co na ataki paniki

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

co na ataki paniki

przez Ocean 04 paź 2016, 10:26
Witam wszystkich bardzo serdecznie, choc jeszcze nigdy nie napisalm ani jednego postu to czytam to forum od lat.
Dzis chcialabym u Was poszukac pomocy. Od lat biore sertraline na nerwice natrectw. Cierpie tez na hipochondrie.
Sertralina zdecydowanie pomgla mi w zaburzeniach, choc ostatnio mam wrazenie ze moja nerwica sie nasila.
w ciagu dnia nic mi nie jest, czuje sie dobrze, ale gdy przychodziz noc, chce mi sie plakac. moje cialo wariuje,
wmawiam sobie niestworzone rzeczy, potrafie lezec w lozku nie spiac przez kilkanascie godzin, oczywiscie biegajac co 5 min do lazienki
ogladajc swoje cialo, powtarzajac te same czynnosci w kolo. Maz jest bliski wyprowadzenia sie z sypialni.
Teraz moje pytanie, Co polecacie na takie ataki paniki???
Blagam poleccie mi jakis leki. mieszkam za granica w malym miescie, sertraline dostaje od lekarza pierwszego kontaktu,
poprostu mu powiedzialam ze jej potrzebuje, teraz sie wybieram zeby mi cos przepisal na moje wieczorne szlenstwo.
Bralam kiedyas lorozepam ale wiem ze to nie jest lek na dluzsza mete. hydro jest spoko ale na nastepny dzien nie moge sie obudzic.
Dajcie jakies nazwy pls!!!

co na ataki paniki

przez ekspert_abcZdrowie 04 paź 2016, 18:11
Witam serdecznie!

Leki to nie dropsy. Chcesz zebrać pulę nazw leków, a potem pójść do lekarza z prośbą, by przepisał Ci jakiś, bo go potrzebujesz? Po pierwsze, co to za lekarz, który wypisuje receptę "pod dyktando" pacjenta? By leczenie było skuteczne, trzeba zdiagnozować chorobę i dobrać indywidualnie leki. Co z tego, że ktoś na forum poleci Ci dany lek, który świetnie na niego podziałał, jak Ty po nim możesz czuć się fatalnie? Jeśli nie radzisz sobie z problemem, owszem idź do specjalisty, ale pozwól mu samemu działać, a nie leczyć się "po swojemu" według porad forumowiczów. To niepoważne. Pozdrawiam i powodzenia!
Psycholog

co na ataki paniki

przez Ocean 04 paź 2016, 20:53
czy chce zebrac pule lekow? tak chce wiedziec jakie leki najlepiej dzialaja na ataki paniki i czy mozna je mieszac z sertralina.
W Polsce leczylam sie 4 lata u psychiatry i chodzilam na terapie, na jednej z nich uslyszlalam ze leki bede musiala brac do konca zycia. probowalam paroksetyny ze skutkiem fatalnym, fluoksetyny- znosnie ale to sertralina w moich zburzeniach najbardziej mi pomogla. W chwili obecnej mieszkam za granica i nie mam dostepu do psychiatry, lekarz pierwszego kontaktu zna moj przypadek i wypisuje mi recepte. W Polsce lekarze robia to samo. Zapytalam na forum jakie leki zdaniem ludzi sa najlepsze.
Przegladam forum i widze ze regularnie wyminiaja sie opiniami na temat lekow. Jesli mam brac jakas chemie lubie wiedziec o czym mowa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

co na ataki paniki

przez ziom1623 09 paź 2016, 18:43
Też mam ataki paniki i też ostatnio miałem takie objawy na sertralinie - lek zwyczajnie przestał działać. Odstawiłem i biorę teraz wenlafaksynę - lek często polecany na lęki. Biorę go już jakiś miesiąc i faktycznie już jest całkiem dobrze a jak za tydzień zwiększę dawkę do 150mg to powinno być już idealnie.
PS. mi paroksetyna też nie podeszła - nieprzerwany tryb zombie, moklobemid - nie działa na lęki.
Sertralina 150mg

Sortuj wg