Leki a Antykoncepcja

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Topa 20 sie 2007, 14:16
Sluchajcie dziewczyny!
Przeczytalam posty z tego tematu i wychodzi na to ze temat antykoncepcja a zaburzenia lekowe ma kilka watkow. Mnie interesuje najbardziej pytanie: Czy antykoncepcja hormonalna moze prowadzic(nasilac) do zaburzen nastroju/lekowych/depresyjnych? Malo jest fachowej literatury na ten temat, ale jesli sie wejdzie na rozne fora mozna znalezc wiele przykladow na temat: Bylam zdrowa i radosna - zaczelam brac hormony - zaczelam sie czuc zle i wpadlam w nerwice, depresje. Pytam, poniewaz chwytam sie wszystkiego - cierpie na niepokoj CIAGLY, ktory nie reaguje doslownie na nic, pozwolcie mi podsumowac: 6 psychiatrow, 7 rodzajow lekow, 3 terapie. Dochodzi moja silna wola i naprawde zacieta, ale beznadziejna walka. Zupelnie jakby sie cos w moim umysle wlaczylo i ja nie mam na to wplywu. Nie wierze, po prostu nie wierze ze to jest czysto psychiczna sprawa, ze nie ma czegos, co mi szkodzi. Dlatego pomyslalam o hormonach. Zgadalam sie ostatnio z moja ciocia ktora wyznala ze rowniez cierpiala na zaburzenia paniczne z silna agorafobia, ktore skonczyly sie, gdy odstawila hormony. Znalazlam tez podobne posty w internecie. Pytam wiec: czy ktos ma podobne doswiadczenia???????? Dzieki

przez agulka23 20 sie 2007, 17:21
Topa mija miesiąc odkąd wzielam zastrzyk hormonalny i wydaje mi się, ba jestem pewna, że jednak nerwica daję trochę częściej znać o sobie. Teraz już wiem że nie będę się zabezpieczać hormonalnie, zresztą cala moja przygoda z lekami zaczęła się kilka lat temu, brałam wtedy Mercilon. Powinien się wypowiedzieć ktoś kto wie prawie w 100% jaki wpływ na nasz organiz mają hormony doustne :? Ja czuję się gorzej, ale czy to od tego :?
Wiara czyni cuda

przez Jaśkowa 20 sie 2007, 17:31
to ja z doświadczenia powiem że też się czułam gorzej przyjmując tabletki hormonalne wynika to zapewne z wyolbrzymiania różnych drobnych dla zdrowego człowieka nie zauważalnych efektów ubocznych przyjmowania hormonów ;)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Topa 20 sie 2007, 17:35
Dzieki za odpowiedzi, no coz ja zapomnialam podkreslic ze moje sensacje psychiczne zaczely sie jakis czas po tym, jak zaczelam brac hormony (nadal je biore), chociaz nie zdarzyly sie nigdy wczesniej, ani troche, ani ciut ciut. Bede trzymac reke na pulsie, w przyszlym tygodniu odwiedze psychiatre i spytam sie go czy warto sprobowac i na jakis czas odstawic hormony. Chociaz moze lepszy by byl endokrynolog? Mysle jednak ze 100% odpowiedzi na to nie ma, malo ogolnie wiemy o naukowych podstawach zaburzen lekowych, dlatego faszeruja nas antydepresantami... Jak sie czegos ciekawego dowiem, to dam znak

przez nefi 22 sie 2007, 13:17
hej Tekla.
wiesz z tego co ja wiem od swoich lekarzy antykoncepcja hormonalna często poteguje depresję. myslę, że powinnas pogadać z lekarzem. z jednej strony strach nie brać pigułek jak się bierze leki na depresję czy nerwicę czy inne tego typu, ale ja z przyczyn zdrowotnych pigułek hormonalnych nie uzywam już, a brałam długo asentrę i dobrze jest, nic się nie stało. wiem, też od moich lekarzy, że leki antydepresyjne nie obniżają skuteczności pigułki (efectin, asentra na 100% nie), jednak zawsze trzeba sie dokładnie dowiedziec. za to np. ziołowe zawierajace dziurawiec moga Ci juz namieszać. i tak to własnie jest zawsze trzeba powiedziec lekarzowi, powinien looknąć w książkę leków i tyle.
trzymaj się kobieto i o ile Cie to pocieszy ja tez miałam czesto czarne doły, ale wyszłam na prostą chociaz wydawało mi się, że to nigdy nie nastapi. gdybyś mi w marcu tego roku powiedziała, że będzie lepiej to nigdy za żadne pieniądze bym Ci nie uwierzyła,a jest dobrze. i Tobie tego zycze.
pzdr
.... nie ma ludzi normalnych....
.....są tylko nie przebadani......

