Leki a Antykoncepcja

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Last Breath 05 sty 2008, 18:55
Ja biore hormony juz od kilku ladnych lat. Najpierw tabletki i przez "chwile" bralam do tego asertin, pozniej przeszlam na zastrzyk. Moj nastroj nie pogarszal sie od hormonow, wiec to zalezy od reakcji organizmu na hormony i leki. A no i oczywiscie wazna rzecz dotyczaca przyjmowania pigulek i antydepresantow (czy innych lekow) nie wolno brac tych tabletek jednoczesnie, ani w krotkich odstepach czasu. Najlepiej zrobic kilkugodzinna przerwe pomiedzy nimi.

przez lochness 21 sty 2008, 17:49
dziurawca nie można brac, bo zmniejsza działanie estrogenu. chyba jakies enzymy ze soba tam nie wspolgraja. jesli chodzi, co mozna, a czego nie mozna brac przy przyjmowaniu tabletek anty to wszytsko napisane jest na ulotce. chyba ze takowej nie masz.
przykladowe sub, ktore zmniejszaja dzialanie hormonu:
niektore antybiotyki, tj tetracyklina, czy penicyliny, sub przyspiesajace pasaz zaladkowo-jelitowy
te, ktore zwiekszaja stezenie hormunu to m.in.:
wit C, paracetamol, atorwastatyna, sub chamujace cytochrom P-450 ;
przy czym stosujac te z pierwszej grupy narazaja cie na zmniejszenie ochrony anty

przez Last Breath 24 sty 2008, 19:18
tekla napisał(a):Ostatnio przeczytałam że dziurawca nie wolno stosować przy antykoncepcji hormonalnej. A co można brać? Podajcie przykłady.

Najlepiej KAZDY lek skonsultowac z lekarzem ginekologiem, albo uprzedzic lekarza wypisujacego recepte o stosowaniu antykoncepcji hormonalnej- powie co i jak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

A może po prostu WKŁADKA ("SPIRALA") wewnątrzmacic

przez Zniechęcona 28 lut 2008, 03:22
Ja mam choć nigdy nie byłam w ciąży. Trzeba tylko poszukać lekarza, który założy nieródce. Więcej dowiecie się na forach i szczegółowych stronach dot. antykoncepcji. Ja np. mam "Novą T", ale wiem, że teraz jest jakaś nowość Gyne-fix ( chyba specjalnie dla nieródek, ale niedostepna w Polsce- zreszta sobie poczytajcie ). No i wtedy problem interakcji z pigułkami antykoncep. znika :D
http://antykoncepcja.info/wkladka-domac ... na-gynefix
Aha, przy wkładce lepiej nie używać tamponów- jaka szkoda...
"To jest mój fach-Nim Cię przysypie piach-
I Wszechmogący stanie w moich drzwiach"

przez shadow_no 28 lut 2008, 16:42
shadow_no napisał(a):U nas seroxat + pigułki yasmin oraz yanine działały prawidłowo.

Podrzymuje to co napisałem już kiedyś,
dodam jeszcze, że w przypadku mojej dziewczyny seroxat + cilest również nie powodował problemów.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez MagdalenkaBMW 01 mar 2008, 13:59
Biore xanax, clonazepamum i asertin.Tabletki anty-Yasmin.
Wie ktos czy bedzie dobrze dzialac ???

Re: Leki a Antykoncepcja

przez rudzitsu 24 maja 2008, 17:24
Witam! Czy wiecie może coś na temat interakcji Harmonetu z Seronilem? Mój ginekolog powiedział tylko, że nie zna Seronilu, ale pewnie może wpływać na działanie antykoncepcyjne :? ten profesjonalizm... jak będę u psychiatry, to się zapytam, ale może któraś z Was sięgała po podobne połączenie?

przez martynka 09 lip 2008, 09:27
czy ktos podaczas brania citalu(citalecu lub cilonu-inna nazwa) generalnie -citalopramu brał tabletki antykoncepcyjne? bo ja zapomnialam spytac sie swojego gina czy moge je tez z nim brac...

przez juka 11 lip 2008, 16:26
martynka :P spokojnie mozesz stosowac antykonc przy citalu :) nie pij alkoholu tylko przy citalu (!)pozdr
:)

przez namiestnik 09 sie 2008, 16:00
Witam! Czy wiecie może coś na temat interakcji Harmonetu z Seronilem? Mój ginekolog powiedział tylko, że nie zna Seronilu,

Jak można nie znać najpopularniejszej grupy SSRI? Co to za lekarz? To niech się skonsultuje. Powiedz mu więc, że to Prozac/fluoksetyna (to jest to samo). Albo zmień ginekologa na takiego który się choć trochę orientuje w Twoich innych dolegliwościach. Z informacji przezemnie posiadanych większość się zna więc...

IMHO Seronil nie powinien wpływać na żadne hormony, ale...
Raczej psychiatra będzie mało wiedział. On raczej będzie wiedział co mu mogą szkodzić jakiś hormony w jego lekach.

Depresja a tabletki antykoncepcyjne?

przez suzak29 09 lis 2008, 10:54
Witam :D Kobietki

Szukam kobiet które razem z lekami na nerwicę ,depresję przyjmują tabletki antykoncepcyjne...
Lekarz mi przepisał teraz pigułki,ale zastanawiam sie jak bede sie czuła ...??

Biore Citabax na depresję.

Pani doktor mówiła ,że to łagodne leki antykoncepcyjne...więc nie powinno być problemu.

Być może wyleczę sie z depresji????
Słyszałam,że zdrowe kobiety biorące pigułki dostają depresji :D więc może Ja chora na depresje wyzdrowieje :?: :?: :?:

A jak libido spadnie mi do zera???

Piszcie jakie macie doświadczenia :D
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Re: Depresja a tabletki antykoncepcyjne?

przez linka 09 lis 2008, 11:14
Ja biorę antydepresanty - dokładnie fluoksetynę 20mg dziennie a przy tym biorę tabletki antykoncepcyjne - lekarz psychiatra sam zalecił taką formę antykoncepcji, stwierdził, ze najważniejsze narazie jest moje zdrowie i lepiej żebym nie zachodziła w tym momencie swojego życia w ciążę......
Poza tym brałam już tabletki wcześniej zaczym dopadła mnie nerwica i depresja...potem przestałam brać .....także to chyba nie jest uzależnione od tabletek antykoncepcyjnych.
Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne nie powinny wpływać na libido, niestety antydepresanty je obniżają ale to powinno poprawić się wraz z wzrostem dobrego nastroju..........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Depresja a tabletki antykoncepcyjne?

przez suzak29 09 lis 2008, 18:28
witaj
A moje antydepresanty mnie pobudzaja;)ale słyszałam,że w połączeniu z antykoncepcyjnymi mogą osłabić libido :(
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez patka26 10 lis 2008, 21:25
Witam wszystkich:) Ja mam takie pytanie,czy Ktoś nie orientuję się może czy jednoczesne zażywanie yasminelli i leków przeciwdepresyjnych setaloft100 i hydroxyzinum i jeszcze antybiotyku furaginy na zapalenie pęcherza,wpływa na skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam:)

Sortuj wg