Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez L:) 14 sie 2010, 22:18
mikamika napisał(a):a mnie ciekawi dlaczego nie mozna pic alko? bo moga wystapic objawy jakies somatyczne typu wymioty, bol brzucha? czy mozna sfiksować? czy o co chodzi?

Jedno i drugie to depresenty, do tego różne depresanty,
"
W dużej dawce mogą powodować utratę świadomości lub nawet śmierć.
"
L:)

przez Korba 14 sie 2010, 22:23
Deathtrip napisał(a):Polsen

tego akurat nie brałam, ale mam duże doświadczenia ze stilnoxem. z czasem rośnie na niego tolerancja to raz, a dwa - mnie uzależnił. powinieneś to zmienić na coś innego. btw coś, co Cię zwali z nóg, to nie jest dobry pomysł, skoro masz chodzić do pracy. mam bardzo złe wspomnienia jeśli chodzi o leki nasenne zwalające z nóg. wcale się nie czułam po nich wyspana, ale nieprzytomna przez cały następny dzień - to stan dużo gorszy niż nieprzespana noc.
czy to jeden lekarz przepisuje Ci te wszystkie leki?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez mikamika 15 sie 2010, 12:59
a ja mam pytanie
czy w razie czego mozna miksowac benzo i hydroksyzyne?
tzn jakbym wziela hydro a ona by nie zadzialala to wtedy benzo?
mikamika

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 15 sie 2010, 13:04
mikamika, raczej tak......chyba nic nie powinno się takiego dziać......ale z zasady nie warto robić takich koktajli - nie wiesz po sobie czy hydro zadziała?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez mikamika 15 sie 2010, 13:26
linka napisał(a):mikamika, raczej tak......chyba nic nie powinno się takiego dziać......ale z zasady nie warto robić takich koktajli - nie wiesz po sobie czy hydro zadziała?

nie wiem bo jeszcze nie zazywalam hydro :) zamierzam uzyc w razie ataku po raz pierwszy no, ale nie wiem czy zadziala.... :?
mikamika

przez Wujek_Dobra_Rada 15 sie 2010, 13:49
Korba napisał(a):
Deathtrip napisał(a):Polsen

tego akurat nie brałam, ale mam duże doświadczenia ze stilnoxem. z czasem rośnie na niego tolerancja to raz, a dwa - mnie uzależnił. powinieneś to zmienić na coś innego. btw coś, co Cię zwali z nóg, to nie jest dobry pomysł, skoro masz chodzić do pracy. mam bardzo złe wspomnienia jeśli chodzi o leki nasenne zwalające z nóg. wcale się nie czułam po nich wyspana, ale nieprzytomna przez cały następny dzień - to stan dużo gorszy niż nieprzespana noc.
czy to jeden lekarz przepisuje Ci te wszystkie leki?

Mam nieograniczony dostęp do leków, stąd mój problem. Polsen kupuję, bo jest najtańszy. 9 zł za 20 tablet. Stilnox chyba coś koło 16 zł kosztuje.
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 20 sie 2010, 22:31
Udało mi się trochę zejść z benzo. Kilka dni ''dygotania'' ale biorę teraz 5 mg rellanium rano i 5 mg wieczorem+ zolpidem na sen. Powiedzmy, że mały krok do przodu;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Jednakowoż 29 sie 2010, 13:52
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy Klonazepam działa dłużej od Xanaxu? Tzn. wiem, że ma dłuższy okres półtrwania (klonazepam do 18h), ale czy przekłada się to bezpośrednio na czas odczuwania jego działania?

przez El Chupacabra 29 sie 2010, 13:55
Jednakowoż napisał(a):Czy ktoś może mi powiedzieć, czy Klonazepam działa dłużej od Xanaxu? Tzn. wiem, że ma dłuższy okres półtrwania (klonazepam do 18h), ale czy przekłada się to bezpośrednio na czas odczuwania jego działania?

no jak ma dluzszy okres poltrwania w organizmie to musi sie dzialac dluzej...

wola człowieka jest jego niebem

przez Jednakowoż 29 sie 2010, 14:33
Bardziej chodziło mi o to, czy okres półtrwania benzo to okres jej działania. Z wszelkich wypowiedzi o benzo nie potrafiłem tego bezpośrednio wywnioskować. Tzn. oczywiście, na logikę, po 18 h klonazepamu jest o połowę mniej, czyli jakieś 10 godzin powinien działać mocno.

Pytam, bo czeka mnie stresujący okres - wyjazd na studia do Wawy, przez pół Polski, nowe wszystko praktycznie i zastanawiam się, czy nie poprosić lekarza o Klonazepam, skoro dizała dłużej od Xanaxu. Bo teraz mam Xanax. Oczywiście biorę tylko doraźnie. Xanax działa bardzo krótko, a Klonazepam długo. Przynajmniej wg. tabeli na stronie o benzodiazepinach.

przez El Chupacabra 29 sie 2010, 15:07
Jednakowoż napisał(a):Bardziej chodziło mi o to, czy okres półtrwania benzo to okres jej działania.

Tak.

Pytam, bo czeka mnie stresujący okres - wyjazd na studia do Wawy, przez pół Polski, nowe wszystko praktycznie i zastanawiam się, czy nie poprosić lekarza o Klonazepam, skoro dizała dłużej od Xanaxu. Bo teraz mam Xanax. Oczywiście biorę tylko doraźnie. Xanax działa bardzo krótko, a Klonazepam długo. Przynajmniej wg. tabeli na stronie o benzodiazepinach.

Najlepiej to w ogole odstaw.

wola człowieka jest jego niebem

przez betii 29 sie 2010, 23:27
Mnie kazda benzo...usypia jestem pol przytomna.tez biore gl. dlatego ze sie stresuje i mam lęki.Ale na studiach jak jestem i wezme to usypiam...5mg nie pomaga musze brac 10 mg tranxeny albo afobamu1mg.
Fajnie odstawic ale jak sobie radzic z objawami

przez RafQ 30 sie 2010, 06:20
Właśnie tu jest największy problem.Odtruć się można i przy uzależnieniu od małych dawek nie jest to takie straszne.Problemem jest natomiast powrót normalnych objawów chorobowych.U mnie na niepokój i derealizacje (lęków odpukać nie mam) nie działają żadne inne leki a wypróbowałem już ich mnóstwo.Brak alternatywy zmusza mnie więc do ciągłego brania.Kontroluję jednak sprawę,nie zwiększam dawek i dopóki tego nie będe robił,to będzie wszystko ok.
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 30 sie 2010, 10:34
Zolpidem poszedł w odstawkę. Biorę teraz 7 mg diazepamu przed snem. Jest ok. Postęp znaczny, w porównaniu do tego co było parę tyg. temu.

[Dodane po edycji:]

RafQ, Jeszcze pytanie odnośnie Chloroprotixenu. Czy następnego dnia da się funkcjonować? Zapytam w środę lekarza o to na sen. Chcę w ciągu najbliższych 2 tygodni definitywnie z benzo zejść. Tylko nie chcę, żeby działo się to co było po mianserynie czy doxepinie. Następnego dnia byłem totalnie zdechły.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg