Leki a Antykoncepcja

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a antykoncepcja

przez norma_baker 24 kwi 2013, 13:23
nie, elicea [escitalopram] nie wpływa na antykoncepcję hormonalną.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Leki a antykoncepcja

przez evka 25 kwi 2013, 12:53
norma_baker napisał(a):nie, elicea [escitalopram] nie wpływa na antykoncepcję hormonalną.

dziekuje za odp. Pozdrawiam ;)
Sertralin 50 mg

Leki a Antykoncepcja

przez goszka53 26 maja 2013, 19:25
witam, biorę venlectine oraz lerivon i zastanawia mnie czy ktoras z forumowiczek zaszla w niespodziewana ciążę podczas stosowania leków psychotropowych??? jak to wszystko wyglada?? ja mam obawy ze jestem w ciazy a bez lekow dla mnie to masakra....
i drugie- czy tabletki anty lub zastrzyk nie 'gryzą ' się z lekami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja

przez linka 28 maja 2013, 17:14
Zastrzyki antykoncepcyjne, tabletki, plastry, krążki nie "gryzą się" z lekami psychoaktywnymi - wręcz radzi się, żeby w trakcie terapii nimi zabezpieczać się w ten najskuteczniejszy sposób.

Masz obawy że jesteś w ciąży? Jakieś podstawy? Test wykonałaś?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Leki a Antykoncepcja

przez śliwka_ 04 sty 2014, 22:32
Mam pytanie.Zażywam Asertin 100 mg i zastanawiam się nad antykoncepcją hormonalną.Czy przy zaburzeniach depresyjno-lękowych tabletki anty ZAWSZE oznaczają pogorszenie samopoczucia?

Leki a Antykoncepcja

przez Helvetti 05 sty 2014, 20:04
Dziewczyny, uważajcie bo Tegretol wpływa bardzo... niestety mój lekarz mnie o tym nie poinformował :evil:
got a date with suicide.

Leki a Antykoncepcja

przez norma_baker 05 sty 2014, 20:07
jak wół napisane w ulotce.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Leki a Antykoncepcja

przez Helvetti 05 sty 2014, 20:39
Czytałam ją
got a date with suicide.

Leki a Antykoncepcja

przez CórkaNocy 15 mar 2014, 13:03
Dostałam od ginekolog plastry Evra i lekarka mi powiedziała, że psychotropy mogą wpływać na ich skuteczność!! Myślałam, że to się tyczy tylko tabletek, bo one wspólnie się metabolizują w wątrobie, ale ponoć plastrów też i powiedziała, że nie wiadomo na ile obniżą i to różnie może być, a bardzo boję się zajścia w ciążę i nie po to będę wydawać te 50 zł na plastry, żeby miały być nieskuteczne :/ czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
CórkaNocy

Leki a Antykoncepcja

przez Kleopatra 15 mar 2014, 19:55
Sertralina i mirtazapina nie wpływają na antykoncepcję hormonalną: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Antykoncepcja

przez Phinkom 18 cze 2014, 22:37
Witam,
mam pytanie odnośnie działania tabletek anthkoncepcyjnych. Odkąd zaczęłam je zażywać nastąpiły duże zmiany w mojej psychice, które są niezwykle uciążliwe. Zaczęłam mieć problemy z pamięcią I koncentracją, objawy depresji- płaczliwość, napady lękowe, obojętność, brak uczuć. Ponadto jakby zmienił mi się gust, pogorszyły relacje z partnerem i bliskimi. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień po jakimś czasie gdy zaczęłam je brać, a nie działo się w moim życiu nic co mogłoby spowodować takie zmiany, byłam bardzo szczęśliwa. Z fizycznych objawów pojawiło się ciągłe zmęczenie i otępienie, zaczęły bardzo wypadać mi włosy i potwornie boleć piersi. Odstawiłam tabletki po jednym opakowaniu, to było ponad miesiąc temu, I sytuacja zaczęła się poprawiać, jednak gdy dostałam miesiączki znów jest gorzej. Nie wiem, czy może to wciąż być wina tabletek? Mogą one trwale wpływać na psychikę I charakter? Bardzo źle się obecnie czuję I tęsknię za swoimi uczuciami. Kiedy obajwy mogą minąć?
Z góry dziękuję za pomoc.

Antykoncepcja

przez Candy14 18 cze 2014, 22:42
Skutki uboczne powinny minac po odstawieniu. Mialas zle dobrane tabsy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Antykoncepcja

przez Phinkom 19 cze 2014, 20:16
A jak długo może to potrwać i czy takie zmiany w psychice są możliwe?

Leki a Antykoncepcja

przez beebsly7 11 wrz 2014, 13:45
Ważne pytanie - od roku przyjmuję Rispolept (1/4 tabletki 1mg dziennie) na zaburzenia zachowania. Byłam ostatnio na wizycie u ginekologa, poprosiłam o antykoncepcje (otrzymałam Artille) - zapominając poinformować lekarza, iż przyjmuję Rispolept. Zadzwoniłam na numer prywatny lekarza i powiedział mi, że mam sprawdzić sobie działanie Rispoleptu na ulotce. Ale nie wiem czego konkretnie mam szukać...

Czy może ktoś z was orientuje się, czy Rispolept może obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Sortuj wg