przez Glenn 23 sie 2007, 20:01
Moja koleżanka stosowała antykoncepcję hormonalną i antydepresanty i zaszła w ciążę. A brała zdaje się Efektin, a nazwy antykoncepcyjnych nie znam. Także z tym to chyba różnie bywa. :roll:

przez nefi 24 sie 2007, 21:16
Ja brałam hormony podczas brania efektinu i fevarinu (czy jak tam ten koszmarny lek się zwał) i nic się nie wydarzyło (to były te czasy kiedy jeszcze mogłam je brać), ale wystarczy, że weźmiesz ziołowy deprim albo głupi węgiel lekarski i juz hormony moga nie podziałac. także albo miała wielkiego pecha z efectinem, albo cos innego sie zadziało. ale generalnie to kurcze strach tak zajśc w ciążę podczas brania antydepresantów.
pozdrawaim

przez cayenne 26 sie 2007, 16:12
czy tabletki Kalms moga oslabiac dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?

przez .Tomek 26 sie 2007, 19:55
cayenne napisał(a):czy tabletki Kalms moga oslabiac dzialanie tabletek antykoncepcyjnych?

Może lepiej zapytać lekarza? Bo my raczej nie wiemy, lekarzami nie jesteśmy a zgadywanie na dobre nie wyjdzie w tym przypadku ;)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez nefi 27 sie 2007, 11:10
dokładnie, zapytaj lekarza.

przez lochness 27 sie 2007, 12:58
Z tą antykoncepcją hormonalna jest troche tak, iż faktycznie pogarsza nastrój. Mam wrażenie, że kiedy zaczelam kuracje tabletkami moja nerwica sie nasiliła. Teraz musze isc do psychiatry po jakieś leki, ktore to wszytsko załagodzą. Mam nadzieje, że pomoże. Spytam sie dokladnie, czy Harmonet, ktory biore nie bedzie koligowal z przepisanymi mi lekami. tego samego dnia wybieram sie do ginekologa, po recepte, ale z nim tez skonsultuje co i jak. ;)

przez Topa 30 sie 2007, 18:56
Pytalam sie dzis psychiatry co z tymi hormonami i powiedzial, ze owszem, moga miec wplyw na zaburzenia psychiczne, nie jako glowny czynnik ale moga miec znaczenie. W kazdym razie warto sprobowac je odstawic i zobaczyc czy nie bedzie poprawy, co zamierzam wlasnie zrobic. Nie cierpie gumek ale co zrobic :-)

przez juka 11 wrz 2007, 00:20
Mozna brac spokojnie leki antykoncepcyjne z p/depresyjnymi ...nie ma zadnych interakcji ...gorzej by bylo brac np antykoncepcyjne z penicylina i jej pochodnymi bo te leki znacznie osłabiaja dzialanie antykoncepcyjne....wszystkie pochodne fluoksetyny .sertraliny odpowiedniki plus antykoncepcja jest bezpieczna ...gorzej ma sie sprawa z depakine chrono np ..jezeli chodzi o leki ktore wyzej wymieniliscie to ok ....bez problemu mozna brac razem pozdr medyk
:)

zotral ,mepharis,mianserin a tabletki antykoncepcyjne???

przez tygrysiczka 03 sty 2008, 14:08
kochani jak myslicie czy te proszki moga obnizac skutecznosc??
bedac u psychiatry w trakcie wypisywania mitych lekarstw wspomnialam o tabletkach antykoncepcyjnych,ale on nic na ten temat nie pwoiedzial,tylko wpisal w karte ze biore.

Sortuj wg