zamiennik. Jak długo masz brać ten xanax ?

W sumie nie wiadomo, az zadziala paroksetyna, ktorej mam zwiekszona dawke (o ile w ogole zadziala) a jak nie zadziala to nie wiem co dalej.
Tzn. niby wiem, ze sklad taki sam, ale czytalam gdzies, ze zamienniki moga dzialac slabiej, nie chodzilo akurat o benzo tylko tak ogolnie to bylo o lekach.
mikamika

przez RafQ 31 sie 2010, 19:47
Ja brałem Zomiren i Alprox.Na mnie działały identycznie.
RafQ

przez sebastian86 31 sie 2010, 19:58
lorafen ktos bierze?
We Are The Champions 2016(L)

przez rober6666 31 sie 2010, 23:17
Brałem na początku mojej drogi z CHAD.
Pięknie znosil objawy.
Do tego na noc estazolam.
szkoda , że po 2 tygodniach przestał działać.....pewnie tolerancja....
Ale jak działał , działał GIT.Nie mulił, nie usypiał, niwelował napięcie i lęk co skutkowało nawrotem chęci do życia
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Wujek_Dobra_Rada 01 wrz 2010, 00:21
Jedyne benzo aktualnie które mnie usypia to midazolam tylko :(
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg