escitalopram czy może sertralina ?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez adasko 14 wrz 2016, 10:12
witam po krotce przedstawie moją historie .

od okolo dwoch lat przyjmuje escitalopram - mozarin w dawce 10 mg . - mam zaburzenia lękowe dziwny niepokój i lęki . ale srednio mi ten lek pomaga przez co musze zabijac sie benzo - relanium xanax czy zolpidem na noc przez co mysle ze tez jestem po czesci uzalezniony . bylem niedawno u psychiatry i polecil mi abym zmienil mozarin na asertin 50 poniewaz dziala bardziej przeciwlekowo ? dodam iz ciezko jest zdiagnozowac moj stan ale gdy np budze sie z rana mam lęk i uczucie napięcia ktore w dzien mi tez towarzysz . jak wezme relanium 5mg jest ok . tak wlasnie chcialbym sie czuc !

balem sie troche zmiany leku z tego wzgledu ze nieiwem jak zejsc z tego mozarinu aby nie bylo skutkow ubocznych i wejsc na asertin 50 ?

jak myslicie warto sprobowac i odstawic wogole benzo przemeczyc sie troche ? czy po odstawieniu benzo tez bedzie poprawa ?

z gory dziekuje za odpowiedzi

przez ekspert_abcZdrowie 14 wrz 2016, 14:45
Uważam, że dobrze jest odstawić stopniowo benzodiazepiny, ponieważ długotrwale przyjmowane robią więcej szkód niż pożytku. Sam masz obawy, czy już nie jesteś uzależniony. Stosuj się do zaleceń lekarza. Jeśli polecił zmienić lek, spróbuj. Możliwe, że nie obędzie się bez skutków ubocznych, ale całe życie nie możesz brać relanium. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak Twój organizm zareaguje na nowy lek. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez adasko 14 wrz 2016, 16:37
a może zamiast tej sertraliny dac Paroksetyna bardziej działa przeciwlekowo i na niepokoj gdzies czytałem ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg