Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Benzodiazepiny

przez fobia 13 sie 2010, 10:15
mikamika, alkohol nasila działanie leków, więc np. pijąć i biorąc xanax można stracić świadomość, nie pijąć przy tym dużo. Kwestia druga to bardzo szkodzi wątrobie.

przez Receptor1 13 sie 2010, 14:05
ale skoro trzyma sie 5-7 godzin to jak pic alkohol po 7 godzinach to nadal szkodzi?

przez Wujek_Dobra_Rada 13 sie 2010, 22:05
Jestem totalnie rozwalony benzodiazepinami. Juz nie wiem jak opisac nawet moje dawkowanie, które ma się do terapi jak lepper do mównicy sejmowej.
Przykładowy dzisiejszy dzień; 15 mg diazepamu, wieczorem 3x 15 mg dormicum, oraz 3x zolpidem + 2mg xanaxu+ 2 x zolpidem. I tak wkółko. Do usranej śmierci (o którą się modlę)...Rok temu wesoły 27 latek. Teraz wrak benzodiazepinowy.
Wujek_Dobra_Rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 13 sie 2010, 22:08
Przykładowy dzisiejszy dzień; 15 mg diazepamu, wieczorem 3x 15 mg dormicum, oraz 3x zolpidem + 2mg xanaxu+ 2 x zolpidem.

cholernie dużo :shock:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez fobia 14 sie 2010, 00:26
Deathtrip, :shock: dlaczego aż tyle tego?

przez Wujek_Dobra_Rada 14 sie 2010, 13:51
Jestem na początku kuracji sertraliną i dopiero teraz czuję, że efekty uboczne lekko przechodzą. Mam strasznie spłycony sen. Np. idąc spać o 23.00, zasypiając minimum po 2 tabletakch zolpidemu, budzę się o 2.00 w nocy, gdy wezmę jeszcze jedną to śpię góra do 4. Mam już dośyć tego. W poniedziałek zaczynam nową pracę i czuję, że długo tam nie zabawię.
Wujek_Dobra_Rada

przez RafQ 14 sie 2010, 17:46
Deathtrip mieszanke brałeś dość mocną ale uwierz mi gorsze "kuracje" niektórzy sobie zapodawali.Nie pamiętam ale tu na forum ktoś brał 20 mg clonazepamu dobowo,inny zaś 10mg na dobę.Wiem że to są chore dawki ale na ich tle Twoja sytuacja nie jest zła.
Sertralina to dobry lek,choć jak pisałeś na początku mogą wystąpić objawy uboczne (ja też je miałem).Potem moze być tylko lepiej a jak Twój stan się troche ustabilizuje to może uda się zredukować dawkę lub nawet całkowicie zejść z uzależniaczy.

Pogadaj z lekarzem nad innym lekiem na sen.Z antydepresantów rewelacyjnie działa mianseryna (Lerivon) lub mirtazapina (Mirzaten).Neuroleptyki też mają działanie uspokajające i też czasami stosowane są na sen wraz z np. antydepresantem.Dzięki tym lekom spałem nawet przy odwyku od benzo a wiadomo że bezsenność to jeden z głównych objawów odstawiennych przy zejściu z tego typu leków.

Trzymaj się
RafQ

przez Korba 14 sie 2010, 18:12
Deathtrip, nie gniewaj się, ale spłycony sen mniej Ci zaszkodzi w nowej pracy niż taka dzienna dawka benzo. To, że "gorsze kuracje sobie niektórzy zapodawali", to nie oznacza, że mieszanka, którą sobie serwujesz jest bezpieczna.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 14 sie 2010, 18:21
To co napsiałem ze 2x zolpidem+ 2x zolpidem nie było błedem. Połozyłem się spać, po czym o 4 rano wzialem jeszcze 2 tablety, żeby trochę kimnąć. Plan mam taki. Mam spore zapasy rellanium. Xanxu się nie bede juz tykac. Postaram się dopasowac minimalna dawkę dzienną, która nie powoduje ''skręta'' i z tej będę schodzić. Chciałbym spróbować 3x2mg. Nie wiem czy to starczy do normalnego funkcjonowania. Ale dodatkowo nie wyobrażam sobię zasnąć bez zolpidemu.

Na mianserynę, mitrazapinę, doxepinę reaguje fatalnie. Następnego dnia zdycham strasznie. Nawet ketrel mnie słabo, albo wcale nie usypia, mimo że nie brałem go nigdy reguralnie. Raz na ruski rok jako wspomagacz zasypiania.
Wujek_Dobra_Rada

przez RafQ 14 sie 2010, 21:00
Korba napisał(a):Deathtrip, nie gniewaj się, ale spłycony sen mniej Ci zaszkodzi w nowej pracy niż taka dzienna dawka benzo. To, że "gorsze kuracje sobie niektórzy zapodawali", to nie oznacza, że mieszanka, którą sobie serwujesz jest bezpieczna.

Oczywiście,że mieszanka,którą kolega zażywa nie jest bezpieczna,ale chciałem tu porównać jego przypadek do rekordzistów,którzy się udzielali na tym forum.Sytuacji nie można lekceważyć,ale nie ma też powodów do paniki,ponieważ nie z takich dawek ludzie schodzili z powodzeniem.

Szkoda Deathtrip,że inne leki nie działają :( .Zamiana Xanaxu na Relanium jak najbardziej jest dobrym pomysłem.

Pewnie widziałeś,ale zerknij na to:

http://www.benzo.org.uk/polman/bzsched.htm

Ja schodziłem z 2mg Xanaxu bez zmiany na Diazepam,ale krótki okres półtrwania powoduje pewne problemy z utrzymaniem łagodnego spadku stężenia leku w organiźmie.
RafQ

przez Wujek_Dobra_Rada 14 sie 2010, 21:29
Trochę, te przeliczniki są dla mnie ''nie życiowe''. 0,5 mg alprazolamu=10 mg diazepamu. To 10 mg diazepamu działa na mnie zdecydowaniej mocniej niż o,5 xanaxu. Sprawa się rozbija o to, że potrzebowałbym jakąś siekiere (nie benzo) na sen. Do tego około 10 dni zgrzytania zębami i byłbym czysty.
Słyszałem, że klozapina totalnie ścina z nóg.
Wujek_Dobra_Rada

przez Korba 14 sie 2010, 21:37
jaki konkretnie zolpidem bierzesz?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Wujek_Dobra_Rada 14 sie 2010, 21:48
Polsen
Wujek_Dobra_Rada